33 yorum 3. sayfa

Ben Kürtlüğümden bıkmışım

Yıllarca Kürtlerle aynı toprakları paylaştık kardeşçe yaşadık taki Amerika aramıza girene kadar. Irkçılık dinimizce hoş görülmeyen bir kavramdır. Bizim için Müslümanlık ön planda tutulmalıdır. PKK denen şeyde Kürtlele alakalı değildir. Lütfen yanlış anlaşılıpda karıştırılmasın. PKK nın başındaki insanlar Ermenidir ve ABD nin önderliğinde ortaya çıkmıştır.Tarihi okumuşsanız muhakkak bilirsiniz; Ermenilerin Türkleri katl ettiğini ama bu Ermeni Soykırımı (!) ile yanlış lanse ediliyor. Ruslar Ermenileri kışkırtıp milliyetçilik duygularını ön plana çıkardılar. Sonra Rusya daki yeni rejim den sonra Rusya çekilince Ermeniler o topraklara yerleştiler ve akıl almaz cinayetler işlediler. Bir çok toplu Türk mezarlıkları vardır doğuda. Giderseniz muhakkak Ağrı Van o bölgelerde bu hikayeleri dinlemenizi tavsiye ederim. Çok zor bir şekilde ancak durdurulmuş ve birçoğu Trenle sürülmüştür bu esnada hava şartlarından ölen Ermeniler bu olayı kendi lehlerine çevirerek önceki katliamları mevzu bile etmeden Ermeni Soykırımı yalanını ortaya çıkarmıştır. Şimdide aynı şeyi Kürtler ile Türkler arasında sıcak savaş ile uygulamaya çalışıyorlar. İçten çökertme planları geliştiriliyor. Kürtler ise (birçoğu) bu durumdan memnun değil ve bu şekilde anılmaktan rahatsızlar. Hatta Türkiyenin batısına doğru gelelim. "İç Anadolu Bölgesi" hatta Konya.. Bu bölgelerde ise DOĞU tamamen karartılmış Türkünüde kürtünüde PKK ile eş tutuyorlar. Ben bunlara şahit oldum kardeşlerim. Cahil diyorum bundan kimse alınmasın ama gerçekten CAHİL bir milletiz ve hep At Gözlükleri ile dolaşıyoruz. Gerçekleri bilmek veya öğrenmek ise lüzumsuzluk gibi geliyor. Sonra da batı şunu etti batı bunu etti. Unutmayın batı medeni değil... Batı sizin o gözünüzde büyüttüğünüz kadar mükemmel değil. Onlara tuvalet adabını temizliği ve daha bir çok şeyi bizim atalarımız öğretti. Batı liderleri bir çoğu sevmesede Peygamber Efendimizin( sav) in, Sahabelerin, Halifelerin ve Osmanlı Padişahlarının liderliğini örnek almakta. Bizse tarihimii gözümüze kapatmış onların güya medeniyetinden bahsediyoruz. Sonra işte bizleri böyle birbirimize düşürüyorlar.Kürt Türk müş.... Kürtlerde de hata yok değil hani onlarında bir çoğu bizim milliyetçi olduklarını idda eden gençlerimiz gibi havanın atmosferine göre yön değiştirip duruyor. Allah-ü Teala ırkçılıktan bizleri uzak tutsun. Dinimize Allah muhafaza zarar bile gelebilir. Biz elhamdülillah Müslüman mıyız? ŞÜKÜR...Olay bitmiştir. Yanılıyor muyum? (sürçi lisan ettiysem affola) Teşekkürler kardeşim

sevgi ve muhabbetlerimle
gencc

23.07.2007 - gencc

Ben Kürtlüğümden bıkmışım

yaşanılanların cahillikten başka hiç bişeyle alakası yok.okula gönderilmeyen,nasıl geçineceğiz ne yapacağız demeden boyuna evlat sahibi olan,körü körüne kin duygularını içine yerleştirip,aklını fikrini saptırmanın başka hiç bir açıklasması olamaz.türk kürt alevi sünni laz her kim varsa şu memlekette elinizi vicdanınıza koyun ne yaptık ülkemiz için,ne kadar kullandık aklımızı.kimse doğarken milletini ırkını seçemez ama dinini inancını nasıl yaşayacağını seçme aklı vermiş ALLAH.bölücükle bir yere varmaya çalışan bu vatanın suyunu içimiş evlatlar ne yazıkki kürt deyince aklıma siz geliyosunuz.gelin çeki düzen verin kendinize bu ülke hepimizin.

23.07.2007 - nehir

Duyarlılığınıza teşekkür !!!

güzel bir paylaşım demekle geçilmez gerçekten.burda duyarlılığınız ve insancıl,merhametli olma yönleriniz söz konusu......gerçekten bu paylaşımınız çok güzel. size ve yazarada çok teşekkür. yöremizde cereyan ettiği için çok ilgimi çekti...sağolun

saygılar...

21.07.2007 - sela.

Konular