61 yorum 4. sayfa

Dar pantolon üstüne türban

Sevgili Arkadaşlar,

Sitedeki bazı yazılarda rastladığım ALLAHTAN KORKMA VE KORKUTMA konusuna değinmek istiyorum. Ben şuna inanıyorum:

Yüce Allah insanı tüm canlı varlıklardan farklı olarak zeka ve konuşma kaabiliyeti vererek yaratmış. İnsana yaşaması için gerkli her nimeti vermiş. Bu Yüce Allahın yarattığı insanoğlunu sevdiğini gösterir.

İnsanoğlu da bu nedenlerle Allahını sever.Hemde çok sever.

Yine bu nedenle insan Yüce Allahını sever,severcesine ona tapar.
Onun tüm öğütlerine sevdiği için uyar. İbadetlerini sevdiği için yapar.

Eğer Yüce Allaha ibadetleri cennete göndermeyecek diye korkarak yaparsanız ne anlamı olduğunu bilemem.

Bu nedenle ALLAHLA KORKUTMAYALIM. ONU SEVELİM
BİRBİRİMİZE ONUN SEVGİSİNİ AŞILAYALIM.

SELAMETLE

erdem222

22.05.2008 - erdem222

Sanki başı açıklar dar pantolon giymiyor sanki başı açıkların sadece başı açık tamam katılıyorum türban altı kot pantolan giyen var hatta diz altı giyenlerde var ama ben yinede bu şekilde giyinenleri daha açık giyinenlerden daha iyi buluyorum isteyen bulur isteyen bulmaz savunmuyorum ama inanın özellikle burada bankalar çoğunlukda açık insanları görseniz iş yerine değilde sanki p.....o film çekmeye geliyorlar bu tip insanalr varken ve hergün yayılırken diğerleri acımasızlıkla eleştirmek yanlış veya eleştirirseniz bile başı açık olupta çok namuslu başı kapalı olupta namussuz ayrımı yapmayın insanın içinde olanı bizler bilemeyiz belkide ben yanlış düşünüyorum siz haklısınız

22.05.2008 - keceemre

Allahatan korkan bir Müslümanda nasil giyilir nasil giyinilmez bilmesi lazim arastirmasi lazim kolayina geldimi ben Müslüman zora geldimi ben de dahil bilmiyordum paylastiginiz icin tesekkürler.

26.04.2008 - talib

Çözüm Lütfen...

Bardağın dolu tarafını görmek lazım. Kestirip atmak bizi hiçbir zaman muvaffak kılmaz. İnsanları kabul ederek dinlemek lazım. İnsanoğlu bir taş değil ki onu yontup heykel yapasın. O tür giyinen bayanlar tabi ki hatalı ama neden o şekilde giyiniyor onu anlamaya çalışalım. Arkadaşın dediği gibi onda Allah korkusu var lakin bazı hususları yanlış biliyor olabilir. Hangi haylaz çocuk azarlanarak dövülerek yola gelmiştir şahit olanınız var mı? İnsanları kazanmaya çalışalım lütfen...

26.04.2008 - Meccnun

Re: yanlışlar içinde yüzüyoruz????????????????**

[quote="hattab"]selamun aleykum canım müslüman kardeşlelrim.....

bu pantol bence yanlıştır.....

ayeti kerimede şöyle buyuruluyor...

kim kadın erkeye veya bir erkek kadına benzerse allah ona lanet eder....
allahu ekber.........allahu ekber.......... nekadar uyarıcı değilmi...

bundan başka bir şey söylenmez daha......

ömer bin el hattab[/quote]

27.02.2008 - talib

yanlışlar içinde yüzüyoruz????????????????**

selamun aleykum canım müslüman kardeşlelrim.....

bu pantol bence yanlıştır.....

ayeti kerimede şöyle buyuruluyor...

kim kadın erkeye veya bir erkek kadına benzerse allah ona lanet eder....
allahu ekber.........allahu ekber.......... nekadar uyarıcı değilmi...

bundan başka bir şey söylenmez daha......

ömer bin el hattab

26.02.2008 - hattab

[quote="keceemre"]İbrahimd arkadaşım siz demişsiniz açmak zorunda olan giyinmesini bilen ben sana onlardan bahsetmiyorum ki ben sana sokakta yarı çıplak gezenlerden bahsediyorum .Ama buda Allahın takdiri ilahi olarak goruyorum özellikle biz erkeklere çünkü erkekleri çileden çıkartan zinaya sürüklemeye çalışan sokaklarda çok görüntü var sabır edip bu kişilerden uzak durmak Allahın mükafatını kazanmaktır inşAllah Allah islah etsin dün üzerine milleti sabit eylesin burada tartışarakda çözüm olmaz dualarımızı eksik etmeyelim...[/quote]

pazara pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemem
sevap kaznacaz diye sokakta çıplakların gezmesinine engel olmamak üsteki atasözüne benzer ya kendini kaptırıp pirinçden olursan ne olacak
dar pantolan giymekdense başı açık olmak kötünün iyisidir
nefsi baş örtüsü değil vucut hatları daha fazla uyarır

25.02.2008 - dincikominist

İbrahimd arkadaşım siz demişsiniz açmak zorunda olan giyinmesini bilen ben sana onlardan bahsetmiyorum ki ben sana sokakta yarı çıplak gezenlerden bahsediyorum .Ama buda Allahın takdiri ilahi olarak goruyorum özellikle biz erkeklere çünkü erkekleri çileden çıkartan zinaya sürüklemeye çalışan sokaklarda çok görüntü var sabır edip bu kişilerden uzak durmak Allahın mükafatını kazanmaktır inşAllah Allah islah etsin dün üzerine milleti sabit eylesin burada tartışarakda çözüm olmaz dualarımızı eksik etmeyelim...

