Geçmişinizi Eşiniz/Eş Adayınız Sorarsa?

S.aleyküm kardeşlerim, daha önce de benzer başlık açtım ama pek katılım olmadı. Bana İslami delilleri ile bu konuda yardımc olabilecek kardeşlerden yardım istiyorum.

Rabbim affetsin,şuan 25 yaşındayım ve daha önce bir kaç kez flört olayım oldu ve bunların bazılarında yakın temaslarım oldu. Cinsel ilişki olmadı, başbaşa bir ev ortamında kalmadık.Fakat dediğim gibi..
Bundan yaklaşık 5-6 ay önce görücü usulüyle bana talip olan bir kişiyle tanışma aşamasındayken konu buraya geldi ve sevdiğim o kişilerle yaşanmışlığın ne olduğunu sordu. Bunu söylemek çok zordu, geçmişimin bu ayıbı aniden karşıma dikildi ve kahroldum.Bir yandan sevdiğim-içimin ısındığı, mantığımın ve kalbimin uyumla 'evet' dediği bu insana bunları anlatmak.. Önce ileri aşamaları anlatamadım çünkü Utanıyordum,Kolay değildi söylemek, öte yandan anlatırsam ve bırakırsa bu günahımın 2miz arasında kalmaktan öteye geçip etraf neden diye sorduğunda 'deşifre' olmasından korkmak..Sadece Allah'ın(flört ettiklerimin dışında) bildiği bir günaha birini şahit etmiş olmak..Mahvoluyordum.Ama vicdan yaptım ve sonunda söyledim,o da bunu kabul edemeyeceğini söyleyip bitirdi.

Uzun süredir tövbeliydim(onunla tanıştığımda başlamadım tövbeye..önceki süreçte başlamıştım),Rabbim kabul ederse namazlarımı kılıyorum İslami bilincimi artırmaya çalışıyorum ve defalarca tövbe ediyorum gözyaşı döküyorum.. Beni terkettiği için de gözyaşı döküyorum, böylesine harika bir insanı kaybettim geçmiş hatalarım yüzünden.. peki bundan sonraki nasiplerimde aynı durumla karşılaşırsma ne yapacağım!? Hep terketmelerine izin verip 'evlenemeyip' harama düşme tehlikesine 1 adım daha mı yaklaşayım? Söylemezsem vebale mi girmiş olurum?Hakkına mı girmiş olurum. Çaresizim ne olur birşeyler yazın??

H

Konular