cahillik mi ilgisizlik mi?

bir gün oturttum kardeşimi ve kuzeni mi karşıma islam hakkında neler biliyorlar diye merak ettim onlara bazı sorular sorayım onlar da düşüncelerini yazsınlar istedim

kuzenim 8, kardeşim 9 yaşındalar

ellerine bir kağıt verdim ve Allah denilince aklınıza neler geliyor dedim

kardeşim aynen şunları yazmış:
bizi seven, merhametli yardımsever, iyi kalpli, bizi koruyan, bizi yaratan, bizim bilemeyeceğimiz kadar özel, kız da değil, erkek de değil, iyilik kapısına bizi yönlendirir, kötülük kapısından uzaklaştırır, rahman ve rahimdir

kuzenim ise şunları yazmış:
Allah herkesi seviyor, Allah çok iyi ve yardımsever ve merhametli ve herkes Allah ı sever, Allah bizim büyüğümüzdür

okuyabildiğim kadarıyla bunları yazmışlar

neyse bu soruyu böyle atlattık bir şekilde bu sefer peygamberimiz hakkında ne biliyorsunuz onları anlatın dedim.
kardeşim öneceden bununla ilgili bir kitap okuduğu için birşeyler yazdı fakat kuzenim ben onu tanımıyorum ki dedi :(

ben kardeşimin yazdıklarınız aktarayım ilk önce:
peygamberimiz olan hz. muhammed(s.a.v) çok iyidir. elleri gül kokar. dişleri inci gibidir. önemli kelimeleri 3 kez tekrarlar ve en sevdiği yemek kabaktır. güzel sözlüdür çocuklara hiç kızmaz, dürüsttür.yardımseverdir..

ama yazma anında o kadar zorlandılar ki herşeyi öğretiyoruz çocuklara ama Allah ı öğretmeyi dini öğretmeyi unutuyoruz

oysa bu kuzenim bana bugün dediki 'ben namaz kılmayı çok seviyorum kuran okumayı da'
gerçekten de öyle ezan okunmasını bekliyor adeta
lütfen çocuklarımzıın din eğitimine daha bir özen gösterelim, küçükken sahip oldukları bu heyecanı kaybetmeden onlara bu bilgileri verelim
yarın çok geç olabilir

Konular