İhanet olduysa ne yapılmalı

Evin hanımının ihaneti bir değil birkaçdefa olduysa ve koca yıllarca buna sabredip ayrılacak gücü bulamadıysa ve evin çocuğu yıllar geçip büyüdü ve şartla oluştuysa affedilen duruma devam mı etmeli yoksa artık ayrılınmalımıdır.

10 yorum

cenneti unutun sözü hadise nispet edildiği için söylendi

cenneti unutun sözü hadise nispet edildiği için söylendi,yoksa insanın önünde tövbei kapısı açıktır.bu sözü söylemekten maksat kişinin göz yumduğu şeyin o fiili işleyenler için neticeleridir.bir hadiste mümin zina edince imanı ondan çıkar ve işi bitinceye kadar baş ucunda bekler deniliyor.şimdi
düşünün evli bir bayan başka bir erkekle zina ediyor.o anda azrail geldi ikisinin canını aldı.sizce bu hal üzere ölen ahirete nasıl gider.dikkat edin diyor ki imanı ondan çıkar zina anında başında bekler,imanı çıkan bir insanın ölmesi halinde iman nerede kaldı.Allah muhafaza.
cenneti unutun demekten maksat şu hadise dayandırılmıştır,deyyuslar cennete giremez,insanın eşinin zinasına göz yumması halinde nasıl bir sıfak kazanır.
kıskançlığı ile meşhur bir sahabi eşinin kendisini aldattığını yakalarsam ikisinde orada halledirim diyor.Peygamber efendimiz ise ben senden daha kıskancım diyor,Allah ta bizden kıskançtır.
zehirli ok ta özelime mesaj gönderebilirsiniz.

01.02.2008 - tahkik

Sözün kime nispet edildiği önemlidir.

eğer söz peygambere nispet edilse o söz hadis olur ,insanlara nispet edilse kelam olur,sizin hangi sözü sorduğunuz da önemli,doğruluğunu istediğiniz sözü belirtmemişsiniz.sizin ölçünüz sadece bu söz değildir,islamın kaynakları ve alim bir zatın size vereceği beyandır.

01.02.2008 - tahkik

cenneti unutun

bu söz gerçekmidir.

31.01.2008 - cile1

devamı

yani her halukarde nedense benim aklımdan ve yazımdan ayrılık nidaları çıktı,yok bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsanız,benim yemeğimi versin ihtiyacımı gidersin ne halt yiyorsa yesin diyorsanız,çocuklarım büyütsünde ne yaparsa yapsın diyorsanız,yada mahalleli kolu komşu duydu ama ne yapalım katlanacağım diyorsanız,eşimi seviyorum e yapayım diyorsanız,boşanınca ortada kalırım diyorsanız,perişan olurum diyorsanız,cenneti unutun.

31.01.2008 - tahkik

deyyuslar cennete giremez

acı ama gerçek olan bir hadis vardır cennete giremez.insan musibet üzerine sabır ile mükelleftir ama musibetin de mahiyeti vardır,böyle bir musibet üzerine sabır edilmez etmek bile divaneliktir,niçin sabır ediliyor çocuklar içinmi ?
ömrünün sonuna kadar şerefle taşıması gereken en mühim zinetini başkalarına paralayan ,sadakat ve şeref kalelerini yıkan,ve izzetini ve şerefini kaybeden bir kadının çocuğuna vereceği ne olabilir ki,nefsin hayvani lezzetlerinin zebun bir kölesi olan bir kadının çocuğuna verecek neyi kalmıştır,
ihanetin 1 i ikisi olmaz ihanet ihanettir,ruhunu şerefini namusunu satan bir kadının şefkate merhamete sevgiye ihtiyacı yoktur,çünkü o hakkı kaybetmiştir,çocuklarının şerefini,eşinin şerefini adi basit lezzetlere feda etmiştir.kocasının gözlerinni içine baka baka ona ihanet hançerlerini saplamıştır,o evini lekelemiş,elini lekelemiş,ruhunu kalbini imanını lekelemiştir.eşinin yatağını başkalarına çiğnetmiştir,o hiç bir zaman kocasının olmamıştır,onunla aynı yatağı paylaşırken bile cismen kocası ile olsada hayalen başka birisini koymuştur eşinin yerine,
bir hadise anlatılır ve Hz aliye nispet edilir.Adamın birisi eşiinin kendisini altadığını gelip söylüyor bir büyüğü oda gözünle gördünmü evet gözümle gördüm o halde bırakıp çıkıp geldim diyor,sen git Hz alinin yanına o sana yardımcı olacak deniyor Hz aliye gidiyo.Hz ali o adamın kafasını tek kılıç darbesi ile uçuruyor.o adamın kafasını yerden alamıyorlar çünkü o adamın boynuzları çıkmış ve yerin derinliklerine kadar saplanmıştır.bu hikaye belki gerçek yada değildir.ama verilen mesaj nettir.
size eşinizi öldürün denilmez,çünkü geçti,artık.
şimdi aklınızla şöyle bir muhakeme ve mukayese yapıh eşim bu aldatmalara devam ediyorsa şerefimin hiç olmazsa geri kalanını kurtarayım,ve boşanayım.deyin.
yada eşim artık bu işi yapmıyor ve tövbe etti çoluk çocuK HATIRI İÇİN DEVAM EDEYİM.ama eşimin işi belli olmaz çünkü aldatmaya alışan bu işi bırakamaz deyip yine ayrılayım,
yada ihanetin olduğu evlilikte aşk meşk muhabbet denen şey çoktan ölmüştür,işin içinden rızayı ilahi hatırı çıkmıştır.evlilik sadece çocuk hatırına bakmaz en mühimi rızayı ilahidir.muhabbetsiz sevgisiz beraberlik zulümdür işkencedir.boşuna kendime işkence etmeyeyim.aylıralıym.
yada bu ihanetlerde benim payım varmı eşimden sevgimi muhabbetimi esirgedimmi,yada ona güleryüzü çok gördümmü,onula fikren ilmen zikren ruhenbir beraberliğimiz varmı diye evlenirken gözettmmi,bu ihanette benim suçum varmı,yada her sevgiden mahrum kalan ihanet hançerini mi eline alması gerekir,sabır etmek denen şey insana niçin verilmiştir.ben en iyisi ayrılayım.

