Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Elemanı Alım İlanı

T.C. GEBZE YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ`NDEN

Enstitümüz Fen Fakültesi Biyoloji Bölümüne 2547 Sayılı Kanun ile `Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik` uyarınca Uzman alınacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

—657 Sayılı Kanun`un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak

—Başvurularda merkezi sınavdan (ALES) (atama yapılacak programın lisans / önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda) en az 70 puan, (Doktorasını tamamlamış olanlar, Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, 31.07.2008 tarihinde yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılanlar merkezi sınavdan (ALES) muaftır), Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvuruda yabancı dil şartı aranmaz.

—Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı`nca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

— Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

MUAFİYET

—Doktorasını tamamlamış olanlar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav şartı aranmaz.

BAŞVURU ŞEKLİ ve EKLENECEK BELGELER

Uzman kadrosuna başvurularda adaylar başvuru genel ve özel şartlarına göre aşağıdaki belgeleri dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir.

Adaylar başvurularını başvurdukları bölüm/anabilim dalını belirten dilekçeleri ile Fen Fakültesi Dekanlığına şahsen, Posta(Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Muallimköy kampüsü) ile veya [email]fenfakultesi@gyte.edu.tr[/email] e-posta adresine yapabileceklerdir. Dilekçeleri ekine; özgeçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet fotoğraf, Merkezi Sınavı Belgesi(ALES), Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı(ÜDS) puanını gösterir belge veya eşdeğerliği kabul edilen sınavdan almış oldukları puanı gösteren belge, Diplomaları ile birlikte var ise ilgili alandaki bilimsel çalışmalarını kapsayan dosyayı vereceklerdir.

Elektronik ortamda başvuru yapacak adaylar, belgeleri eklerin sırasına göre pdf formatında tarayarak e-mail`e tek dosya halinde eklemeleri gerekmektedir.

*Posta ile yapılacak başvurularda gecikmeler dikkate alınmayacaktır.*

Biyoloji Öğretmenliği alanında Yüksek Lisans yapmış olmak.Uzman122 Nisan 2009

Konular