Sağlıklı Yaşam İçin Alkali Beslenin

Vücudun alkali olması pek çok sağlık sorununun ortadan kalkması anlamına gelmektedir. Gün boyu tükettiğimiz hazır paket gıdalar, kola, mayonez, ketçap ve fast food tarzı ürünlerin tamamı asidik olup insan ph değerini düşürmektedir. Dolayısı ile asit açısından nötr ya da az riskli gıdalar tüketmeye ve genel anlamda alkali beslenme alışkanlığına sahip olmayı bilmemiz gerekmektedir.

İnsan PH Değerine Uygun Su Tüketimi

Gün içerisinde su alımı son derece önemlidir. Ancak bunun için en az vücut ph değerine sahip markalar tüketilmelidir. PH değeri 8 ve üzeri olan sular alkali kategorisine girmektedir. Aldığınız suların içeriğine bakıldığında ph düzeyini görebilir ve böylece daha sağlıklı bir yaşam standardına da alkali su ile sahip olabilirsiniz.

Test Yaptırın Alkali Düzeyinizi Öğrenin

İçtiğiniz su ile ilgili temin edebileceğiniz bazı sıvılar ile alkali mi yoksa asidik mi olduğunu öğrenebilirsiniz. Üstelik alkali ph testi sadece saniyelerinizi alacaktır. Gün boyu rahatlıkla tüketebileceğiniz alkali besinlerin neler olduğuna da göz atabilir ve gerekirse vakit kaybetmeden beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek olası risklerden kendinizi korumayı da kolaylıkla başarabilirsiniz.
https://hayatbilgileri.com/


Serbest Kürsü