17 yorum 2. sayfa

Re: bunun adı sabır mı?

[quote="dutkmd"][size=18px][color=darkblue]Merhaba hocam,son günerde gündemi yoğunlaştıran bir konunun üzerine ister istemez biz de düşüyoruz çünkü bu konu biziz yani türbanlı üniversite öğğrencileri.evet çevremizdeki herkesin ilgisi üzerimizde.kapalı olunca sanki farklı bir insan oluyormuşuz gibi hesap sormaya kalkışıyorlar.islamiyet hoşgörüdür diyorum kendime ama kızmıyor da değlim açıkcası.bu bizim en doğal hakkımız değil mi?sizce artık tepki göstermelı mıyım?ılginiz icin teşekkürler...

mbozdag :

Başörtüsü Kuranın mesajının ruhuna uygun bir tercihtir, mezhebimize göre Kuranın emri olarak yorumlanıyor ve bence de örtünme, özellikle bu kötüye kullanılan zamanda, yüzü göstermeyen tarzlar hariç kesinlikle doğal hakkınız. Kendi özgür tercih alanınızda...

Ayrıca aslında, sosyal güvenliği tehlikeye atmadığı sürece bir kadının giyimine müdahale etmek de kadına saygısızlık. Bir türk ırkçılık ve ayrımcılıktır.

Türkiye'de başörtüsüne bu kadar tepki üreten kimi devrimci totaliter baskıcı kafalı elitler bir gün çok vicdan azabı çekecekler ama iş işten geçmiş, tarihe bir kere zalim olarak yazılmış olacaklar.

Siz biraz daha sabredin. Şunu imanınızla bilirsiniz ki siz elinizden geleni yapmakla ve doğru niyetle, doğru kalple ve doğru adımlarla ilerlemekle sorumlusunuz. Allah izin vermese bu engel ve haksızlık yaşanmazdı. Allahın neden izin verdiğini de düşünmelisiniz. Zira müminin ayağına sebepsiz diken batmaz.

Size önerim, elbette siyasilere baskınızı sürdürün. Madem örtmeyi seçtiniz, okul içinde açmak zorunda kalırsanız da dışında inandığınız gibi yaşamayı sürdürün. Ben inanıyorum ki çok gönülden çok içten dua ederseniz, sizi engelleyenler ya vazgeçerler ya da Allah onları bir kanserle, bir musibetle susturur. Biz böyle örnekleri çok yaşadık.

Allaha içten sığınmanız, çok içten dua etmeniz, kibirlenmeden, bu imtihanın bir gün son bulacağını bilerek, bu imtihanı kazanmayı fırsat bilerek ev bir daha bu şansa sahip olamayacağınızı unutmayarak, siyasilerden değil Allahtan ümit besleyerek, örtünüze yaraşır bir takva içerisinde olarak, örtmeyenlere de sanki dinden çıkmışlar gibi bir bakışla bakmayarak davranmanız halinde inanıyorum ki bu sorun daha kolay ve hızlı çözülecektir.

Tepkiniz sükunet içerisinde olmalı... Bir damla gözyaşınızın etkisi elli kez bağırmanızdan bin kat güçlüdür. Gözyaşı arşa yükselir, bağırmayı Ankara bile zor duyar. Bu sızının devam ettiğini bilsinler yeter. Bilirsiniz ki içerde provokasyon şiddet kolaydır ve bedelide hele böyle zalimler karşısında çok ağır olur.

Selamlarla kalınız.

[url]www.yetenek.com[/url][/color][/size][/quote]selamun aleküm kardeşim hayırlı günler kızım okürkende ayni dürümlarla
üğraştıALLAH gençlerin yar ve yardımcılari olsün amin inşalahüteala bir baş örtüsüdür gidiyor oyle çok dert varken kul kula büyün eğmez kul yaradanine boyün eğer
geçlere sadece sabır düşüyor ben inaniyorümki geçecek bünlar inşalah iyi akşamlar
dinkardeşim sizi bugun çok rahatzız ettim hakkınızı helal edin bizleri yaratanın adiyle hoşca kalın dost ce kalın ALLAHA emanet olün

22.03.2008 - Tefekkür

bunun adı sabır mı?

teşekkürler paylaştığınız için.

10.03.2008 - talib

Konular