Gelin Sizinle Güvenli KALE Gibi Bi PC Kuralım...

Güvenli bir pc nasil kurulur sizlere o konuda bazi aciklamalarda bulunmakistiyorum...

1-] Format atmadan önce gereksiz aygitlarin kablo baglantilarininipc den ayirin..

2-] Format atin islem bittikten sonrada asagidaki maddeleri takipedin..

3-] Service pack 2 yi yükleyin..

4-] Iyi bir antivirüs programiyükleyin (tavsiyem kasperskydir)

5-] Ad-Awera programini kurun

6-] Internete baglanip micrisoft güncel yazilimlarini aratin..

7-] Regestry Mechanic Programini kurun..

8-] Kaspersky internet security programinikurun..

9-] Service pack 2 yi kurduktan sonra "baslat" bölümünden girip orada güvenlik merkezi diye bölüm var oraya girin ve windows freewall aktif olmusmu bakin

Kücük bir hatirlatma kaspersky internet securty i kurarsaniz baska antivirüs programina gerek kalmaz onun icersinde

Dosyalari korumak icin

E maille gelen virüsleriayribulmak icin

Internet syfalarindaki virüsler icin ayri antivirüs

Antispy

Anti hacker

Anti spam

Programlari mevcuttur..

Bütün bunlariyaparsaniz pc niz kale gibi oldu demektir...

[size=18px][color=brown][b][i]EMEĞE SAYGI... 8-) [/i][/b][/color][/size]

3 yorum

Ben işte o ismini gizli tuttuğun gruptanım böyle dandik yazı yazmaya devam edersen birgün senide çökertecem... Bilmem anlatabildim mi ???:lol: :wink:

22.07.2007 - djsahmed

eline sağlık

iyiye yakın bi döküman ama bildiğimiz gibi ne yaparsak yapalım hiçbirzaman tam güvenlik sağlayamayız bunu microsoft bile yapamıyor.kimsede yapamayacak.en güvenli dediğimiz sistemler bile sosyal mühendislikle hacklenebilir bir örnek vereyim.
[url]http://www.drawmohammed.com[/url]

bu site ismini gizli tuttugum grup(allah razı olsun) tarafından sos. müh. ile hacklendi hemde ebediyyen bir zamanlar peygamber efendimiz (s.a.v.)hakkında çirkin şeyler yapıyordu bütün müslüman hackerlar bu sitenin peşindeydi fakat herifler okadar güvenlik önlemi almışlarki pcler üzerinden hacklemek cok zordu.

ve sonunda abilerimiz bu siteye sos.müh. ile el koymayı başardılAR :D
ŞİMDİ peygamber efendimiz hakkında çok güsel şeyler var

selametle

22.07.2007 - c0r3

Konular