Peygamber Efendimiz(sav) ziyaretimize gelse..

Eğer bir gün Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ziyaretinize gelse ...
Yalnızca bir kaç günlüğüne..
Aniden çalsa kapınızı..
Merak ediyorum neler yapacağınızı..
Biliyorum;BÖYLESİNE ŞEREFLİ bir konuğa açacaksınız en güzel odanızı..
Ona sunucağınız tüm yameklerin en iyisi olacağını.. ve inandırmaya çalışacağınızı O'NU evinizde görüyor olmaktan mutluluk duyacağınızı...
Gerçekten de evinizde O'na hizmet etmekten alacağınız hazzı..
Fakat söyleyin bana;Efendimizi,evinize doğru gelirken gördüğünüzde O'NU kapıda mı karşılayacaksınız?
yoksa O'NU içeriye almadan önce aceleyle dergileri,gazeteleri çarçabuk saklayıp yerin KUR'AN-I KERİM mi koyacaksınız?
Peki hala amerikan filmlerini seyredecek misiniz,televizyonda?
yada kapatmaya mı koşacaksınız aceleyle..
O size koşmadan önce?
Kim bilir belki de ağzınızdan hiç çıkmamış olmasını dilerdiniz hatırlıyabildiğiniz en son çirkin kelimenin..
Peki ya dünyalık müziğinizi,kasetlerinizide saklayacak mısınız?ve bunun yerine ortalığa kitaplığınızın raflarında tozlanmış hadis kitapları mı çıkaracaksınız?hemen içeriye girmesine müsaade edecek misiniz?yoksa telaşla "NE YAPAYIM" diyerek sağa sola mı koşturacaksınız?
Merak ediyorum eğer PEYGAMBER EFENDİMİZ(S.A.V.) bir kaç günlüğüne sizinle birlikte yaşasa yapmaya devam edecek misiniz her zaman yaptığınz şeyleri?
Her yemekten sonra sofra duası etmeyi yine zor mu bulacaksınız?
hiç yüzünüzü asmadan oflayıp puflamadan her vakit namazınızı kılacak mısınız?
ya sabah namazı için sıcacık yataktan erkenden fırlayacak mısınız?peki ya yine mırıldanacak mısınız her zaman söylediğiniz şarkıları?ve okuyacak mısınız her zaman okuduğunuz kitapları?
Gideceğiniz her yere götürebilecek misiniz O'NU da.yoksa bir kaç günlüğüne değişecek mi planlarınız?
tanıştırmaktan onur duyarmıydınız en yakın arkadaşlarınızı onunla! yoksa hiç karşılaşamamasını mı umardınız?

Şimdi söyleyin açık yüreklilikle O'nun kalmasını istermiydiniz sizinle sonsuza dek,hep birlikte...
yoksa rahat bir nefes mi alacaksınız ziyareti bitip gittiğinde...?

BİLMEK VE DÜŞÜNMEK EĞER BİR GÜN ZİYARETİMİZE GELİRSE YAPACAĞIMIZ ŞEYLERİ...

"O'NU MİSAFİR EDEBİLECEK MİYİZ?"

1 yorum

Ynt: Peygamber Efendimiz(sav) ziyaretimize gelse..

Nasıl bakabilirimki yüzüne Rasûlullahın, kafamı nasıl kaldırabilirimki ..............

27.02.2009 - hhmercan

Konular