33 yorum 2. sayfa

Ben Kürtlüğümden bıkmışım

Nehir hanımve gurbetçi arkadaşıma katılıyorum ceren hanıma gelince banane ıraktaki kğürtlerden ben size şimdi ıraktaki kürtlerden mi bahsettim kardeşim yapma saddam kafanıza bomba yağdırırken bu Türkler size el açmadı mı yardımınıza koşmadımı barzani ve talabaniye pasaport çıkartmadımı şimdi ne oldu ha soyleyeyimmi şimdi olan şu Aranızdakilerden bazıları yemek yediği çanağa pislemek istiyor.dAHA DEMİN DİYORDİNKİ EĞİTİMSİZLİK YOKSULLUK BENDE DEDİMKİ OBÜR BOLGELERDEDE EĞİTİMSİZ YOKSUL İNSANLAR VAR NEDEN ÇANAĞA PİSLEMİYOLAR SEN BANA HALAN CEVAP VERMEMİŞİN BEN SANA KÜRTSÜN DİYE BİRŞEY DEDİĞİMİ HATIRLAMIYORUM GÜZEL KARDEŞİM TÜRKİYE CUMHURİYETİNE VATANDAŞLIK BAĞIYLA BAĞLANAN HERKES TGÜRKTÜR DİYORUM SADECE BU ANAYASAMIZDA VAR YOKSA ANAYASAYIMI İNKAR EDİYORSUNUZ AMA KÜRT OLABİLİRSİNİZ TARİHDEDE ZATEN 1000 YILDIR VARSINIZ OSMANLI VE TÜRKLERİN GÖZETİMİ ALTINDA BİZ DİYORİZKİ TÜRK KÜRT KARDEŞTİR AMA İÇİNİZDEN BAZILARI ÇIKIP DİYORKİ TÜRKLER KARDEŞİMİZ DEĞİLDİR YAHUDİLER ABD VE İSRAİL KARDEŞİMİZDİR BİŞZ ONLARIN MANDALARIYIZ NE DERLERSE YAPARIZ BAKALIM NE OLACAK HEP BERABER GORECEĞİZ BENİM UMUDUM VAR BİZ KARDEŞİZ VE AYRILAMAYIZ AMA LÜTFEN BURADA KARSIMA ÇIKIPTA BİZ YOKSULUZ Bİ EĞİTİMSİSİZ EDEBİYATI YAPMA BEN BENDEN KAT VE KAT ZENGİN KÜRTLER BİLİYORUM BUDA BENİ ÜZMÜYOR SEVİNDİRİYOR RIZKI VEREN ALLAHTIR ŞÜKÜR ETMESİMİ BİLMELİYİZ KARADENİZDEKİ DOĞUANADOLUDAKİ İÇ ANADOLUDAKİ VATANDAŞ NASIL ŞĞÜKÜR EDİYORSA GÜNEYDOĞUDAKİ VATANDAŞDA O ŞEKİLDE ŞÜR ETMELİDİR EĞER YANLIŞ VE KIRICI ÜMLE KURDUYSAM ÖZÜRDİLERİM BANA HATAMI BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM BU BENİM KİŞİSEL GORUŞUM

25.07.2007 - keceemre

kardesim burasi kürt sün türksün sitesi deyil burasi kardeslik yardimlasma sitesi siz nelerden bahsediyorsunuz bilmiyorumki türkiyede türk kimligini tasiyan herkes türktür yarin kac cesit insan cikar bölünme böyle baslar sen kürt sen laz diye türkiyede ayri muamile oluyormu yok sadece tesettürlümü deyilmi tartismasindan baska tartisma görmedim 33 senedir almanyada yasiyoruz ama bazi insanlarin türkiyeden gelip türkiyeyi kötülemelerini icime sigdiramiyorum adam 30 yasina kadar türkiyede büyümüs türkiyeyi kötülüyor niye almana yagcilik icin bunu yasiyoruz görüyoruz türkün türkten baska döstu yoktur kusuruma bakmayin.

