BİR DEMET DUA

[size=18px][color=green]Ey kendisinden başka ilah olmayan, her şeye gücü yeten, hiç bir şeye muhtaç olmayan, hükümranlığında ortağı bulunmayan, Rahman ve Rahim olan Rabbimiz! [/color]

[color=orange]Bizi felaketlerle, bela ve musibetlerle, zulüm ve baskılarla, imtihan ediyorsun (2/155-156) [/color]

[color=darkred]"Yalvarıp yakarsınlar diye sizi darlık ve sıkıntı ile sınadık" (6/42, 7/94). "Onlar sıkıntıya uğrayınca yalvarmalı değiller miydi?" 6/43) diye ikazda bulunuyorsun. [/color]

[color=red]İşte yalvarıyor ve yakarıyoruz. [/color]

[color=blue]Korkarak ümit ederek ve huşu içinde boyun bükerek sana dua ediyoruz:(7/56,30/16,21/90) [/color]

[color=brown]Ey Rabbimiz, biz nefislerimize zulmettik (7/23), felaketlerimizi kendi ellerimizle hazırladık (4/79), eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan, muhakkak ki hüsrana uğrayanlardan oluruz.(7/23) [/color]

[color=orange]Ey Rabbimiz, biz "İlah" ve "Rab" olarak sadece seni tanıdık, sana inandık, sana güvendik, indirdiğin Kitaba iman ettik, Rasulüne tabi olduk. Bizi şahitlerle beraber yaz.(3/53) [/color]

[color=green]Ayaklarımızı sabit kıl (2/250) ve hidayetten sonra kalplerimizi kaydırma (3/8) [/color]

[color=indigo]Ey Rabbimiz, içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme (7/155) [/color]

[color=violet]Ey Rabbimiz, bizi şu zalimlerin arasına katma! (7/47) [/color]

[color=darkred]Ey Rabbimiz, bizi inkarcılar için bir oyun ve eğlence aracı yapma! (60/5) [/color]

[color=olive]Ey Rabbimiz, unutur ya da bilmeden hata yaparsak bizi sorgulama! [/color]

[color=darkblue]Ey Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme![/color]

[color=green]Ey Rabbimiz, gücümüzün yetmediği işleri bize taşıtma. [/color]

[color=red]Bizi affet, bizi bağışla, rahmetini yağdır üstümüze! [/color]

[color=green]Sen bizim Mevlamızsın! [/color]

[color=olive]İnkarcı, nankör topluma karşı bize yardım et (2/286) [/color]

[color=indigo]Ey Rabbimiz, enkaz altında kalarak, suda boğularak ve yanarak ölmekten sana sığınırız. [/color]

[color=green]Ey Rabbimiz, üzerimize sabır yağdır ve yürekten sana bağlanan kimseler olarak canımızı al!(7/126) [/color]

[color=indigo]Ey Rabbimiz, bize bu dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi Cehennem azabından koru! (2/291) [/color]

[color=violet]Ey Rabbimiz, hesabın görüleceği gün bizi, anamızı, babamızı ve bütün mü'minleri bağışla.(14/41) [/color]

[color=orange]Ey Rabbimiz, duamızı kabul buyur (14/40). Doğrusu Sen duaları işitensin (3/38). [/color]

[color=green]Rahman ve Rahim olan alemlerin Rabbi ve din gününün yegane sahibi Allah'a hamd olsun. [/color]

[color=olive]Yalnızca Sana kulluk ediyor ve yalnızca Senden yardım diliyoruz. [/color]

[color=brown]Bizi kendilerine nimet verdiklerinin yolu olan Sırat-ı Müstakim'e ulaştır. Gazaba uğrayanların ve sapanların yolundan bizleri koru. (1/7)[/color][/size]

68 yorum

Ynt: BİR DEMET DUA

[quote=neyzen.lal ]

[center][color=red][b]Biriniz dua ettiği zaman istediğini çok ve büyük istesin.
Çünkü Allah’a hiçbir şey çok ve büyük gelmez.” İbn Hibban, Ed’iye, 896) [/b][/color][/center]
[/quote]

11.04.2009 - hhmercan

[center][b]paha biçilmez bir hadisle iştirak etmek isterim....[/b][/center]

[center][color=red][b]Biriniz dua ettiği zaman istediğini çok ve büyük istesin.
Çünkü Allah’a hiçbir şey çok ve büyük gelmez.” İbn Hibban, Ed’iye, 896) [/b][/color][/center]

11.04.2009 - neyzen.lal

aminn aminn inşallah..

21.03.2009 - zhümeyra

[left][b][color=black]Hâlim Sana ayan, söylediklerim bildiklerinin bir kısmını beyan. Beklentim ise maddî-manevî dertlerime derman. Duama icabet buyur ey Rahîm ü Rahmân! İcabet buyur ve beni beşerî kirlerden, cismanî lekelerden, ötede utandıracak hallerden temizle.. iç ve dış duyu organlarımı, bütün melekelerimi ve latifelerimi Zat’ının nurlarıyla münevver eyle.[/color][/b][/left]

21.03.2009 - hesra

cümlesine canı gönülden
Amîn

13.02.2009 - hhmercan

HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN,DUALARIMIZ KABUL OLSUN İNŞALLAH AMİN....

