sanal iliskiler ve chat

merhaba site yetkilisi.sorunuzun cevabi gayet acik. sitelerinin önüne islami kavrami getirirp din iman millet duygularini kullanarak üye toplamaya calisip sonra sitelerini sanal bulusma merkezi durumuna düsürenler kizacaklar elbette size.cünkü siz gayri mesru chati gayri islami olarak tanimliyorsunuz.hepsi bu..

kontrolsuz guc guc degildir..

Normal bir siteye eklenen yorumlarin ya da forum sayfasindaki mesajlarin bile kontrolleri güclesebilirken chat ve sohbet sitelerinin kontrol mekanizmasinin durumunu siz dusununuz..

Büyük bir vebal ve manevi sorumluluk altindalar. tüm islamisohbet islami evlilik vs gibi isimlerle site acanlarin varsa samimiyetleri bu yaptiklarini yeniden dusunmeleri ve derhal kapatmalari gerekiyor..

diger ayri bir nokta..

Normal chat sitesi sahibi olupta islami kesimi de kendine cekebilmek icin islamichat gibi isimleri satin alip sanki islami imis gibi site acanlar var.. Ne yazikki isin perde arkasini bilmeye bir cok saf köylü rolündeki cok bilmis mücahid kardeslerimiz ilk aglarina düsenler arasinda yer aliyor..

biz dogru olduguna inandigimizi insanlara anlatmaya ve aydinlatmaga calisiyoruz..

gayret bizden himmet rabbimizden..

selam sevgi ve dua ile

Galiba mesajların hepsini okuyamıuyorusnuz. Son mesajalrdan birinde, muhterem ziyaretçi, macerasını anlatmış. Dühul vaki olmadan olursa zina sayılmazmış, da resmi veya dini nikah ona göre önemli değilmiş filan.

bunlar nedir. kepazelik. Bunların yayınlandığı bir site dişne hizmet mi ediyor? Chate takmışsınız. kendinize gelin. ESkilerin bir lafı vardır. Akım derken ,..kum demek. sizinkide ona benziyor.

vatandas1, öyle bir mesaj görülünce admine bildirilmeli veya o bölümün mod una...
diger husus yanlisa yanlis denilir,birilerinin yaptigi yanlis yanlisliga mesruiyet kazandirmaz,bunuda böyle degerlendirirsek daha faydali oluruz...

Galiba mesajların hepsini okuyamıuyorusnuz. Son mesajalrdan birinde, muhterem ziyaretçi, macerasını anlatmış. Dühul vaki olmadan olursa zina sayılmazmış, da resmi veya dini nikah ona göre önemli değilmiş filan.

bunlar nedir. kepazelik. Bunların yayınlandığı bir site dişne hizmet mi ediyor? Chate takmışsınız. kendinize gelin. ESkilerin bir lafı vardır. Akım derken ,..kum demek. sizinkide ona benziyor.

koskoca devletlerin bile belli anayasasi kanunlari vardir. Ancak bu kanunlar herseyi kapsamaz ve bir olay ya da herhangi degisim sonrasi bu olaya göre ya konun degistirilir ya da yeni kanunlar cikar ya da engelleyici kanunlar kaldirilir vs. Bir kapkac olayi patlak verdiginde düzenlemeler ya da genelgeler yayinlanir.. Terör olayi patlak verdiginde yeni bir seyler cikartilir vs..

ama gercek olan sudur ki koskoca devletler bile bir sonraki gelecek olay ve sartlara göre esnek olmaya calisirlar. hicbirseyleri mükemmell degildir..

sitemize gelince, hergün bir cok yeni yazi eklenmekte yorumlar eklenmekte. yönetim olarak belli basli yazilara nasil davranacagimiz belki yazili olmasada bir kanunumuz vardir kurallarimiz mevcuttur. Ancak türlü türlü yazilar vs geldiginde bazen o yazilara karsi nasil bir uygulama yapilacagi kararsiz kalinabilir ya da ortada farkli düsünceler cikabilir...

böyle bir durumda hemen sitemiz aleyhine ifadeler kullanmak yöneticilere laf atmak ne kadar dogru? Eger burayi bizde sahiplenmissek belli bir üslub ve tarzda meramizi anlatabilmemiz ya da gördügümüz eksikligi anlatmamiz yada hikmetini sorabilmemiz gerekiyor..

yaniliyormuyuz yoksa?

bahsi gecen yaziya gecince. oradaki kisi kendi dünyasindan bir kesit sunmus. Sitemizde o kadar zinanin fuhsiyatin durumunu anlatan yazilari birakip o kisinin ordaki iki satir yazisina kanacak kadar cahillerin mi bu siteye takip ettigini düsünüyoruz?

