İstimna Bil-Yed (Mastürbasyon)

Sıhhat ile alakalı mevzularda haya yoktur. Şuan gençlerde çağın vebası sayılacak kadar büyük tıbbi , dini , maddi ve manevi yönden çirkin görülen bir hastalık peydah olmuştur. Bu bir tiryakilik misalidir. Alışanlar bırakmakta zorlanırlar. Fakat zararları haber verildiğinde terki mutlaka uygulanacaktır. Bu Ayet-i Kerihe ‘İstimna Bil-Yed’ diye isimlendirilir, tıpta ise ismi ‘Mastürbasyon’ dur.

İlk olarak Yahudi çocuğu tarafından işlenmiştir. Ne tıbben ne de dinen hoş görülmemiştir. Kişinin bu halle hâllendiği bir takım alametlerle anlaşılır ki, bu alametler onun zararınadır.

Mastürbasyon yapan kişinin öncelikle yüzü ve benzi sararır. Halsizlik halleri görülür. Genç yaştaki çocukların hafızasını öldürür. Kişinin dersi anlamamasına, anladığını hemen unutmasına sebep olur.

Vücudu tamamen öldürür. İlk olarak bel ağrıları başlar, bacaklarda halsizlik, kireçlenme gibi hastalıklar oluşur. O, bunu romatizma veya diz üstü çok oturduğundan meydana gelen bir şey zanneder. Bacakları bitirir, kireçlenme olur ancak sebebini anlayamaz.

Bundan birkaç yıl önce bir doktor, hastalarından birinin genç bir delikanlı olup hastalığının ne olduğunu sorar. Doktor ona istimna bil-yed(mastürbasyon) yapıp yapmadığı hakkında sorar. Genç her ne kadar inkâr etsede kısa bir sonunda itiraf eder. Vücut gücünü yitirdiğinden, vücudu çürüdüğünden çok geçmeden ölüverir. Çünkü bu ‘er bezi’ denilen hayati bir sıvıdır.

Büyüklerimiz ‘Ağacın özü kuruduğunda ağaçta nasıl kurursa istimna bil-yed yapan kimsede öyle kurur’ buyurmuşlardır.

Mastürbasyon vücudu yok eder demiştik. Bu işe devam edenin yaşlanınca elleri gayri ihtiyari ( istem dışı ) olarak titrer. Her âzâya zarar verir. Gözlerin görmemesine, göz numarasının hızla ilerlemesine sebep olur. Çok ders çalıştığından göz numarası yükseliyor zanneder. İşitmeye tesir eder, kulak uğultularına neden olur.

En kötü zararlarına gelince insanda kısırlık meydana getirir. Şuan bu yüzden birçok aile ayrılmaktadır. İktidarsızlıkta görülen en büyük ( belirgin ) özelliklerindendir. Unutulmamalıdır ki bir erkekte kadına tenasül isteği ne kadar çoksa kadınlarda bu istek bunun birkaç misli daha fazladır. Onların şehvetleri yaradılış itibarı ile daha çoktur. Ancak onlara, bunu örtsün diye Cenâb-ı Hakk haya duygusu vermiştir.

Üstad Süleyman Hilmi Tunahan (K.S.) ‘ İstimna Bil-Yed yapanlar hanımlarına rezil olacaklardır’ buyurmuşlardır. Hadisi şerîfinde peygamber efendimiz (s.a.v.) : ‘O fiili işledikleri için kıyamet günü elleri hamile bir kadın gibi gelir.’ Buyurmuşlardır.

Merhum Kemal Kacar ‘Kişi evlenince çok cima’da bulunmamalıdır’ buyurmuşlardır. Çünkü o insanın manevi gücüdür. Onun koruması, insan korunmasına vesile olur. İşte böyle ki, iktidarsızlığın ve kısırlığın meydana gelmesi ile huzursuzluk, geçimsizlik ve ayrılık hasıl olur.

Vaktiyle 15 yaşındaki bir çocuk bu işe başlar ki 23 yaşında yakalandığı hastalıktan kurtulamaz ve hayata gözlerini yumar. Yukarıda dediğimiz gibi bu kişilerin yakalandığı hastalık kendilerinde kalıcı olur, kolay kolay kurtulamazlar ve sonunda ölürler.

