MÜSLÜMANSAN BU KONUYU OKUMAK ZORUNDASIN !!!

Selamun Aleyküm can-lar...

asagiya ilistirdigim konu cok önemli... hatta gelecegimiz icin hayat-memat meselesi...
bir baska sitede yazistigimiz bir kardesimizin feryadidir bu...
kulak vermek, yürek vermek boynumuzun borcudur...
sadece bir-iki imla hatalarini düzelterek aynen sunuyorum ilgilerinize...
hatalar olursa simdiden haklarinizi helal ediniz...

[b]Öncelikle selamün aleyküm
Uzun uzadiya yazilanlari okuduktan sonra baska bir bakis açisi getirmek istedim.
elestirel yaklasmak gerekirse konularin tartisilmasi bilgi ve düsünce paylasimi açisindan oldukça yararli fakat kaynaklarin dogru ve güvenilir olmasi kaydiyla.
Bir yandan da üzüldüm çünkü fikirler çarpisirken ithamlar oldukça sertlesiyor nefsani duygulara tercümanlik ediyor.

Genç bir ögrenci olarak bu beni çok üzdü. Ben bu siteyi arkadas tavsiyesiyle takip etmeye basladim ve gerçekten çok faydalandim. Nerdeyse her gün okuldan geldigimde siteye giriyorum. Fakat özellikle bu konu acilinca yazma geregi duydum.
Simdiden bir yanlisim olursa düzeltmeniz ve affetmeniz dilegiyle.
Siz benim ablalarim abilerim saylirsiniz, o yüzden samimi yazacagim.
Birbirinize cevap verirken ayetlerden alintilar yapiyorsunuz ama pratikte karsit fikir sahibine yine de kirici olacak sözlerden çekinmiyorsunuz. Neden?
Bahsettigniz bu konulari üniversite içinde birebir yasiyorum.Ciddi anlamda gençligin içine yayilan fitneler var.
Ben yabanci dil ögrencisiyim dolayisiyla tarihle, siyasetle, dinimle ve diger dinlerle, ekonomiyle içiçeyim. siz, ben, biz bunlari tartisirken bir genç daha elden kayiyor..
Benim okulumda ermeni-kürt konfederasyonu var ve izinsiz her türlü faaliyette bulunuyorlar. Hocalarimin cogu katolik veya inancsiz.iste sizin bahsettiginiz ülkeyi yönetecek adaylar böyle kaygan yerlerde birer siyonist terörist ateist ajan katil vb oluyor.
Bölümüm geregi incili derste okuyorum romayi bizansi da tabi. Ülkenin durumu Osmanli nin Bizans in son dönemlerine benziyor. Onlar meleklerin disi mi eril mi oldugunu tartisirken Islam fetihleri basarili olmustur.
Bizi birbirimize düsürüp yok türban kavramiyla yok ergenekonla IMF le mesgul ediyorlar.
Dikkat buyurun ben aslinda hepinizden yardim istiyorum..
Ülkenin basinda olanlar dogru bir hedef edinmis olup bunu gerceklestiremiyorlarsa bu müslümanlarin aza tamah etmelerini gerektirmez.
Ben Hz.Ömer'in gölgesi gibi bir yönetici Peygamber ahlakiyla ahlaklanmis O'nun gibi bir diplomat ve kumandan istiyorum diliyorum ALLAH'tan.
Peki neden yaziyorum bunlari haykiriyorum aslinda benim arkadaslarim Islami bilmiyorlar, küçümsüyorlar ne kadar zor oldugunu bilemezsiniz. Küfür içinde geçen zaman.
Ben bu okulda tek seyi ögrendim. Kendimden olmayana da Islam hosgörüsüyle yaklasabilmek, çok zorda kaldigimda sabirla sarinmak ve onca dini, dili ögrendikten sonra MÜSLÜMAN oldugum için KURAN-I KERIM indigi için sükrettim.
tüm mantik tüm güzellikler tüm ahlak tüm insani ve rahmani seyler benim kitabimdaydi. simdi kalabaliklarin içinde sessizlikle idare ettigim için sizden birkaç sey rica ediyorum..
Öncelikle fikirleriniz bizleri bir yere getirecekse hararetle tartisalim. Sonra teoride olan o ihtisamli fikirler pratige dökülsün. lütfen zaman cok sinirli.
Eger ebeveynseniz sünnetleri isleyin çocugunuza. Benim gibi ögrenci kardesleriniz varsa yolladiginiz üni.leri çok iyi arastirin. Gidin Gözünüzle görün. Siyasetten arinmis yerlere yollayin.
benim okulumda kul hakki tasiyan insanlari görmek için ölümü görmeye gerek yok! bol bol kitap okuyun okutturun bir ayet bir hadis bir deyim bir kelime..
bu insanlar dillerini konusamazken hatip olmaya geliyorlar..
çok uzun yazdim ama hayir olmasi niyetiyle..
Islam tarihini, Osmanli Türk tarihini evde siz ögretin. Gayrimüslimlerin elinde oyuncak olmasinlar.
Lütfen silkinin!!!
Tv'yi geregince hatta oldukça az kullanin neti de dahil. Edebin imana dahil oldugunu ögretin.. Bunlar bende benim yasitlarimda hepimizde olan eksiklikler.. giderelim bunlari. ISLAM ancak ilimle ve amellerle genisleyecek..
ÖNCE BIZ OLALIM sonra digerlerini BIZ'E katmak için cihad eyleyelim.
Son olarak evinizde namaz kilabiliyorsaniz, islami yasayabiliyorsaniz tebessümle müslümanim diyebiliyorsaniz bu gece sükredin bu nimetler için. Çünkü onlara ulasamayanlar var beni de onlarin arasindan bir ses olarak kabul edin. Ve hakkinizi helal edin
dualarinizda benim gibi genç müslümanlara da yer verin.........
ALLAH'a emanet olun.
[/b]