05.12.2007 - keceemre

MEVLA kimseyi şaşırıp sapıttırmasın ortalık bunlarla doldu
bu gibileri milltete kale alarak bunları baz alıp diyer hakiki müminlere dil uzatırlar yani bugibi zevat bizleride küçük düşürür sanki islam demek
sadece başını örtmek demekmiş gibi başka amellerine bakmadan
sürekli ekranlarda bunlarla mukayese yapılır dururuz
burda hepimize çok görev düşüyor önce yetiştirdiğimiz evlatlarımıza ve ailemizdeki yetişen nesile sahip çıkıcaz onlara gerçeklerin ne olduğunu anlatacağız uygulatacağız ve böyle böyle ortalık inşallah umarız düzelir..

05.12.2007 - zhümeyra

biz kimseyle uğraşmıyoruz kerem kardeş,

[quote="keceemre"]Tamam bunlarda doğru değilama [u]içinde azda olsa [/u]Allah korkusu var bunlarla uğraşcağımıza asıl düşünmemiz gereken hızla yayılan açıksaçık giyinen bayanlarımız olmalı[/quote]

azda olsa Allah korkusu var diyorsun,başı açıkda (veya mecburen açmak zorunda olan) ancak,giyimine kuşamına dikkat eden nice insanlar tanıyorum,[b]gerçekten içinde Allah korkusu olan başını örtüpte orasını [/b][b]burasını sokakta açıkta bırakmaz[/b],biz dini deforme etmeye çalışanlara karşı elimizden geldiğince uyarı yapıp,dikkati oraya çekmek istiyoruz,dinimizde böyle bir giyim tarzı yoktur,olamaz,bakınız ben 45 yaşıma geldim bir iki yıldır böyle giyinenler örmeye başladım,ve elimden geldiğince dilimden geldiğince,nazımın geçtiği insanlara uyarı görevini yinede yapıyorum,ama tanımadığım insanlara bi şey diyemem ancak böyle sitelere yazıyorum, ayrıca kimin içinde gerçek korkunun olup olmadığını biz bilemeyiz, sevgi ve saygıyla kal...

05.12.2007 - ibrahimd

evet kardeslerim haklisiniz ve haksizsiniz her okulu bitireni okumusmu zanediyorsunuz

Allahin huzurunda ünüversiteyi bitirsende Allahini kelamini sünnetini bilmessen sen en cahil insansin su 70 senelik önrünü nasil gecirirsen gecir

Allahina döneceksin oraya Allah kendine layik olanlardan eyleyenlerden eylesin müslümanim kelimeyi sadatle olmaz islamiyeti islamiyet gibi yasayarak gidilir bu dünyada derlerya okuyanla okumayan bir olurmu eeeeeeeh

Allahin huzurunda cahille. okuyan Allahina isyan etmeyen isyan etmiyen sünnetini terk etmeyen bir olurmu derlerya kalbim temiz kelimeyi sadette kalbin demiyor islamiyetinde geyinmeninde konusmaninda bir sartlari var usülleri var

Allah isyan edenlerden eylemesin!AMIN

04.12.2007 - talib

zahmet edip öğrensinler madem başlarını örtmeleri gerektiğini biliyorlar nasıl giynmeleri gerektiğinide öğrenmeliler.. isteseler çok zorda değil öğrenmek heleki günümüzde..

04.12.2007 - su misali

Demek ki bilmiyolarmış!!! su misali bilselerdi boyle giyinmezlerdi herkes bilseydi herkes sokağa yarıçıplak senin değiminle giyinik çıplaklar olarak çıkmazlardı...

04.12.2007 - keceemre

[quote="keceemre"]Tamam bunlarda doğru değilama içinde azda olsa Allah korkusu var bunlarla uğraşcağımıza asıl düşünmemiz gereken hızla yayılan açıksaçık giyinen bayanlarımız olmalı[/quote]

bunlarda giyinik çıplaklar grubuna giriyorlar..

örtünmek sadece başı kapatmakla olmuyor kıyafetlerede dikkat etmek gerekiyor..dinimizin bu konudaki belli ölüçülerini herkes biliyordur sanırım

04.12.2007 - su misali

Tamam bunlarda doğru değilama içinde azda olsa Allah korkusu var bunlarla uğraşcağımıza asıl düşünmemiz gereken hızla yayılan açıksaçık giyinen bayanlarımız olmalı

04.12.2007 - keceemre

Konular