Bugün sana geliyorum efendim.

Yaşanmışlıklarımla,bir türlü yaşayamamış olduklarımla,hatalarımla,günahlarımla,gafletin vurgunuyla sana geliyorum.
Utanıyorum,inan çok utanıyorum."Benim için ne yaptın?" dediğinde verecek cevabım olmayacak,yutkunacağım ve sadece
akan gözyaşım kalacak ve yine o an herşey çok geç olacak diye korkuyorum.
Hangi sünnetlerimi görev edindin dediğinde,farzlarım bile yarım efendim diyeceğimden korkuyorum.
Korkuyorum,bu neyi değiştirecek bilmiyorum...

Tüm eksikliğimle, geçmişimle,bir ömür rahat uyuduğum gecelerimle,uykumun kaçmadığı;
başkalarının derdini dert edinmediğim günlerle,
komşum aç mı tok mu diye muhasebe yapmadan beğenmeden yediğim yemeklerimle geliyorum.
Korkum yürek çırpıntım.Bu neyi değiştirecek bilmiyorum ama çok korkuyorum.Hesap veremeyeceğimden,
af dilenmeye yüzüm olmayacağından,sana "seni öyle çok seviyorum ki bunu tüm hücrelerimle haykırıyorum"demeye fırsatım
olmayacağından endişe ediyorum.Canım yanıyor yanmasına da
dünya telaşı unutturuyor unutmamam gereken her şeyi...

Bugün sana geliyorum ey teri gül kokusuna denk efendim.
Her korkuma,hatama,yanlışlıklarıma,isyanlarıma rağmen geliyorum.Sen affetmeyi sevenin elçisisin.
Beni affet efendim yanına gelmek istiyorum.

Bu kez şıklığımla,parfüm kokularıyla,bir ton boyayla değil,
RABB'im dünya üzerinde en sevdiği kokuyla ;oruçlunun ağız kokusuyla ve içimdeki ürpertiyle geliyorum.

Beni de dergahına al,
Beni de sevginle sar,
Beni de yar kıl efendim.
Seni çok seviyorum efendim.

Senin varlığınla yaşadım hep,
Seni bilerek anlattıklarını duyarak,
ama hayatıma işlemeyi beceremedim dikkat edin dediklerini.

işte bu yüzden geliyorum efendim,
Bile bile yaptıklarım için korkuyorum.
Sabah ezanını duyduğumda "yarın kalkacağım" diyebilme rezaletinde bulunduğum için,
oruçluyken onun bilincine varamadığım için,
telefonu elimden düşürmeyip hayatı o sandığım için,
sana layık olamadığım için,
KUR-an'ı okuyup anlamak yerine tercihimi hep başkalarından dolayı yaptığım için korkuyorum.
utanıyorum,çok utanıyorum.

Ve bu kez şıklığımla,parfüm kokularıyla,bir ton boyayla değil,
RABB'im dünya üzerinde en sevdiği kokuyla ;oruçlunun ağız kokusuyla ve içimdeki ürpertiyle geliyorum.

Şimdi ramazanı şerife kavuştuk efendim.Kavuştuk kavuşmasınada hakkIyla geçirenlerdenmiyiz bilmiyorum.
Oruç tutmak sadece aç kalmaktan ibaret olmuş.nuru,bereketi,huzuru hissedemez olmuş gönüller.
Sevabını yanlız RABB'den umarak,oruç tutarak tüm günahlarımız bağışlanacak mı bizimde.
Reyyan kapısından huzur ile geçebilecekmiyiz bizde.
Umudumuz var ama çabamız yok,gücümüz yok,takatimiz yok.
Uğraşımız çok ama ibadete zaman yok.

Şimdi rahmet ayına kavuştuk efendim.Senin dediğin gibi şeytanın yollarını oruç tutarak daraltıyoruz.
Nefsimizi terbiye ediyoruz.Bu kez oruçla ruhumuzu diriltmeye kararlıyız.
Oturduğumuz yerden kalkıyoruz ve var gücümüzle koşuyoruz.RABB'imin rızası için,
senin şefaatin için,dökülen gözyaşlarına layık olmak için değiştiriyoruz içimizdeki beni.
Koşuyoruz ve bu kez yorulmamaya kararlıyız,
RABB'im "bana dua edinki duanıza icabet edeyim" buyuruyor .O'na sığınıyoruz ve geliyoruZ.

Ve bu kez şıklığımIa,parfüm kokularıyla,bir ton boyayla değil,

geçen ay yarışmaya katıldığım yazım

Kuşluk vakti ile,karanlığı ile alemi kaplayan gece ile kasem ederim ki,Rabbin seni terk etmedi ve sana darılmadı.Elbette ahiret senin için dünyadan daha hayırlıdır.Muhakkak Rabbin sana hoşnud olacağın şeyi vercektir.(duha suresi)

2 yorum

bu yazıyla katışdığım bir yarışmada 2 .olmuştum...

içten bir yazı.
paylaştığınız için teşekkürler

lütfen alıntı olduğunu yazmayı da unutmayınız...
özellikle son cümle dikkat çekiyor..

bu yazıyı paylaştığım forumda "geçen ay yarışmaya katıldığım yazım" diye not düşmüştüm.
tümünü kopyalamışsınız

şuan aynı arkadaşlar bu yazıyı görse kimin yazdığına dair tereddüte düşerler.lütfen birazcık itina...

selametle..

03.03.2008 - rabbimyolundanayirma

[img]http://img208.imageshack.us/img208/39/efendimgz2.jpg[/img]

19.02.2008 - abıhayat

Konular