31.01.2008 - tahkik

zor bir durum. kanunlar ne yazikki sucludan yana isliyor.

Bosanma talebenizde böyle bir günahin üzerine yüzsüzlük yapip nafakada istemeye cüret edecektir.

cocugu ve esine ragmen bunu yapabiliyor ve ögrenildiginde hala yüzsüzlük gösteriyorsa Allah muhafaza..

kendi hayat ve sartlarinizi en iyi bilen sizsiniz.

allah yardimciniz olsun

30.01.2008 - vefali

Re: İhanet olduysa ne yapılmalı

[quote="cile1"]Evin hanımının ihaneti bir değil birkaçdefa olduysa ve koca yıllarca buna sabredip ayrılacak gücü bulamadıysa ve evin çocuğu yıllar geçip büyüdü ve şartla oluştuysa affedilen duruma devam mı etmeli yoksa artık ayrılınmalımıdır.[/quote]

bunun af edilecek durumu yok gec kalinmis davranis
yarin yapmayacagi ne malum.

29.01.2008 - talib

Öncelikle o kişi kimse kutlamak lazım göz yumduğu ve katlandığı için bazen şartlar kendiliğinden oluşur bu şartlardan birtaneside ilk ihanet 2.ihanet 3. ihanet bunlar atlatılmış birşeylere devam edilmiş erkek olan kisi sabır etmiş !!! Ama şimdi çoçuk büyüdü bu oldu şu oldu ne yapmalıyım şartlarda oluştu deniyor şartlar zamanında oluşmuş ama bu şartlara olağan dışı bir sabırla sabır edilmiş yani şimdiye kadar sabrını korumuş bundan sonrada sabırlı davranması gerekir tabiki eşi hale aynı şeylere devam etmiyorsa...Bu da büyük konuşmamakla beraber ben olsaydımın cevabı eğer Allah korusun ben olsaydı ve ihaneti gorseydim Allahın emri gereği o kişiyi öldüremezdim belkide nefsime uyup oracıkta öldürebilirdim ki bu yanlış olan davranış ama bir daha yüzüne bakmaz onu gormez anında boşardım bu tamamen benim yapıcağım şey ancak tekrar soyluyorum buyuk konuşmuyorum . Ama sen sabretmişin eğer bu olaylar devam etmiyorsada sende devam etmelisino kişi nlamışsa hatasını senden özürdilemiş hataya düştüm nefsime yenildim gafletteydim cahildim gibi laflar soylemişse devam edilmeli zor olsa devam edilmli diyorum Allah yardımcı olsun gerçektende zor durum hiç bir insanın başına gelmesini arzu etmediği bir durum ama olabliyor maalesef...

29.01.2008 - keceemre

hiçmi

hiçmi yorum yapacak biri yok lütfen

29.01.2008 - cile1

merhaba

Cevap yazmak bile yürek ister değilmi yapmak perişanlık kabul etmek peki nedir
rezillik

25.01.2008 - cile1

Konular