Şimdi Bazı Arkadaşlar Çok Hak-Hukuktan Bahsetti.. Bi Bakın..

Arkadaşlar çoğu insan bana hak tan helal likten haramdan bahsetti değişik konularda...

Size soruyorum o zaman kaçınızın kullandığı XP Orjinal yani lisanslı söyler misiniz bana...
Eminim hiçbirinizin...
O zaman nerede hak helal..
Peki diyorum msnde chatleşmek haramda o programı lisanssız kullanmak helalmi programcılar helal haram kategorisine girmiyomu acaba....
Çok çelişkili bi durum değilmi laf yetiştiren arkadaşlarım...

YORUMLARINIZI EKSİK ETMEYİN...

14 yorum

Ynt: Şimdi Bazı Arkadaşlar Çok Hak-Hukuktan Bahsetti.. Bi Bakın..

bence bu sadece vista için değil
kullandığımız proğramların çoğu için geçerli
misal; şuan en çok gözüme çarpan google ve ürünleri ...

15.02.2009 - hhmercan

cogumuzun programlari lisansli olabilir... yada tam tersi..!

lisansli yada lisanssiz programlar casus yazilimlari kullanmiyormu ?

en iyisi söyle diyelim "ameller niyete göredir"...

wista konusunda duyduklarim; microsoft ile abd istihbarat teskilati yillarca calisma neticesinde birlikte programlamislar wistayi..?

terör ve teröristlere karsi güya... casusluk icin de diyebiliriz buna..!

15.02.2009 - Gölge

[quote=yolcu ]
[b]Lisanslı Kullanmak en güzeli.tamam pahalı olabilir o zaman Linux kullanılabilir bedava.Windows gibi olmuyor ama....[/b]
[/quote]
Ucuz Etin Suyu Acı Olurmuş Hesabı, böyle olması normal tabiki ...

[quote=vefali ]
Lisansli kullaniyorum hatta XP'nin iki farkli lisansli cd si mevcut elimde.. Wista ya yakinda gecmeyi planliyorum o da lisansli olacak insaallah...

Lisans konusuna gelince Microsoftun fiyat politikasi sizce uygun mu? Uygunsa nasil dünyanin en zengin firmasi olabiliyor? bu bir sömürü sistemi degilmi zaten?

bu mevzu daha farkli tabiki..
[/quote]
++++++++++++++++++++

15.02.2009 - hhmercan

[quote="yolcu"][b]Lisanslı Kullanmak en güzeli.tamam pahalı olabilir o zaman Linux kullanılabilir bedava.Windows gibi olmuyor ama....[/b][/quote]

ewt belki windows gibi olmuyor ama bnce windowsa alıştığımız için bize öle geliyor.eminimki linuxede alışabiliriz hem ücretsiz,hem feedback windowsa göre daha ii. .türkiyede belki pek yaygın değil ama abd gibi ülkelerde çok yaygın bir işletim sistemi.

yok arkadaş işimize yaramaz diyosanız türk yapımı pardusu öneririm.

selametle...

31.07.2007 - eşkıya

[b]Lisanslı Kullanmak en güzeli.tamam pahalı olabilir o zaman Linux kullanılabilir bedava.Windows gibi olmuyor ama....[/b]

31.07.2007 - yolcu

[quote="gurbetci 67"][Wista ya yakinda gecmeyi planliyorum o da lisansli

benim var ama xp daha iyi bence[/quote]

Wistayi denedim xp alistigimiz icin daha iyi yoksa wista daha profosyanel virüs vs boyutundada daha güvenli oldugu kesin.

söyle yada böyle zaten kullanacagiz. en güzeli acele etmek :wink:

31.07.2007 - vefali

[Wista ya yakinda gecmeyi planliyorum o da lisansli

benim var ama xp daha iyi bence

31.07.2007 - talib

Lisansli kullaniyorum hatta XP'nin iki farkli lisansli cd si mevcut elimde.. Wista ya yakinda gecmeyi planliyorum o da lisansli olacak insaallah...