25.07.2007 - talib

bak kardeşim bana hitaben yazmışsın bende diyorum ki sen kürtsün.hhaaa birileri sana değilsin diyosa o onların cahilliğidir.ırk ayrımı kendini bilen biri yapmaz.illa kan dökmek illa zorla bişeyler olsun diyenlerse kahrolsun.yeterki sen iyi niyetinden bişey kaybetme anlaşılırsın elbet canınıda sıkma

24.07.2007 - nehir

[color=green]nehir kardesim güzel diyorsun da, bana sen kürt degilsin aslinda türksün diyen cok, ben iste burdan cikardim bunu. ben tecrübelerim bunlar.
zeytin dali uzatik diyerek herseyi basitmis gibi gösteriyorsun...öyle olsaydi coktan cözülürdü bu sorun, keske diyorum cözülseydi.
bencede herkes herseyi bilecek diye birsey yok.

hayirli aksamlar[/color]

24.07.2007 - celin

kardeşim kimse sana türksün diyemez.çünki sen kürtsün istesende değişemezsin.bunda nereden çıkardı.niyetin illa anlamamaksa bunada ben alıştım.al laflarımı istediğin yere çek.benim vicdanım rahat.kürtler rahat değilmiş.sanki biz güllük gülüstanlığız.kardeşiz dedik olmadı.zeytin dalı uzatmaktan memlekette zeytin ağacı kalmadı.anlayana ne diyim.allaha emanet ol.annaneninde ellerinden öpüyorum.herkes herşeyi bilecek diye bişey yok ne yapalım

24.07.2007 - nehir

[color=green]öncellikle nehir kardesim, evet haklisin kürtler eger türkiyede yasiyorsa, o zaman türkcede bilmek zorundalar, ki bir gelisme istiyorlarsa. bu konuda sana hak veriyorum, ama ne yapayim, anneannem hala türkce bilmiyor, elbette bu kendi sorunu.
kecemre kardesime diyecegim, kürtdüm dedim, cünkü dikkat edersen burdaki konu o, ve bende neden bu kadar tepki aliyorum bunu dedigimde diye bir yorum yazdim. benim ana dilim kürtce ki bu ayri bir dil türkceyle alakasi yok.
dilimi kullanma mi diyorsun anlayamadim.burda zaten bu sorunu cözmeye kalkismadim, sadece lütfen her iki tarafta sucu arayin demek istedim, tek tarafli gördügümüz gibi olmuyor. bende tecrübelerimden, yasanmislardan yola cikarak ön yargili olabilirdim, neticede hic de positif seyler yasmadik ailece bu konuda.
eger hersey bu kadar yolunda gidiyorsa, hersey güllük gülistanlik sa neden peki bu siddet, bu anlasilmamazlik. benim cok türk arkadasim var, kimseye önyargili davranmam, bunu karsi taraftanda beklerim.bakiniz kürtelere türksün diyemezsiniz cünkü iraktada kürtler var, onlarda ben türküm mü desinler.bilmiyorum ama bu benim düsüncem, katilmak zorunda degilsiniz.
cok detayina veya özele girmek istemiyorum, cünkü bu konu hep tartisilmistir ve tartisilacaktir, kimseyi bir konuda ikna etme cabasindada degilim, sadece milliyetciligi ön planda tutmamak gerektigini düsünüyorum.
savasa herzaman hayir... cok canlara kiyiliyor.
bu arada burda aldigim tepkilerede alistim....sizinde elbette kendi tecrübelerinizden yola cikarak düsünceleriniz bunlar, benimkisiyle örtüsmek zorunda degiller.

egerki birseyleri tartisiyorsak seviyeli tartisalim, birbirimizi kirmadan.

allaha emanet olunuz.
[/color]

24.07.2007 - celin

celin kardeşim kendini geliştirememk sadece kürtlerin problemi değil gördüğün gibi türklerinde problemii....

24.07.2007 - gencc

[quote="celin"][color=green]ben kürtlügümden bikmadim....ama kürtdüm diyememekten biktim.

allaha sükür almanyada yasiyorum, burda az cok türklerden kürtdüm diyince tepki görsemde, hicbirzaman kürtdüm demekten cekinmicem.
ben türk kimligini tasimiyorum cünkü, cünkü benim ayri bir dilim var....ama bunlar elbette türklerle baris icinde yasamamiza engel degil. ben herseyi karsilikli olarakl görüyorum...haksizlik, yanlislar varsa, her iki tarafta var.
bir tarafa bütün sorumlulugu yüklemek yanlis! kabul ediyorum, cogu kürtler cahil, yoksulluk icinde yasiyor....neden peki?
türkce bilmedikleri icin kendilerini gelistiremiyorlar, zaman sanki durmus onlar icin,bir gelisme yok.dogu da ki hayatin imkanlari sartlari iyi degil sonucta.
hala ve hala türkiyede kürtdüm diyemiyor insanlar, buda haksizlik oldugunun bir göstergesi.....bu tepkileri anliyormuyum peki? evet anliyorum, ama tek tarafli tepkiler, milliyetcilik duygusuyla yönetilmis tepkiler, oysa benim karsimda benim gibi etten kemikten bir insan var diye bakilmali. irkcillik ayrimi yaparak kimse kendini daha üstün veya üst sirada görmemeli,.
bu durum aslinda cogu kisilerin sandigindan daha karisik ve bilgi isteyen bir sorun.daha detayina girmeden benim demek istedigim kürtdüm demekten cekinmek istemiyorum, insanlarin beni yanlis anlamisindan biktim bir nevi, beni ayrim yapmiyorum, sadece sen türküm diyorsun bende kürtdüm diyorum ama ikimizde insaniz! neden özümden vaz gecmemi istiyorsunuz demek geliyor icimden.....

