Gelecek dunya.

Gelecek dunya.

Evvela s.a. Ben bu siteyi yeni buldum, ozum su anda Bakuda oturuyorum, men bir azeriyim. Ve indiden bazi sozleri sehv yazdigim ucun sizden uzr istiyirem. Indiki dunyada yasayan genclerin manevi cehetden cok boyuk bir sorunlari var ve bunu cok insan biliyor, ama malesef bu hickimin umrunda bile deyil. Kimesede bir sey soyleyende yani deyendeki: '' Nolacak bu dunyanin axri?'' ancak her yerde televizyonda, dergilerde, programlarda, hatda dizilerde de esitdiyimiz bir laf var - ''cocuklar bizim geleceyimizdir'', ama siz ne cocuklariviza ne genclerivize ahlak, medeniyyet dersleri kecmisiz! Bes onda bizim geleceyimizin axri nolacak? Bes bizim cocuklarimiz, cocuklarimizin cocuklarinin yasadigi dunyanin hali nolacak? Televizyonda esittigimiz gus gribi, sonra domuz gribi diyorlar ama heckes bilmiyorki en boyuk grip ''ahlaksizlik gribidir'' ve her saniye-saniye onun etkisi dahada coxalir. Uyanin ey dunya ehalisi gozlerinizdeki o perdeyi acin ve gelin birlikde bu dunyamizi ''ahlaksizlik gribinden'' kurtarak. Allah bizim ve butun genclerin yardimcisi olsun! AMIN! Allah hepinizden razi olsun! AMIN!

Konular