29.01.2009 - adige

[center][b][size=12[color=red]Bereket yok oldu, geçim zorlaştı Merhamet kalmadı, kalpler körleşti Kimisi hırlaştı, kimi horlaştı Yaşarız kıyamet arefesinde...
Bütün kötülükler rücü ettiler Müslümana şucu bucu dediler Terörist dediler, öcü dediler Şaşarız kıyamet arefesinde...
İşten atılırsın dindarsın diye Çünkü o çalamaz sen varsın diye Bir aciz peşinde kurtarsın diye Koşarız kıyamet arefesinde...
Rehber kör olunca yoldan çıkarız Asarız, keseriz, canlar yakarız Düşünmeden bendimizi yıkarız Taşarız kıyamet arefesinde...
Bu kuln der hep örnek aldık elleri Unutuldu bağımızın gülleri Umarım milletçe tüm engelleri Aşarız kıyamet arefesinde....AMİN..[/color]pt][/size][/b][/center]

24.01.2009 - hesra

BİR DEMET DUA

Yâ rabbi! Sen benim rabbimsin, ben ise senin kulunum. Sen herseyi Yaraticisin, ben ise yaratilanim. Sen rizik verensin, ben ise rizik alanim. Sen mülkün sahibisin, ben ise kölenim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise âciz ve zelîlim. sen zenginsin, ben ise sana muhtacim. Sen ezelî dirisin, ben ise ölüme mahkûmum, sen bakisin, ben ise fânîyim. sen kerem sahibisin, ben ise kötülenmeye lâyigim. Sen iyilik yapansin, ben ise kötülük isleyenim. Sen affedicisin, ben ise günahkârim. Sen büyüksün, ben ise hakirim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise zaîfim. sen verensin, ben ise isteyenim. Sen emniyet verensin, ben ise korkanim, Sen cömertsin, ben ise dua edenim.
Ey merhametlilerin en merhametlisi! Rahmetinle benim günahlarimi affet. Suçlarimi bagisla.Amin.

06.06.2008 - beyaz.nur

BİR DEMET DUA

yazdığınız dular çok güzel Allah razı olsun paylaşımınız için. ben de bir dua yazmak istiyorum...

[size=18px][color=green]Hamdolsun...[/color]

Aydan geceyi, güneşten gündüzü vareden,

İnciyi midyenin midesinde,

Balı arının peteğinde vareden,

Yağmurdan baharı, topraktan çiçeği vareden,

Kalbimizi yoktan var eden Rabbimize hamdolsun.

[color=green]Allahım![/color]

Kalbimize nakşettiklerin için sana şükrediyoruz.

Acıların karşılığında cenneti sunduğun,

Günahlarımızı rahmetinle affettiğin,

Sevgiyi bize verdiğin için,

Sana şükürler olsun.

Yokuşta elimizden tutan,

Önderi bize dost kılan

Melekleri bize arkadaş kılan.

Aşkı kalbimize yoldaş kılan.

[color=green]Rabbimiz![/color]

Kalbimizdeki yaralarımızı iyileştir.

Sana ve aşka yolculuğumuzu tamama erdir.

Sevdiklerimizi koru.

Çocukları koru.

Senin adına dağları mesken tutanları koru.

Bizi koru.

Kalbimizi koru.

Filistin’i koru.

Çeçenistan’ı koru.

Keşmir’i kou.

Doğu Türkistanı koru.

Afganistan’ı koru.

Bizi korkutma ki ;

Bir ceylanız korkudan yüreğimiz telaşlanır.

Bizi zorlukla sınama ki ;

Kırılgan bir cesaretimiz var.

Senden ayrı koma ki;

Sevdiğimizden ayrılık,ferini alır gözlerimizin.

Bizi uzağında bırakma.

Şahdamarımıza sırlarını akıt.

[color=green]Rabbim![/color]

Seni bilmenin heyecanını bize tattır.

Alnımızı ateş denizlerine düşür her secde edişimizde,

Kalbimizi gülle doldur.

[color=green]Yarabbi![/color]

Kalbimizi sevdir bize, kalbimizi koru,kalbimizi koru!

Kalbimizi adadığımız rabbim!

Adağımızı kabul et!

[/size]
[size=24px]AMİN[/size]

03.06.2008 - beyaz.nur

BİR DEMET DUA

Allah razı olsun tefekkür ve katip, sizlerin de hayır dualarınız kabul ve makbul olsun.

Dualarınızda bizleri de unutmayın inşaallah.

15.11.2007 - naz

BİR DEMET DUA

Amin.
Teşekkürler naz tüm hayır dualarının makbul olmasını yüce Rabdan diliyorum :wink:

15.11.2007 - katip

BİR DEMET DUA

amin amin amin yazdıklanizdan dolayi hepinizden allah razi olsün yüce yaradan yüzünüzü aydin kalbınizi nürla doldürsün amin

15.11.2007 - Tefekkür

BİR DEMET DUA

[i][color=green][size=18px]Allahım! Sana teslim oldum, sana inandım, sana güvendim. Yüzümü, gönlümü sana çevirdim. Senden başka sığınacak kimsem yok, gidecek kapım da yok. Yardım ancak senden beklenir. İnsanı dünya ve âhirette muradına ulaştıracak sensin.[/size][/color][/i]

14.11.2007 - naz

BİR DEMET DUA

ALLAH'IM! Kafirlerin,münafıkların ve zalimlerin kurdukları tuzakları başlarına geçir,heveslerini kursaklarında bırak!

01.11.2007 - zhümeyra

BİR DEMET DUA

[quote="su misali"]Amin[/quote]amin

24.10.2007 - Tefekkür

Konular