Burada olmadı cennette beraber (miy)iz!?

[b]Dilruba[/b]
Biriyle tanıştım, 4 yıl gayet iyi görüştük. Bir gün telefonda ‘Her şey bitti!’. 2 hafta sonra ise tekrar konuşmaya başladık. Bundan 3-4 gün sonra evlerinin önünden geçtim. Kalabalık vardı. Kına gecesi imiş. Ertesi günü evlendi. Aradım. “Onu değil seni seviyorum. Burada olmadı. Cennette beraberiz!” dedi. Doğru mudur Can abi, böyle bir şey var mı gerçekten?

[b]Dr. Can [/b]

Değerli kızım. Zaman zaman sana da ifade ettiği gibi bu arkadaş eninde sonunda bir MANTIK EVLİLİĞİ yapacağını biliyordu. Bu durumda;

1) Seninle tamamen duygusal ve nefsî bir ilişki yaşadı. Zamanı gelince de mantık evliliği yaptı. Dindar bir kişiye böyle EVLİLİK NİYETİ olmaksızın gezip tozmak yakışır mı?

2) Dindar olduğunu söylediğin bu şahıs hangi ayete dayanarak mantık evliliği yapmıştır? Ayrıca Efendimiz’in, “Evleneceğiniz kadını Aristo mantığına göre seçin. Bunda sizin için hayırlar vardır.” diye bir söz söylediğini bilmiyorum!

3) Yapılan mantık evliliği ise demek ki seninle ilişkisi “MANTIKSIZ” olmuş oluyor.

4) Dört yıl gezip tozduktan sonra, bir telefonla BİTTİ deyip 2 hafta sonra da başkasıyla evlenmesi, sence ciddi bir rahatsızlık göstergesi değil mi?

5) “Asıl seni seviyorum. Cennette beraberiz” demekle hem dünyada sana bir yan çizmiş, tüm aşklarına ve ahiretteki yaşamına ipotek koymuş olmuyor mu?

6) Önlerinden bir cenaze geçerken sahabilerden biri “NE GÜZEL, CENNETE GİDİYOR!” demişti de Âlemlerin Efendisi “Ben peygamberim bilmiyorum, sen nereden biliyorsun ki?” dememiş miydi? Kimin cennete gireceği garanti acaba? Bu arkadaş aşere-i mübeşşereden mi sence? Nereden taahhüt almış?

Sevgili Dilruba, terk edilmişliğin şoku ile birkaç ay böyle düşünmen, saf ve temiz sevginin henüz kanayan taze yarasıyla, sana son anda suçunun bastırılması için söylenmiş söze kanman normaldir.

Şoktan çık kızım. Rüyadan da uyan. Onun ölüsünü kalbine göm. Allah’a dayan, göklere sığın, secdelerini uzun ve duyarlı yap. Yeni ufuklara yelken açtığında “İYİ Kİ” diyeceksin, inan bana. Herkese YALANDAN MAVİ boncuk takan birinin buradaki ilişkisi bile YALANSA, öteler için de sakın ümitlenme. Gönlünün kıblesini düzelt. Ya pişman olup dönecek ya da evli iken seni tekrar arayacaktır. Görüşme! Allah’a ve ahirete havale et gitsin. Şimdi o sana bir GOL attı. Sen de ona golünü at. İş penaltılara kalırsa ahirette senin kalene ben geçerim. İstemez misin dünya kupası onların, ahiret kupası da bizim olsun? Bu iş bitti diye hayat bitmez, bu adam için kendini helak etmene değmez. Selamlar...

Konular