bir cok islam alimi farkli görüs ve fikirlere reddiyeler yazip onlarin tüm fikirlerini bir bir cürütmüslerdir. orada cürütülürken karsi tarafin fikirleride yazilmistir. yani onlarda böyle düsünüyor demis diye.. hatta sapik görüsten bir grup biz falanca alimin eserleri sayesinde kendi unutulmuslarimizi ögrendik diyebilmislerdir bile.. simdi sapik görüsleride tekrar canlandirdi diye biz o alimi suclayalim mi?

niyeti bozuk birinin zaten niyetini düzeltemeyiz.

elestirdiginiz yazida ibreti alem olarak duran kisnin nasil cikmazlara düstügünü kücük bir sehavani arzusu sonrasi neler yasadigini nasil psikolojik bunalimlar gecirdigini yazan bir yazidan ibret alacagimiza farkli elestiri yöntemlerini seciyoruz. Kisi fetva vermiyor. ahkam kesmiyor sadece kendi dünyasinda var olan hatalarini yanlislarini paylasiyor.

egerki bu yazi üzerinde cevap verilecek birsey varsa hatalari bir bir ele alinir gercekler anlatilir. Demek ki biri birgün cikip bize ben zina yapmak istiyorum dese dedigine bin pisman edecegiz öyle mi? Halbuki bakin efendimizin sünnetine, kizmadan sakin sakin ona yaptiginin hata oldugunu anlatmaya calismiyormuydu?

gelen ziyaretcinin niyeti bektasilik ise yazilmis iki satir pismanlik yazilarina bile gerek yok. acin mevlananin mesnevisini okuyun o yeter size..

selam sevgi ve dua ile

bu chat olatı gençliğimizi kemiren bir illetten başka bişey değilve sürekli yeni kurbanlar veriyoruz.bunun bilincine varmalıyız ama nasıl bilmiyorum bende.ebeveynlerin ilgisizliği aman sendecilik benim çocuğum yapmaz demeler bizim sonumuzu getiriyo fakat farkında değiliz.hepimize geçmiş olsun.

ALLAH hepimizin yardımcısı olsun sadece chatte değil her ortamda bizleri yanlışlar bekliyor.yanlış yapmadan doğrularda bulunur kimi zaman ALLAh bizleri yanlış yapmdan doğruyu bulanlardan eylesin

Bu kadar güzel bir paylaşımı olan saldırı nedendir acep anlamveremedim kardeşlerim sizin yaptığınız iyilik deryasının içinde bulunan küçük bir mikropu bulup milletin aklını çelmeye çalışmaktan başka ne olabilir.Eğer boyle güzel bir siteye laf atıyorsan seni Allaha havale ediyorum...

Arkadaşım aklıma ne geldi biliyormusun içimden acaba bu kişinin çhatele ilgili bir sitesimi var diyte geçirdim içimden en iyisini Allah bilir...

selamüm aleyküm kardeşlerim böyle bir site kurduğunuz için allah hepinizden razı olsun kardeşlerim benim :

selamüm aleyküm kardeşlerim böyle bir site kurduğunuz için allah hepinizden razı olsun kardeşlerim benim :

ve aleyküm selam, üyeliğiniz hayırlı olsun.

hayırlı paylaşımlarınızı bekleriz.

ben çok heycanlıyım çünkü yolunu dört gözle beklediyim 11 ayın sultanı ramazanı şerif geliyor ve çok mutluyum

Hz. Allah bunun gibi yanlışlardan uzat tutsun ...

Hz. Allah bunun gibi yanlışlardan uzat tutsun ...
Amin

Ve aleykum selam kardeşim ecmein inş. Hoşgeldiniz :)

bence gençlrin bu siteden başka amanlarını verimli geçireceği bir yer daha yok..
bu siteyle tanışmadan önce bende herşeyden çok bunaldığım için online oyunlardan oynuyordum ve bu oyunlar insanın kendisini feci halde unutmasına yol açıyor ve aşırı bağımlılık yapıyor...,
dertlerimden uzaklaşmak istediğimde gidecek bir yer olarak görüyordum
pek dini ortamlarda bulunamadığım için oluyordu belki de
neyse sonuçta bu siteyle tanıştım ve bu siteyi kuranlara çok teşekkür ediyorum... :)

Bence beğenen durur ;),Beğenmeyen gider...;);););)kim ne derse desin ;),palavra boş lafff kıskançlıkk >:(

Sitemiz Hakkında