Lisans konusuna gelince Microsoftun fiyat politikasi sizce uygun mu? Uygunsa nasil dünyanin en zengin firmasi olabiliyor? bu bir sömürü sistemi degilmi zaten?

bu mevzu daha farkli tabiki..

31.07.2007 - vefali

Ben şahsen işyerinde olduğum için lisanslı kullanıyorum evdeki bilgisayardada lisanlı 98 var ama suan kullandığım xp lisanslı değil o zaman sen oyun cd side alma film cd side alma müzik cd side alma :wink:
Yani alda oyun cdsine 10 milyon yerine 70 ver al film cd sine 2 yerine 10 ver müzik cdsine bilgisayardan indirme yerine 8 ver al bu çoğaltılabilir ama dediğin konuda çok haklısın baskalarının hakkını girmiş oluyoruz

31.07.2007 - keceemre

Kusura bakmayın arkadaşlar ama herkes lisanssız kullanıo diye bizde lisanssız kullanamayız bu şuna benzer herkes misal diyorum hırsızlık yapıodur derlerki ya herkes yapıo bende yapayım nolacak derler ama yanlıştır bilmem anlatabildimmi herkes lisanssız kullanıo diye bizde kullanamayız değilmi

31.07.2007 - djsahmed

Ya bill gates e mi para kazandırcağız arkaadasım :lol:

31.07.2007 - keceemre

İşletim sistemi konusunda şüphedeyseniz Linux kulanmanızı tavsiye ederim.

Linux işletim sistemi cdlerini şu adresten sipariş edebilirsiniz sizden kargo da dahil sizden hiçbir ücret talep edilmiyor ben garanti ederim.sipariş etmek siteyen arkadaşlar için;

[url]https://shipit.ubuntu.com/
adresine gidin sayfanın sağ üst köşesindeki Login/register tıklayınız
karşımıza çıkan ekranda create anew account linkini tıklayın
yada (bu linki tıklayarakta ulaşabilirsiniz [url]https://launchpad.net/+login?origin=shipit-ubuntu)

karşımıza cıkacak olan ekranda Not registered yet? yazan yerin altındaki yere mail adresinizi yazın sonra E-mail kutunuzu açıp gelen kutunuza bakın bi link gelcek linki tıklayıp karşınıza çıkan formu doldurun 4ila 6 ahfta arasında içerisinde linüx cd leri elinizde demektir.dediğim gibi herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

selametle..[/url]

31.07.2007 - eşkıya

Re: Şimdi Bazı Arkadaşlar Çok Hak-Hukuktan Bahsetti.. Bi Bak

[quote="djsahmed"]Arkadaşlar çoğu insan bana hak tan helal likten haramdan bahsetti değişik konularda...

Size soruyorum o zaman kaçınızın kullandığı XP Orjinal yani lisanslı söyler misiniz bana...
Eminim hiçbirinizin...
O zaman nerede hak helal..
Peki diyorum msnde chatleşmek haramda o programı lisanssız kullanmak helalmi programcılar helal haram kategorisine girmiyomu acaba....
Çok çelişkili bi durum değilmi laf yetiştiren arkadaşlarım...

YORUMLARINIZI EKSİK ETMEYİN...[/quote]

bana göre kacak program kullanmayan hic kimse yoktur kacak program chatleşmekla cok ayri bir konudur bunu ayirmak lazim gelir benim kaniatimca

29.07.2007 - talib

ÇOĞU KİŞİNİ İŞLETİM SİSTEMİNIN LİSANSI PARAYLA SATIN ALINMIŞ DİİİL TABİKİ.TAMAMEN ÜCRETSİZ OLAN LİNUX KULLANARAK BELKİ BU SORUNDAN KURTULABİLİRİZ.MSN DE CHATE GELİNCE PROGRAM FREE YANİ LİSANS GEREKMİYOR MİCROSOFT ZATEN BU PROGRAMDAN DEĞİL ALDIĞI REKLAMLARDAN PARA KAZANIYOR.MSN PROGRAMI KULLANARAK GÜNAHA FELAN GİRDİĞİMİZİ ZANNETMİYORUM.

29.07.2007 - biber

Konular