Evcil mesaj

Dünkü sempozyumda ‘gereksiz toplumsal endişeler’ başlığı altında ‘beslenen evcil hayvanla sosyal mesaj mı verilmek isteniyor?’ sorusuna cevap arandı. Bulunan cevaplar, tercihler ve mesajlar ne işe yarayacağı bilinmeksizin şöyle sıralandı;
Kedi besliyorum şekerim. Özgür doğasına hayranım. Bu hayvan bağımsızlığına çok düşkün. Canı ne isterse onu yapıyor.
mesaj: siz bilmezsiniz, ben çok özgür ruhluyum. Bağımsızlığıma düşkünüm. Üzerimde kimse hâkimiyet kuramaz. Ya da; ben böyle özgür ruhlu bir birisi olmak istiyorum ama şartlar elvermiyor işte...
Ben köpek beslerim, tavsiye ederim. Sadık hayvan biliyor musun? Ne dersen yapıyor. Gel dersin gelir, git dersin gider. Kedi ne öyle? Nankör!..
Evimde yılan ( vahşi hayvanlar, diğer sürüngenler ) besliyorum, boyu 10 metre. Süper bir hayvan aslanım...
mesaj: Tehlikeyi severim, her türlü aykırılığa gelirim. Ne yaparsanız yapın ben sizden farklıyım.
İnek besliyorum, koyun besliyorum, keçi besliyorum. Onlar da beni besliyor güzel kardeşim.
Koynumda yılan besliyorum.
Fare, sivrisinek, karınca ve hamam böcüğüüü besliyorum afedersin!
Ben, şahsen yaane, balık besliyorum; duruşu, bakışı, düşünceleri aynen ben...
Vadaaa hayvanı besliyorum! Çok sevimlileer, Vaddaa diye bağırıyorlar, kih kih... hem puan topluyorum, hem stres atıyorum. Ekmek istemiyor, su istemiyor...
mesaj: Kredi kartı bağımlısıyım. Börrrt kartım var, bir de bu hayvanları beslemeye yetecek çil çil paralarım.
İnsan besliyorum hemşerim. İnsan, insan!..
mesaj: Evde beş nüfus bakıyorum! Hayvan besleyecek para mı var bende, a densiz?.

halime gürbüz-türkiye

1 yorum

Ynt: Evcil mesaj

çok önemli konular üzerinde konuşmuşlar ::)

27.04.2009 - beyaz.nur

Konular