68 yorum 2. sayfa

BİR DEMET DUA

[i][size=18px][color=green]Allah'ım! Eğer tevbemi kabul ederek günahlarımı affedersen, bana; gerek Kur'an-ı Kerim ve gerekse diğer ilimlerle ilgili olarak işittiğim her cümleyi kavrayacak derecede kuvvetli bir zeka ve hıfzetme gücü ihsan eyle.

(Amin.)[/color][/size][/i]

30.09.2007 - naz

BİR DEMET DUA

[i][size=18px][color=crimson]Ey Rabbimiz! Bizi Senin rızana ulaştıracak amellere muvaffak kıl.

Amin bi-hurmeti Seyyid-il mürselin ve bi-hurmeti Ta-Ha ve Yasin ve sallalahu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain Velhamdulillahi Rabbil alemin.[/color][/size][/i]

17.09.2007 - naz

BİR DEMET DUA

[i][size=18px][color=darkblue]Allâh'ım, Senden mağfiretini, bağış ve lutfunu, her türlü şer ve günahtan selâmeti, her türlü iyiliğe ermeyi, cennete ulaşıp cehennemden kurtulmayı dilerim.

Allâh'ım, kalbimi hidâyete yönelt, dağınık işlerimi topla, perişanlığımı düzelt, rahmetinle âhiretimi koru, dünyamı yükselt, rahmetinle yüzümü ağart, işlerimi temizle, bana doğru düşünce ve olgunluk ilham eyle, fitne ve belaları benden sav, rahmetinle beni her türlü kötülüklerden koru.

(Amin)[/color][/size][/i]

15.09.2007 - naz

BİR DEMET DUA

[i][size=18px][color=green]Bize Kur'ân'la tenezzül buyuran Allah'ım ,

Bizi Kur'ân'ın ziynetiyle zinetlendir.

Bizi Kur'ân'ın şefaatiyle cennete koy.

Bizi Kur'ân'ın nimetleriyle nimetlendir.

Bize Kur'ân elbisesini giydir.

Bizi Kur'ân ile şereflendir.

(Amin)[/color][/size][/i]

10.09.2007 - naz

BİR DEMET DUA

[URL=http://imageshack.us][img]http://img158.imageshack.us/img158/2493/roseban3gv6.png[/img][/URL]

[size=18px][i][color=crimson]Affet Allah'ım!

Gecelerden sabahalara, karanlıklardan güneşlere doğru açılan yüreklerimizin perde aralıklarından süzülen nur katreleriyle geldik kapına!

Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimizi getirdik.

Ey kalpleri nuruyla sarıp oksayan!

"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahına serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdik.

Ögrendik ki dua ; gözyaslariyla yazılmış bir mektub.

Ve bir bekleyiştir, iştiyakla, korkuyla, ümitle bekleyiş.

Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!

Rahmetini serp taşlaşan gönüllere Ey Rabbim!

Sanadır münacatım, yalnız Sana olsun aşkım lutfeyle!

Kararan günlerimize, gecelerimize ve ne olursan ol gel diyen aşıkların hürmetine, ne olur affeyle!

Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldırıp başımızı sonsuzluğa bakmaya yüzümüz yok! Layık olamadık.

Sırat-ı müstakim üzerinde günahlardan nurunla yıkanmış olarak yürümeyi nasib eyle.

Duaları semadan çevrilmeyenler adına, geceleri nurlarıyla sabahlara çevirenler adına, samimiyeti nakış nakış ömür gergefine işleyenler adına, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarımızla Ya Rabbim!..

Affet Allah'ım!..Affet Allah'ım!..Affet Allah'ım!..[/color][/i][/size]

09.09.2007 - naz

BİR DEMET DUA

amin..

[b][color=brown]Sen ki cezalandirmakta acele etmez af yolunu tutarsin

Sen ki karşımıza gazabından çok rahmetini çıkarırsın

Pişman olalım diye firsat tanirsin

Sen ki nefsimizdeki zillet karanliklarini incitmeden temizlersin

Mahcup olmayalım diye eksikliklerimizi örtersin

Sen ki her nefesi tatli bir dokunus eyleyip bizi nezaketle yasatirsin

Gaflet ve unutkanlığımıza rahmetinin tebessümüyle bakarsin

Sonsuz hilmine sığınırız Ya Rabbim ![/color][/b]

06.09.2007 - su misali

BİR DEMET DUA

Rabbim tüm kardeşlerimizin dualarını kabul buyursun inşaallah.

Allah'ım göz açıp kapayıncaya dek bizleri nefsimizle başbaşa bırakma. Amin

06.09.2007 - cihan

BİR DEMET DUA

[quote="masalperisi"]amin.yüce Rabbim dualarımızı kabul ve makbul eylesin.naz hanım güzel dualarınız için çok teşekkür ederim.ellerinize sağlık. [/quote]

siz de sağolun güzel kardeşim. dualarınızı esirgemeyin bizlerden.

