19 yorum 2. sayfa

Mezhepsizleri Tanımak

Sevgili Kardeşlerim TALİB VE REY2466,

Benim dini bilgilerim de anamdan,babamdan öğrendiklerimle kendi başıma okuyabildiğim bir kaç dini kitap ve gazetelerdeki dini yazılardan
ibaret. Türk halkının %98 inin sahip olduğu bilgiler kadar.

Ancak yukarıdaki yazı dini bilgisi çok üst düzeyde birine ait gibi görünüyor
ve yüzlerce alimlerden delillerden bahsediyor.

Zekat kağıt parayla verilmez ne demektir.
Ben 30 yıldır boşu boşuna mı zekat veriyorum ?

Kurumlara zekat verilmez ne demektir.
Ben sokaka sokak fakir mi arayacağım ? ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNDAN DAHA HAYIRLI YER Mİ BULACAĞIM ?

Hanımının kızının başını açsa harama önem vermeyen KAFİR OLUR NE
DEMEKTİR ?

Yani şimdi burada 25-30 yıldır tüm türkiyede tartışılan ama bir neticeye ulaşılamayan türban-tesettür münakaşasınamı gireceğiz,eğer başlarsak
30 yılda burada tartışırız.

rey2466 kardeşim o arkadaş öyle düşünüyor diyor. Haklı kimin ne düşündüğü başkalarını ilgilendirmez ama burada bir kişi diğer kişileri kendi düşüncelerine uymuyor diye KAFİR ilan ediyor.

Benim kızlarımın ikiside doktor nasıl inanıyorlarsa öyle giyinecekler.
Yani ameliyata da türban ve tesettürle mi girecekler ?

Dünkü gazetelerde yazıyordu:

YÜZBAŞI BİLGEHAN BÜLBÜL harp akademisini bitirdi. General olma yolu
açıldı diye. Gurur duyarak okudum.
BİLGEHAN BÜLBÜL F-16 SAVAŞ JETİ PİLOTU.

Bu kızımıza söyleyelim savaş uçağına binerken türbanını ve uzun pardösesini giymeyi unutmasın !!!!

Ben yazımda ironi ile bir insanı KAFİR ilan ederseniz ,o kişi için geriye ne kalıyor onu belirtmeye çalıştım.

Kardeş rey2466 nın dediği gibi PAPAZA KIZIP ORUÇ BOZMAM MÜMKÜN DEĞİL.

Ancak böyle saçma sapan yazıların da tüm dünyaya açık bir sitede yer almasıda doğru değil.

sevgilerimle

26.07.2008 - kemalcan

Mezhepsizleri Tanımak

Kemalcan kardeş aman ha sen ne diyorsun.Senin yaptığın papaza kızıp oruç bozan kişinin durumuna benziyor.Bunu kızgınlıkla söylediğini biliyorum,öyle bir şey yapmazsın diye düşünüyorum.freef kardeşbiraz farklı düşünüyor.Geçmişten gelen kabullerin etkisinde fazlaca kalmış.Söylenen her şeyi doğru olarak kabul etmiş.Değişik düşünen insanların fikirlerini kabul etmek istemiyor,bu da onun en doğal hakkı.Zaten yanlış yolda olduğunu bilse böyle yapmaz.Geçmişten gelen bilgileri tamamen kaldırıp atalım demiyorum,tabi ki alimler dinin gelişmesi için çok çaba harcamışlar insanlara yararlı olmaya çalışmışlar,ellerinden geldiğince dine hizmet etmişlerdir,Allah hepsinden razı olsun.Ama alimler hatasız değildir,yanlış yaptıkları olmuştur,insandır hata yapabiliryada yazdıkları eserlere daha sonra din düşmanları ekleme yapmış olabilir.Bize düşen şey söylenilen ve yazılan şeylere ihtiyatli davranıp aklımızı kullanıp kuranla karşılaştırmak olmalıdır. Aklımızı kullanmak ve düşünmek.Selamlar sevgiler

26.07.2008 - rey2466

Mezhepsizleri Tanımak

Benim eşimin de ,iki kızımında başı açık.
( Kızlarımın ikiside doktor )

SAYENDE DİNDEN DE ÇIKTIK KAFİR OLDUK !!!!!!

AMA KARDEŞ FREEF ,MERAK ETME KAFİR OLMAK İSTEMİYORUZ
BU NEDENLE AİLECE HIRİSTİYAN OLMAYA KARAR VERDİK,
KAFİRLİKTEN KURTULMAK İÇİN ,BİR DİNİMİZ OLSUN HİÇ OLMAZSA.

SAYENİZDE !!!!!!

kardesim kizlarinizin basi acik olmakla dinden cikmassiniz kafirde olmassiniz ama hiristiyan olmaya karar verdim demekle cok büyük hataya düsmüssünüz

saygilar.

26.07.2008 - talib

Mezhepsizleri Tanımak

Kardeş FREEF,

Buyazıları kendin mi yazıyorsun yoksa bazı yayınlardan alıntı mı yapıyorsun ? Eğer kendi araştırman ,kendi yazın değilse lutfen alıntı
yaptığın yazarın adını ve alıntı olduğunu yazıver.

Bu çok uzun yazıyı okuyabilmek büyük marifet ister.

Ancak bu yazıyı anlayabilmek için yüksek din eğitimi almış olmak gerek.
Bu eğitimi almamış kişilere hiçbir şey anlatmaz,beyhude bir yazı yani.

Mesela ben yazıda verdiğin isimlerin hiçbirini tanımıyorum.
Ancak yazıda binlerce yanlış ,olur olmaz ,saçma sapan dini kaideler
ortaya konmuş bunlar insanı dininden soğutur. Ben şahsen inançlı bir
müslüman olarak çok korktum.
Eğer maksadınız bu ise işinizi iyi yapıyorsunuz demektir.
Mesela:

2- Kağıt para ile zekat verilir diyen yanlış yazılmış kitaba inanarak, zekatını kağıt para ile verse, [Farzı dine uygun yapmamış olur, farz borcundan kurtulmuş olmaz.]

Yazmışsınız . Ne demek yani ? İnsanlar zekatlarını kağıt para ile veremez
metal lira ve kuruşlarla mı vereceğiz ?
Ben yıllardır hep kağıt para kullandım HAPI YUTTUK YANİ sayenizde.

3- Okuduğu yanlış kitapta, zekat kurumlara da veriliyor diye, fakire değil de, partiye, derneğe verse, [zekatını vermemiş olur, haram işlemeye devam eder.]

Yazmışsınız. Ben çoğunlukla Çocuk Esirgeme Kurumuna veriyordum.
Yine HAPI YUTTUK ????

5- Okuduğu yanlış kitapta, tesettür iman gibi önemli değil diye, teferruat diye hanımının, kızının başını açsa, [Haram mubah gibi işlenmeye başlanır, harama önem vermeyen de kâfir olur.]

DİYE YAZARAK İYİCE SAÇMALAMIŞSINIZ !!!!

Benim eşimin de ,iki kızımında başı açık.
( Kızlarımın ikiside doktor )

SAYENDE DİNDEN DE ÇIKTIK KAFİR OLDUK !!!!!!

AMA KARDEŞ FREEF ,MERAK ETME KAFİR OLMAK İSTEMİYORUZ
BU NEDENLE AİLECE HIRİSTİYAN OLMAYA KARAR VERDİK,
KAFİRLİKTEN KURTULMAK İÇİN ,BİR DİNİMİZ OLSUN HİÇ OLMAZSA.

SAYENİZDE !!!!!!!!!!

25.07.2008 - kemalcan

Konular