sevgiler....saygilar
[/color][/quot
Ammada ben kürdüm demiyosun ya bide deseyfim kim bilir nasıl olurdu

24.07.2007 - keceemre

[quote="celin"][color=green]ben kürtlügümden bikmadim....ama kürtdüm diyememekten biktim.

allaha sükür almanyada yasiyorum, burda az cok türklerden kürtdüm diyince tepki görsemde, hicbirzaman kürtdüm demekten cekinmicem.
ben türk kimligini tasimiyorum cünkü, cünkü benim ayri bir dilim var....ama bunlar elbette türklerle baris icinde yasamamiza engel degil. ben herseyi karsilikli olarakl görüyorum...haksizlik, yanlislar varsa, her iki tarafta var.
bir tarafa bütün sorumlulugu yüklemek yanlis! kabul ediyorum, cogu kürtler cahil, yoksulluk icinde yasiyor....neden peki?
türkce bilmedikleri icin kendilerini gelistiremiyorlar, zaman sanki durmus onlar icin,bir gelisme yok.dogu da ki hayatin imkanlari sartlari iyi degil sonucta.
hala ve hala türkiyede kürtdüm diyemiyor insanlar, buda haksizlik oldugunun bir göstergesi.....bu tepkileri anliyormuyum peki? evet anliyorum, ama tek tarafli tepkiler, milliyetcilik duygusuyla yönetilmis tepkiler, oysa benim karsimda benim gibi etten kemikten bir insan var diye bakilmali. irkcillik ayrimi yaparak kimse kendini daha üstün veya üst sirada görmemeli,.
bu durum aslinda cogu kisilerin sandigindan daha karisik ve bilgi isteyen bir sorun.daha detayina girmeden benim demek istedigim kürtdüm demekten cekinmek istemiyorum, insanlarin beni yanlis anlamisindan biktim bir nevi, beni ayrim yapmiyorum, sadece sen türküm diyorsun bende kürtdüm diyorum ama ikimizde insaniz! neden özümden vaz gecmemi istiyorsunuz demek geliyor icimden.....

sevgiler....saygilar
[/color][/quote]

