Bir günlük derviş

Selamun Aleykum dün sokakta yürürken başım önde eğik bir mazlum gibi yürümeye başladım.Göz zinasının kol gezdiği ahir zamanın zehirli oklarına takılmamak için kaldırımların o şekilsiz ve miskin taşlarına bakarak yürürken onlara takılmaya yeğledim kendimi.Neden bu yere bakarak yürüme kararı aldım derseniz bir evliyahullahın verdiği öğüt aklımdan hiç çıkmadı.Öğütte belirttiği nokta gözlerini haramdan sakınmayanbir kişinin kesinlikle derviş olmaya aday adayı bile olamayacağıydı.tabi ki de derviş olmak hiç kolay değil diğer bütün emirleri tam tamına yerine getirmekte kalbin her an Allah(C.C) için çarpması kolay değil.Fakat göz o kadar önemli bir organdır ki kalp ile direk bağlantılıdır.Göz zinasına takılan bir insanın kalbinin zifiri karanlığa dönüşeceği şüphesizdir.Bu karanlıkta ışık yakmak ancak tevbe ile olmaktadır.Fakat yolda yere bakarak yürürken insanların benim hakkımda ne düşündüklerini merak ediyordum.Bir kaç tahminde bulundum mesela bu çocuk depresyonda mıdır yada çok üzgün bi hal geldi başına gibi ayrıca tanıdığım insanlarında sokakta yüzlerini göremiyorum,onlarda özellikle çevremde bulunan kendilerini amerikanın o cool dedikleri gençlik sınıfına sokmayan isteyen tanıdıklarım arkadaşlarım demek istemiyorum güleceklerini tahmin ediyorum.Güzele bak gözün GÖNLÜN açılsın zihniyetini yerleştirmek isteyen batılıların ekmeğine yağ süren bacılarımıza da buradan acil şifalar diliyorum.Bunları yazmak istedim çünkü bu konuları konuşabiliceğim çevremde beni anlayacak kişiler yok (tek tük var).Çevremdeki kişiler için en önemli şeyler BMW,Mercedes,markalı giyecekler ve tabikide bunların varlığıyla gelecek uzun saçlı bacılarımız.Bacılarım diyorum çünkü yerde kaldırıma bakarak yürüyorum size tavsiyem sizde deneyin kendinizi farklı hissedeceksiniz ilk başlar zor oluyor fakat sonra yaptığın ibadetlerin tadını alıyorsun bakmadıkça GÖNLÜN açılıyor asıl...Allah'a emanet olun kardeşlerim Allah bizleri doğru yoldan ayırmasın....

Konular