Eşini beğenme,Evlilik ve Aşk ve Çekincelerim

Başlarken hemen şunu belirteyim.

[color=red][b]Kişinin Evleneceği eşi fiziken ve endam olarak bence çok güzel olmalıdır ki kocası harama girmesin girmesini engellesin![/b][/color]

Evlilikte yatak ilişkisinin ve muhabbet beslemenin evliliğin amacı değil bilhakis evliliğin neşe katan renk katan bir tutkal olan bir aracı olduğunun çok iyi farkındayım.
Evlilik hakkında peygamberimizin o meşhur hadisinide çok iyi biliyorum
ama
Evlilikte amaç yanılmıyorsam imanlı nesillerin yetiştirilmesi ve haramdan korunma!

Peki Ben aşık oluyorum veya bir kişiyi fiziki beğeniyorum yada hoşlanıyorum (hoşlanmak daha bir masum beğenmenin yanında hoşlanmaktan kastım aşık değil gizli gizli muhabbet duyma)ve diyorum keşke şu eşim olsa veya keşke eşim böyle birisi olsa...
Ama beğenmekle iş bitmiyor sonrada kendi hayat görüşüme aileme denk birisi mi diye akılda tartuyorum.Maalesef şu hoşlandığım veya aşık olduğum veya beğendiğim veya istediğim(hepsi farklı fiiilerdir bunlar)kişi akıl süzgeçinin eleğinden geçemiyor talılıp kalıyor.

Nefsim diyor.Ya dinibütün anne olacak hanım adayı istemediğin kadar ama hem dinibütün hem de senin arzuladığın gibi bir bayan bulmasan daha iyi olur.Eee bunca yıl günahları hep teyet geçtin.Bu senin hakkın diyor.Ah şu nefsim saırşın olsa her sarışını saırışını olsa her kumralı beğenmiyor.boy bos endam arıyor....kuru kız istemiyor.''

ve neden nefsim hiçbir zaman tesettürlü birisinden hoşlanmadı?Acaba aliemki bayanların tesettürlü olduğu için mi? :-\ ???

Ben tabiki nefsimi dinlemeyip onun aşık olduğuna beğendine değil annemin bulduğu o kuru kıza razı olmak zorundayım maalesef!

Ben beğendiğim veya hoşlandığım veya sevdiğim evlenebileceğim hanım tipini veya tiplerini hep elimden kaçısırsam kaçırmaya devam edersem en sonunca herhangi birisiyle haydi eveleyim bari demek zorunda kalıp evleneceğim gibi gözüküyor.

şimdi gelelim sadece lafıda çok uzattık.
Çekincelerim şunlar,

böyle bir evlilikte Allahın rızası aransada eğer sevgi aşk(aşk olmazda genelde zaten aşık olduğunla evlenemezsin bir türlü tabiiki kısmet herşey.)muhabbet olmayınca o evlililik

[b]nasıl devam eder?

bir ömür nasıl geçer?

Sevmediğin biriyle aynı odayı paylaşmak zorunlu hapis değilmidir?

Karşısındaki insana yazık değil midir?

Bu evlilik değil de evcilik oyunu değil midir?
[/b]

tamam heryeşi 10 dini yaşantısı falan ama
Sadece sana iyi eş olması sanki sen onu seviyormuşun gibi...
Sevgi hoşlanma beğenme olmadan bir erkek nasıl o evliliği yütürebilir?
sanırım cevabınız şu olacaktır...Sadece ve sadece Allah rızası için.

Peki Allahın yüce rızası için evlenince nefsin istekleri yok sayılmalımıdır?(Yarabbi afffet böyle yazdığım için.)
Peki nefis evlilikte aradığını bulamzsa dışarıdakilere haramlara gözü kaymaz mı hiç?

Konular