Şehitlik mertebesine nasıl ulaşılır?

Arkadaşlar günümüzde Birçok Askerimiz vatani görevini yerine getirmek için gittikleri asker ocaklarında üzücü bir şekilde hayatlarını yitiriyorlar. kimisi Savaşta Kimisi Kazayla eğitimde yada uyurken randazan düşüp ölenini bile duymuştum. Şimdi Askerde her ölen şehit mi oluyor. