Peygamberim Biricik Öğretmenim

CANIM PEYGAMBERİM(sav),
Yazdıklarını uygulayan ve uyguladıklarını yazan değerli eğitimci Nedim TAKTAK'ın bu çalışmasını okurken yıllar öncesindeki o hayali konuşmaya gitim,gözlerim doldu, aynı duyguları yaşadım.
Bu kitapta yazar, senin benzersiz güzellikteki ahlâkını örnekleriyle nlatıp öğretmenler ve herkes için dersler çıkarırken doğrudan Sana (SAV) hitap ediyor.
Böylece kitabı okurken başından sonuna kadar seni düşünüyor,salavatlar getiriyor,mübarek siman zihnimizde canlanıyor,sıcak nefesini hissediyoruz.
Öğretmenler Öğretmeni Olan Yüce Efendim (SAV)!
İnşaALLAH bu kitabı okuyanlar, hem yeni bilgiler öğrenecek hem de daha önce bildiklerini bir askerin tekmil verir edasıyla SANA(SAV) karşı okuyacak, yepyeni bir azim, şuur ve gayret kılıcını kuşanacaklar." SABAH NAMAZINI NASIL KALKILIR kitap müellifi CEMİL TOKPINAR'ın kitaba yazdıkları önsözden alıntıdır.[b]

[/b]

2 yorum

Youtube'den izleyin

youtube.com/watch?v=lqil0Ept9kg

06.03.2008 - semiham

Ey Muallim-i Ekberimiz!

Ey en büyük Öğretmenimiz! “Şüphesiz, ben bir muallim olarak gönderildim” diye seslendin bize. Evrensel bir eğitim-öğretim sistemi getirip bütün kalpleri, bütün ruhları, bütün akılları, bütün nefisleri ideal ufka yükseltecek bir mesaj sundun bize. İnsanlık senden neler öğrenmedi ki! İnsanlara En Güzel Öğretmen oldun. Biz de her şeyi senden öğrendik.

Ne zaman dara düştüysek senin sünnetine sarıldık. Kurtuluşa ermek için öğrettiklerini uygulamaya gayret ettik. Herkes seni örnek almalı; ama öğretmenlik mesleğini icra edenler en başta. Ey Öğretmenlerin Öğretmeni! Peygamberim, biricik öğretmenim. Seni anarken bu kitapta, eğitim faaliyetlerimizde sana ne kadar muhtaç olduğumuzu gördük...

06.03.2008 - semiham

Konular