"Osmanlıca kursu"

[size=18px][color=blue]"Osmanlıca kursu"

[url]http://www.islamharfleri.com/[/url]

KURSLAR: 10. bölüm eklendi!

10. bölümde Osmanlıcadaki Arapça kelimeleri okumaya başlıyoruz.. İlk alıştırmalar bu bölümde. Bundan sonraki bir kaç bölüm bu şekilde Arapça ve Farsça kelimelere alışmakla geçecek. Biliyorsunuz, Osmanlıca 3 dilden oluşan bir dil: Türkçe, Arapça ve Farsça..

kelimeler: osmanlıca dersleri, osmanlıca kursu, eski dil, osmanlıca, osmanlı dili, osmanlı türkçesi, osmanlı dersi, türkçe dersi

6 yorum

tebrik ediyorum

Arkadaşlar tebrik ediyorum gerçekten verimli bir çalısma lakin ilim derya bu da deryada bir damla insallah musluklar iyice açılsın cümlemiz kana kana içebilelim

08.10.2007 - musabnaz

OSMANLICA DİLİNİN ZENGİNLİĞİNİ KEŞEDİN

OSMANLICAYI ÖĞRENİP VE BAŞKALARINA DA ÖĞRETMEK ELZEMDİR.ÇÜNKÜ HEM İSLAMA VE OSMANLI KÜLTÜRÜNE BİR NEVİ HİZMETTİR.ÜLKEMİZDE MÜTEFEKKİR YETİŞMEMESİNİN EN ÖNEMLİ SEBEBİNİN LATİNCE DİLİNİN KISIRLIĞINA BAĞLANMAKTADIR.ÇÜNKÜ OSMANLICA 1000 SENELİK MAZİSİ OLAN BİR KÜLTÜR BİRİKİMİNE AİT BİR YAZIDIR.BUGÜN EN BÜYÜK BİR PROFUN BİLE KONUŞTUĞU KELİME SAYISININ 500 GEÇMEMESİ AVAM BİR İNSANIN 50 KELİMEYE MAHKUM EDİLMESİNİN EN MÜHİM SEBEBİ LATİNCEDİR.HALBUKİ OSMANLI ZAMANINDA AVAM TABAKASI BİLE BİR PROFTAN DAHA ÇOK KELİME İLE GÜNLÜK HAYATINDA KONUŞMAKTA İDİ.BU DİLİN ZENGİNLİĞİNİ GÖSTERİYOR.BUGÜN HUKUK DİLİNDEKİ OSMANLICA VE FARSÇA ARAPÇA KELİMELER ÇIKARILSA YERİNE KOYACAK HİÇ BİR ŞEY BULUNMAMAKTADIR.OSMANLICAYI KALDIRANLAR MAZİSİNE ECDADINA DİNİNE YABANCI NESİLLERİN YETİŞMESİ HEDEFİNE ULAŞMIŞLARDIR.
KENDİMİN KAZANDIĞI BİLGİ VE BİRİKİMİMİ OSMANLI DİLİNİN ZENGİNLİĞİNE VE OSMANLICAYI BİLMEYE BAĞLIYORUM.HAMD OLSUN.SİZLERE TAVSİYEM OSMANLICAYI ÖĞRENİN VE ÖĞRETİN ŞANLI KÜLTÜRÜMÜZÜ YÜCELTELİM.DİNİMİZİ DİLİMİZLE AYAĞA KALDIRALIM.BİDA OLAN LATİNCEYİ HAYATIMIZDAN AŞAMALI OLARAK KALDIRALIM.

31.08.2007 - tahkik

osmanlıca

yalnızca kültür dili değildir bizim özümüz ve aslında herşeyimiz belki de

tekrar döneceğiz inşallah doya doya hasret gidereceğiz...

31.08.2007 - blacklight

"Osmanlıca kursu"

[quote="dutkmd"][size=18px][color=blue]Osmanlıca okumasını öğrenmek gerçekten 16 frame'e sığacak kadar kolay... Bundan sonra sitede yayınlanacak bol örnekli derslerden asıl mevzuya geleceğiz. Sitemizde- şu anda piyasada bulunmayan ve- pek değerli Osmanlıca yazılar, mektuplar, kitapçıkları okumaya başlayacaksınız... Ve dedelerimiz kabirlerinden tebessüm etmeye başlayacaklar belki de... Ne dersiniz?
Birinci dersin 16. bölümünden alınmıştır. (16/17)[/color][/size]__________________[/quote]

hadi bakalım hayırlııs olsun inş bekliyoruz ..

28.08.2007 - zhümeyra

"Osmanlıca kursu"

kardeşim çok doğru söylüyorsun osmanlıca kültürel alanda bilnmesi gereken bir dil

hem de kur'an hurufu ile yazılmış olması ayrı bir güzellik

ben kendim bu yazı dilini biliyorum öğrenmesi gayet kolay ben 1 saatte öğrendim

tereddüd etmeyin hemen başlayın

hadi kolay gelsin

Allah yardımcınız olsun selam ve dua ile...

26.08.2007 - cihanpesent

"Osmanlıca kursu"

[size=18px][color=blue]Osmanlıca okumasını öğrenmek gerçekten 16 frame'e sığacak kadar kolay... Bundan sonra sitede yayınlanacak bol örnekli derslerden asıl mevzuya geleceğiz. Sitemizde- şu anda piyasada bulunmayan ve- pek değerli Osmanlıca yazılar, mektuplar, kitapçıkları okumaya başlayacaksınız... Ve dedelerimiz kabirlerinden tebessüm etmeye başlayacaklar belki de... Ne dersiniz?
Birinci dersin 16. bölümünden alınmıştır. (16/17)[/color][/size]__________________

16.08.2007 - dutkmd

Konular