HAYIR EFENDİM TÜRK KİMLİĞİ TAŞIYOSUN DİLİNDE TÜRKÇE TC VATANDAŞI YAZIYOR KİMLİĞİNDE VE RESMİ DİLİN TÜRKÇE
SENİN ÖZÜNDEN VAZGEÇ KİMSE DEMİYOR ARKADASIM KÜRT OLABİLİRSİN AMA BENİM KİMLİĞİM TÜRK DEĞİL DİLİM TÜRKÇE DEĞİL DİYEMEZSİN BU ANCAK KARŞINDAKİ İNSANI KIŞKIRTMAK OLURNEDEN GÜRCÜ OLAN İNSAN LAZ OLAN İNSAN VE DİĞERLERİNEDEN SENİN GİBİ DİLLENDİRMEYE GEREK DUYMUYOR ERMENİLER BİLE BEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİĞİNE SAHİBİM VE DİLİM TÜRKÇE DERKEN SEN NEDEN BOYLE BİRŞEY DEMEYİ KENDİNDE GÖRÜYOSUN ANLAMAK İMKANSIZ AÇMIKALDINIZ AÇIKDAMI KALDINI BENİM BURAD ARABAM YOKKEN ADAMIN SONMODEL JİPİ VAR MERSEDESİ VAR BIRAKIN ARTIK BU YOKSUL AYAKLARINI İÇ ANODLUDADA İNSANLAR YOKSUL ERZURUMDADA YOKSUL KARADENİZDEDE YOKSU KİMSE NEDEN YOKSULLUĞU BAHANE EDİP OLDUĞU YERDE HIR ÇIKARTMIYOR NANKÖRLÜK HİÇ VE HİÇ YAKIŞMIYOR BUGUN T.C DE 7 ADET KÜRT KÖKENLİ BAKANIMIZ VAR HERTÜRLÜ HAKLARDAN YARARLANILIYOR NEDEN HALA BİZ ÖZGÜRLÜK DEMOKRASİ İSTİ,YORUZ DİYORSUNUZ BEN BİLE SİZİN GİBİ ÖZGÜR DEĞİL YEMİN EDERİMKİ leyla zananın DEDİKLERİNİN 3 DE 1 İNİ DESEYDİM SUANDA OLUNCEYE KADAR HAPİZ YEMİŞTİM KÜRDİSTANI KUR TÜRKİYEYİ BÖL DEDEĞİ ZAMAN O ÖZGÜRBİRİDEĞİLMİ YETER ARTIK BU PALAVLARI HERKESİN HAKETTİĞİNİ BULUR KURDİSTANI KUR DİYEN AŞAĞILIKDA BULACAK DAHA NİCELERİ LÜTFEN İYİCENE DÜŞÜNELİM BİZ HİÇ BİR ZAMAN NEFRET DUYMUYORUZ ANCAK ARANIZDAKİ BAZI BOLÜCÜLER DEVAMLI OLARAK KIŞKIRTMA İŞLİNE YAPIYORLAR ALMANYADA BUGUN NİCE PKK KAMPLARTI VAR BUNLARI ORDAKİ KĞRTLER DESTEKLEMEZSE NASIL ORADA O ŞEKİLDE KAMPLAR KURACAK BİR STATYUMU DOLDURACAK VE MAYMUN BAŞININ RESMİNİ ASICAK ALLAH HEPİMİZE AKIL FİKİR VERSİN HELE BU ÜLKE ÜZERİNDE BOŞ AMELLERİ OLAN İNSANLARA DAHA ÇOK AKIL VE FİKİR VERSİN

24.07.2007 - keceemre

almanyadaki kürt kardeşim hepm aynı sözler biz türkçe bilmediğimiz için geri kaldık geri kalmak zorunda bırakıldık.almanyadasın almanca biliyormusun?evet.neden çünki insanlar almanca konuşuyor.resmi işlemler devletin resmi diliyle gerçekleşiyor.burasıda türkiye cumhuriyeti.resmi dilide türkçe.eğer türkiyede yaşayıp türkçe öğrenemediyseniz bu bizim sorunumuz değil.kaldıki hepiniz türkçeyi biliyorsunuz.ALLAH korusun ırkçılık müslümanlıkta kabul edilemez.kaldıki insan olarak dinin gereğini bırak kimse buna mmüsade etmez.hiç birimiz ırkımızı anamızı babamızı doğacağımız yeri kendimiz seçmedik.ve hiç birimiz seçilmişler oarak doğmadık.türk olduğum için mutluyum.kürt olsaydım ki olabilirdim asla gocunmazdım.mühim olan dindir.insanların akıllarıyla seçtikleri dindir.ve biz din kardeşiyiz.haa şayet olmasaydık şayet farklı bir inanca sahip olsaydınızyine bişey farketmezdi.gayrimüslümlerin tarihten bu yana rahat ettikleri yer önce osmanlı sonra türkiye olmuştur.YARADILANI SEVERİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ.bu ülke hepimizin.bize düşen aramıza nifak tohumları ekmeye çalışan (sebep ne olursa olsun)kim varsa onlara prim vermemektir.ALLAH a emanet ol

24.07.2007 - nehir

Bu konuda soylenecek çok şey var ama kalp kırmaktan korkuyorum 1915 ve oncesi ermenileri nasıl kışkırttılarsa şimdide kürt vatandaşlamızı kışkırtıyolar her ne olursa olsun bu oyunlara glmememiz lazım bir Türk olarak kürtlerde benim kardeşimdir ve sonsuza dek oyle kalacak ancak pkk gibi ve ona destek veren her kim olursa karşısında evbediyen bizi bulacak hepimiz kardeşiz ayrılırsak daha kolay parçalanırız birikten dirlik doğar sadık millet olarak adlandırdıkları wermeniler bile kışkırdılaak bizim 1 numaralı düşmanımız olmuştur 1915 ve sonrası ozellikler ermeni vatandaşlarımız oarada yasayan kürt vatandaşlarımızı öldürmüş evlerini yakmış ve daha çeşitli zorbalıklar yapmıştır ozamanki adıyla istanbul hükümeti ise bu olayların artmasından dolayı orada yasayan kürt vatandaşlarımı korumak için tecrit politikası uygulamıştır ne varki günümüzde bazı pkk ve ona destek veren pkk sempatizyanı insanlar onlarla birlik olma aşamasındadır .