3 yorum

Ynt: MÜSLÜMANSAN BU KONUYU OKUMAK ZORUNDASIN !!!

Rabbim cümlemizin yar ve yardimcisi olsun...

bu arada galatasaray ünisimi, kolejimi yoksa lisesimi tam bilemicem ama kesinlikle Türkce konusmak yasakmis...!
bu ve benzeri konularda bilgi paylasimlarinizi istirham edicem...

04.04.2009 - Gölge

çok dogru söylemiş kardeşimiz...
okulda hocalar da arkadaşlarda bir öğrencinin ayağını hertürlü kaydırabilir...
bir öğrenci okula gidiyorsa eğer karakteri tam oturmuş olmalı ve inancı tam olmalı...
diğer türlü onların arasından dışlanamak için her türlü şeyi yapabilir...
hocalar tarafından da öyle, derse sanki siyaset anlatmaya geliyorlar...
bazı hocalar da siyasi düşünceler yüzünden notları kırıyor malesef...
iş yine anne babanya düşüyor herşey tam iman etmiş olabilmekte...
doğru geleceğimiz hayt memat meselsi..çalışmak lazım boş boş oturmakla geçemeyiz biz onları...
böylece kolaylıkla saf çocukları kandırırlar ve çoğalıyorlar...
biz müslümalar kendi aramızda ayrılığa bu kadar düşersek biz nasıl çoğalıcaz

04.04.2009 - beyaz.nur

yazan kardeşimizle benzer bir ortamdayız hatta belki daha beteri
aralarda söylediği verdiği öğütlerde çok güzel
zamanı maziden gelen bir yanlış bir bağ, yanlış görüşler yanlış işlerin sonucu işte günümüzde yaşadıklarımız ...
bence söyledikleri tam olarak kızları okumaya teşvik mahiyetinde değil ...
her neyse şuan yukarıda bahsettiğim berbat ortama gitmem gerekiyor
İnşallah Hz. Allah bizlere şuan yaşadıklarımıza dur diyebilme şansı verir
Merhum yazıcıoğlunun hayalini gerçekleştirmeyi bizlere nasib eder inşallah
inanın bunu ne kadar arzuladığımı tahmin edemezsiniz ama şuan olabilecek şey değil

03.04.2009 - hhmercan

Konular