[quote="keceemre"]Çok güzel dualar Allah razı olsun[/quote]

Allah cümlemizden razı olsun. amin.

04.09.2007 - naz

BİR DEMET DUA

Çok güzel dualar Allah razı olsun

04.09.2007 - keceemre

BİR DEMET DUA

ALLAH'IM AİLEMİ VE BENİ DAİMA NAMAZ KILANLARDAN EYLE,GELECEK NESLİMİZİDE NAMAZ KILANLARDAN EYLE. ALLAH'IM PEYGAMBERİMİZİN (s.av) GÜZEL AHLAKIYLA AHLAKLANDIR BİZİ. [size=18px][/size][color=green][/color]

04.09.2007 - masalperisi

BİR DEMET DUA

amin.yüce Rabbim dualarımızı kabul ve makbul eylesin.naz hanım güzel dualarınız için çok teşekkür ederim.ellerinize sağlık. [color=green][/color]

04.09.2007 - masalperisi

BİR DEMET DUA

[size=18px]Amin..

[color=crimson]Allahım! Senin rahmetini kazandıracak, bağışlamanı sağlayacak işler yapmayı, her türlü günahtan uzak durmayı, bütün iyilikleri işlemeyi, cennete kavuşup cehennemden kurtulmayı nasip etmeni niyâz ediyorum. [/color][/size]

30.08.2007 - naz

BİR DEMET DUA

"ALLAHIM ,Benimle günahlarimin arasini dogu ile batinin arasini ayirdigin gibi ayir.Allahim!Beni hatalardan,beyaz elbisenin kirden temizlendigi gibi temizle.

ALLAHIM!Sen'den bildigim bilmedigim su anda lütfedilen,ileride lütfedilecek bütün hayirlari istiyorum.Allahim,bildigim bilmedigim su anda gelip çatan,ileride gelecek olan bütün serlerden sana Sana siginirim."

"Beni nefsimle bas basa birakirsan,(bu taktirde)beni za'fa ,muhtaçliga,günaha ve hataya itmis olursun.Ben ancak senin rahmetine güveniyorum;günahlarimin hepsini bagisla,zira günahlari ancak Sen bagislarsin.Tevbemi kabul et,zira Sen tövbeleri kabul eden ve çok merhametli olansin."

"ALLAHIM,nebin Hz.Muhammed'in(sallallahu aleyhi ve sellem)Senden istedigi her hayri Sen'den istiyor,Yine nebin Hz Muhammed'in(sallallahu aleyhi ve sellem)

Sana sigindigi her seyden de sana siginiyoruz"

"ALLAHIM,fayda vermeyen ilimden,ürpermeyen kalpten,doymayan nefisten,icabet edilmeyen duadan Sana'a siginirim.

"ALLAHIM,Sen'den isimde sebati diliyorum,dogru yolda azim istiyorum.Sen'den nimetine sükretmeyi ve San'a güzelce ibadet etneyi istiyorum.Ve sadik bir dil, selim bir kalp istiyorum.Bildigin seylerin serrinden Sana siginiyorum.Bildigin seylerin hayrini Sen'den istiyor ve bildigin seylerden Sana istigfar ediyorum.Süphesiz Sen,Allamu'l-guyubsun."

"ALLAHIM,Sen'i zikir,Sana sükür ve güzelce ibadet etmemiz için bize yardim et."

"ALLAHIM,Sen'den hidayet,takva,iffet ve (gönül) zenginligi dilerim."

"ALLAHIM,bütün islerimizde akibetimizi güzel yap,dünyada rezil-rüsvay olmaktan ve ahiret azabindan bizi koru."

24.08.2007 - abıhayat

BİR DEMET DUA

[i][color=indigo][size=18px]Ya Rabbim ! Hakiki iman, güzel bir ahlak, şükredici bir kalb, zikredici bir dil, kaza ve kadere rıza gösteren hayırlı bir ömür, az yemek, az uyumak, az konuşmak, az gülmek ve çok hizmet etmeyi, kabir azabından ve ahiret dehşetinden kurtulmayı, ömür boyu rızana uygun iş yapmayı, şehit olarak ölmeyi ve son nefeste ehl-i sünnet itikadına uygun bir iman ve tevbe nasip eyle...

(Amin.)[/size][/color][/i]

20.08.2007 - naz

BİR DEMET DUA

[i][color=darkblue][size=18px]Ey Rabbimiz !

Göz açıp kapayıncaya kadar Bizleri nefsimizle basbaşa bırakma.

Ey Rabbimiz !

Yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennemde bizleri yakma.

Ey Rabbimiz !

Dünyada Şuur ver bize, ukbamızı karartma.

Ey Rabbimiz !

Aç tevbe kapılarını gönlümüzü mahsun bırakma.

Ey Rabbimiz !

Kurutma gözyaşlarımızı dünyada hıçkırığa boğda,

Ey Rabbimiz !

Cehennemde çaresizlik ağdıyla ne olur ağlatma.

(Amin.)[/size][/color][/i]

20.08.2007 - naz

Konular