Dikkat Vista'da ABD Kulağı Var

Microsoft’un, yeni işletim sistemi Vista’yı geliştirirken, ABD’nin istihbarat örgütü Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) ile birlikte çalıştığı iddia edildi.

Almanya’da yayımlanan Berliner Morgenpost gazetesinde yer alan haberde, Microsoft’un Almanya basın sözcüsü Thomas Baumgaertner’in, Vista’nın geliştirilmesinde NSA ile birlikte çalıştıklarını doğruladığı belirtildi.

Baumgaernter, işbirliğinin, yeni işletim sistemi Vista’nın "hacker" saldırılarına karşı korunması amacı taşıdığını, güvenlik kurumlarıyla uzun süreden beri ortak çalışmaları olduğunu kaydetti.

Gizli servislerin bilgisayar kullanıcılarını takip için işletim sistemlerine ekledikleri iddia edilen "arka kapılar" ile ilgili olarak Baumgaernter, Vista’da "arka kapılar" eklemediklerini, amaçlarının programların güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi.

Gazetenin haberinde, Microsoft’un ilk kez gizli servislerle çalıştığını itiraf ettiğine dikkat çekildi.

"Amerikan gizli servislerinin gizli servisi" olarak adlandırılan ve resmi makamlar tarafından varlığı 1970’li yıllara kadar inkar edilen NSA, dünya genelinde "Echelon" adı altında teknik istihbarat sistemleri kurarak "global telekomünikasyonu" izliyor. Uzmanlar, NSA’nın dünyada yazılan tüm elektronik postaları kontrol edebilecek teknolojiye sahip olduğunu iddia ediyor.

bende yuklemıstım ama pc agır işlıyor dıye kaldırdım ıyıkı kaldırmısım demekkı=)

Allahın izniyle o kulağıda keseriz

Artılarıyla Eksileriyle Windows Wista
http://www.zehirliok.net/forum/windows-vista-t4192.0.html


Donanım & Yazılım