Bir insanın bir damla kan üretebilmesi için 40 lokma yemesi lazımdır. Gelen erlik suyunun her damlası ise 40 damla kan üretecek kadar enerji yitirmesine sebep olur ve insanın vücut dengesini bozar. Bugünkü tıbbın görüşü budur.

Ayrıca hanımı ile 12 defa beraber olmakla bir istimna bil-yed bir değerdedir. Kişiyi o kadar yorar madden ve manen hiçbir yararı yoktur. Her ne kadar genç zevk aldığını zannetsede buda hayaldir. Vücutta 2 günde iyileşecek yaranın 1 haftada iyileşmesine sebep olur. Bunu yapanların bacak ve kasıklarında erime görülür.

Ancak zina yapmaya kadar giden bir kimsenin bunu yapmasında cevaz vardır. Fakat ‘Şu devirde herkes açık seçik, yapmazsam duramam ayrıca her yerde aklıma geliyor’ diye ucu bahanelerle kurtulamaz.(Verilen cevaz zinaya gitmek üzere olan birinin zina yapmaması için en son başvuracağı çıkış yolu olmalıdır.)

Bu fiili yapana Peygamberimiz (S.A.V.) in laneti Hz. ALLAH’IN gazabı vardır. Ayrıca bu kimselerde heyecanlanmada olur. Kısacası vücudu, heva ve hevesi, gençlik arzusu yok etmiştir. 30 gr. Meni 1200 gr. Kana müsavidir. Bu kan ki vücuda hareket veriyor. Başta insanın zekâsına zarar verir ve vücutta aşırı depresyon meydana getir. İstimna şerlerin toplandığı yerdir. Kansızlık yapar ve ishal, mide ağrıları, boş ilik hastalığı, verem, uykusuzluk ve kamburluğa sebep olur. Bunu yapanlar ya çılgın ya deli yada budala olacakları kesindir. Sonuçta kerih ve zararlı bir şeydir.

Bir azanın beyinle irtibatının kesilip felç olmasına sebep olur.

(Veli Köle) (17 Ocak 2004 Cumartesi)Ey kardeşlerim elbette sen şu şeyler olmadan ilme nail olamazsın:

1 Zekâ

2 Hırs

3 İtaat

4 Maişet( Geçim )

5 Sohbet-i Üstaz

Zekâ: İlim için elbette belirli bir zekâya sahip olmak lazımdır. Eğer zekâmız varsa bu zekâmızı izale eden sebeplerden uzak durmalıyız. Zekâyı izale eden sebeplerin başında kişinin istimna bil-yed yapması vardır. Bu bir insan için hele hele ilim öğrenen bir talebe için çok acı ve kötü bir şeydir.

Bu bir taraftan ulvi makama çıkmış bir kişinin o ulvi makamdan inmeye çalışmasıdır. Kişinin eli ile kendinin tatmin etmeye çalışması tıbbende açıklandığı üzere hanımı ile 5 defa cima etmesinden daha çok zarar verir. Zira o beyaz su Cenab-ı Hakkın insana verdiği manevi bir güçtür. Bu işi yapanlar yarın mahşerde gölgelenmekten mahrum olacaklardır. Bunu yapan insanda kemalat olmaz, ilim olmaz, şuur olmaz, haftalarca feyz-i Muhammedî gelmez boşuna uğraşır durur.

Ayrıca ruhi hastalıkların başlıcaları şunlardır:

1 İstimna Bil-Yed

2 Banyoda Bevl Etmek

3 Radyasyon

4 Ekmek Kırıntılarına Dikkat Etmemek


Hüseyin Pembe


* * *

www.zehirliok.com

Allah razı olsun kardeşim. Bu mevzuda detaylı bir anlatım olmuş.

Yazı paylaşılırken NAKL kısmı da önemli olduğu için kaynakları belirtmekte fayda var. Yarın bir başkası kendi adı ile başka yerde yayınlaması durumda gerçek kaynağını arayanlar ulaşsın diye kalmalı..

evet güzel açıklanmış Allah razı olsun...

ne taşınmış hhmercan 8) iyi misin ?

benmi hayal gördüm yoksa ...

rüyada fln mıyım


Fıkıh ve İlmihal