Bana bir yol gösterirmisiniz lütfen...

Merhabalar,

Öncelikle bu tarz bir forum oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Bende kısaca göz attığımda gördüğüm bazı arkadaşlar gibi maalesefki nefsin azgınlıklarından muzdaribim.. özetleyecek olursam; 1 yıl öncesine kadar şaçı başı açık ve biraz , tipik bir post modern kadındım, 3 yıllık evliyim aynı zamanda.. Geçen yıl çok çelişkili bir durumla dinimi yeniden tanıdım, örtündüm, sureler ezberledim ,namaza başladım...Gayret ediyorum şimdi aralıksız ibadet etmeye lakin kardeşlerim 2-3 aydır çok büyük acı içindeyim ki... son 1,5 yıldır evliliğimde problem var.. hem dfiziki yönlerden (malum işte bazı yetersizlikler) hemde eşimin ilgisizliği, şefkatsizliği... Çalışan bayanım , çevremde de bir sürü erkek var örtülüde olsan bazen ilgi çekiyor... Bende de büyük bir boşluk var şuan açıkcası korkuyorum günden güne etrafımdaki insanları düşlerken onlarla ilgili birşeyler isterken buluyorum kendimi.. Ne yapacağım bilmiyorum, daha çok namaza ve dua ya sarılıyorum ama olmuyor genede aklım hep bedensel isteklere romantizme cinselliğe dönmüş durumda.. İstifa etmeyi ev hanımı olmayı da düşünüyorum.böylece belki dışardan uzak olursam bu günahları işlemektende kendimi alıkoymuş olurum kimseyi görmem diyorum ama eşim , tek başına eve bakamayacağını ima edip duruyor ne zaman işi bırakacağımı söylesem, ona bu gidişle kötü şeyle olabilir ben bunaldım günaha gidiyorum , sana ihtiyacım var da diyemiyorum artık... Allah rıza için kardeşlerim... bana bir akıl verin , bildiğim her yolu deniyorum, itiraf edeyim, kendi kendimi tatmin bile denedim uygun olmadığı halde hani belki başkalrına bakmaktan alıkoyar nefsi köreltir diye...olmuyor olmuyor... Günden güne kötüleşiyorum..

4 yorum

Ynt: Bana bir yol gösterirmisiniz lütfen...

4444 salat-tefriciye etkili olabilir ama önemli olan gönülden inanmak ve Allah a bu konuda içten dua etmek sonucu inşaallah iyi olacaktır :)

27.04.2009 - beyaz.nur

Hassasiyetiniz ve acil cevaplariniz için müteşekkirim, inşallah bu akşam eşime bir şekilde durmu açacağım. 4444 salat-tefriciye idi yanılmıyorsam, devam edildiği takdirde Allah ın izniyle kişi sıkıntılarında kurtulur diye okumuştum biryerlerde, benimle birlikte benim için sizlerde okurmusunuz lütfen ....

27.04.2009 - antiope

Öncelikle Hz. Allah şükürler olsunki eski halinizde devam etmemiş bazı değişimler yaparak dinimiz emirlerine yönelmişsiniz ...
yolcu kardeşimizin dediği gibi eşinizle bu durumu müzakere edin, günaha girdiğinizi, ona ihtiyacınız olduğunu mutlaka söyleyin...
rızkı verende Allah... onun için, onun emirleri için işlerinizden, maddi şeylerden vaz geçerseniz fazlası ile mükafatınıda verecektir ...
Lakin aksini yaparsanız cezası sizede kesilecektir, size mani olduğu için eşinizede ...

[quote]Duâ etmekten pes etmeyin.Bakın [color=red][b]ALLAH'A ibadet etmeye başladıkça şeytan ve nefis sizi daha da zorlayacaktır[/b][/color].Bunun mutlak surette bir imtihan olduğunu, tuzaklara yenilmediğiniz takdirde neleri elde edebileceğinizi, nasıl mesafeler katedebileceğinizi düşünün.

Bizler de inşallah size dûa edeceğiz.[b]Rabbim sizin , sizin durumunuzdan olanların, cümlemizin yardımcısı olsun...[/b]
[/quote]

Forumumuza hoş geldiniz ...
Her iki taraf için hayırlı ve faydalı olur inşallah ...
selametle ...

27.04.2009 - hhmercan

[b]Hoşgeldiniz kardeşim,[/b]

anlattıklarınıza göre bence çözüm noktası şu cümlenizde gizli:

[quote]İstifa etmeyi ev hanımı olmayı da düşünüyorum.böylece belki dışardan uzak olursam bu günahları işlemektende kendimi alıkoymuş olurum kimseyi görmem diyorum ama eşim , tek başına eve bakamayacağını ima edip duruyor ne zaman işi bırakacağımı söylesem, ona bu gidişle kötü şeyle olabilir ben bunaldım günaha gidiyorum , sana ihtiyacım var da diyemiyorum artık.[/quote].

Siz eşsiniz, hayat yoldaşısınız, eşler arasında her türlü konu rahatlıkla müzakare edilebilmeli.

Eşinize günaha girdiğinizi, ona ihtiyacınız olduğunu mutlaka söyleyin bence.

Duâ etmekten pes etmeyin.Bakın ALLAH'A ibadet etmeye başladıkça şeytan ve nefis sizi daha da zorlayacaktır.Bunun mutlak surette bir imtihan olduğunu, tuzaklara yenilmediğiniz takdirde neleri elde edebileceğinizi, nasıl mesafeler katedebileceğinizi düşünün.

Bizler de inşallah size dûa edeceğiz.Rabbim sizin , sizin durumunuzdan olanların, cümlemizin yardımcısı olsun...

27.04.2009 - yolcu

Konular