en büyük münafıklık örneği

Sizlere bana göre dünyanın en iğrenç ve büyük münafıklık örneği olan bir olayı anlatmak istiyorum…

Şimdi geçenlerde bir arkadaşla internette dolaşıyoruz. İsim vermiyim şimdi sadece insanlara ibret olsun diye anlatıyorum.

Arkadaşın kendi bilgisayarı olduğu için sürekli girdiği birkaç site varmış, onlara girip mesajları filan kontrol etmek istedi.

İlk önce İslami bir siteye girdik…
Nasıl tartışmalara giriyor anlatamam islamın avukatı sanar görenler…
Zina günahtır, karşı cinsle nette sohbet edilemez, şu günah, bu günah fetva üstüne fetva veriyor.
Her konunun altında mutlaka mesajı vardı, lise mezunu olmasına rağmen hoca kesiliyordu orada.
Bunları görünce
‘helal olsun ne güzel savunuyosun islamı ‘ dedim
‘ee işimiz burada hizmet ‘ dedi bana..

Neyse ondan sonra ordaki işi bitti . başka bir siteye girdik. Orasının islamla ilgisi yok ama…
Arkadaş üyelik bilgilerine bir girdi şok oldum diyebilirim.
Cinsiyet = bayan
En büyük isteği= karşı cinsle seviyeli sohbet

Bunları hatırlayabiliyorum sadece. Konuştuğu iki üç tanede erkek arkadaşı varmış.
‘hani internette cinsiyetini vermezdin , hani karşı cinsle konuşmak günahtı, zina yapıyosun sen burada. Daha demin İslami sitede bunların olmaması için çabalamıyomuydun’
Diye sordum…
Bana cevabı şöyle oldu:
‘ya kızım orası İslami siteydi ona göre davrandık, burasının islamla ilgisi yok ona göre davranıcam tabi ki. O kadar internete giriyosun alışamadın mı hala insanlar hep böyle yapıyo’

Alışamamışım demekki….bu olayları yaşadıktan sonra anladım ki etraf münafıklarla, iki yüzlülerle dolu….
Hele internet ortamında…
İster İslami bir site olsun ister olmasın hizmet hizmet diye koşturanların çoğunun amacı hizmet değil.
Allah bizleri doğru yoldan ayırmasın
Bu internet nimetini en hayırlı şekilde değerlendirmeyi nasip etsin ….amin

Konular