24.07.2007 - keceemre

[color=green]sevgili kardeslerim, hicbirsey sizin anlattiginiz kadar basit degil, derinliklere girmek istemiyorum, cünkü burda da problemli, sorun yaratan bir kisi olarak gözükmek istemiyorum.

naz kardesim, türkiyeye ihanet etti diyorsun, bu senin düsüncen.....benim su anda türkiyede degilde almanyada olmamin sebebi zaten benim kürt olmam.
dikkat ettim de siz biz diye konusuyorsunuz.
bizim hatalarimizdan bahs ederken neden biraz da kendinizde aramiyorsunuz sucu. kürtce konusmak yasakti, kürtdüm demek yasakti...aksitaktirde bir kac yilini demirli pencereler ardinda gecirirsin, ben sahidim.sandiginiz gibi hersey adil degildi. elbette savasa karsiyim, nasilki türklerin icinde vijdansizlar var, kürtlerin arasindada var, insaniz sonucta.
ayrica herkesin gözlemleri ayri, bir kürt olarak hem türk hemde kürt haberleri izliyorum, her önüme geleni kabul etmeyip sorguluyorum, bunu sizede tavsiye ederim....BIZ DEGERLERIMIZDEN VAZ GECMEDIK, ASLA.
burda daha fazla gerginlik yaratmak istemiyorum, bunlar sizin düsünceleriniz, saygi duyuyorum.

sevgiler[/color]

24.07.2007 - celin

:wink:

sevgili kürt kardeşlerim, türkiyeye haksızlık ediyorsunuz.

pkk canlarımıza mallarımıza ırzımıza kastetmedikçe sizden yana bir sıkıntımız olmadı. sizinle konuşurken çok masumsunuz ama saman altından çok sular yürüttü ırkınız.

türkiyeye ihanet etti bir kısmınız.

adam yerleştirdiniz yıllarca ülkenin çeşitli yerlerine, emelinize kavuşmak için çok sinsi ilerlediniz. şimdi ise emelinize kavuşmak üzere hissediyorsunuz. artık rahatça ben kürdüm diyebilirsiniz öyle değil mi?

oysa ırakta ırk ayırımı yapmaksızın müslüman kardeşlerimize zulmedilince en çok bizim canımız yandı. en çok biz üzüldük müslüman kardeşlerimiz için.

ama sinsi planlar içinde amacınız yine kürt devleti kurmaktı ve bunun için türkiyenin bir kısmını da yüzyıllardır istiyorsunuz. toprak için tüm değerlerinizden vazgeçtiniz. amerikaya köle oldunuz. pkk para ile asker topladı sizden, siz para için yaşadığınız topraklara ihanet ettiniz. pkk müslümanların hem canına hem malına hem de ırzına kastetti. şimdi de ülkemizi bölmek istiyorlar. ne dersiniz seyirci mi kalalım?

bunları yapan bir kısmınızdı. gördüğümüz kadarıyla.

neyse mevzu çok uzayacak. şuanda gelişen olayların etkisiyle içimdekileri tutamadım. hakkınızı helal edin.

selametle.

24.07.2007 - naz

Kürt bir cumhurbaskani bile cikarmis bir ülkede ne gibi irkcilik ayrimi olabilir :wink:

Almanyada yasayipta almanca bilmiyen bir o kadar türk var. ikinci sinif vatandas. Bunlara bizzat sahidim ve yasiyorum. Türkiyedeki kürtler bizden iyi türkce konusuyor. Onlarin dil sorunu yok. Bir kürt türkiyede bir türkten daha özgür yasiyor. havadan atmiyorum dogu bölgesinde yasamiz gezmis görmüs bir kisi olarak bunu söylüyorum. Oralara verilen tesvik maddi yardimi batidaki ler alin teri ile kazaniyor.. bir baraj yapimindan bile devleti nasil dolandirdiklari o paralarla nasil mercedesler aldiklarini bizzat baraj seritinde yaptigim gezilerde yerli halkindan dinledim..

bu gercekleri unutmamak lazim..

24.07.2007 - vefali

[color=green]ben kürtlügümden bikmadim....ama kürtdüm diyememekten biktim.

sevgiler....saygilar
[/color]

24.07.2007 - celin

Konular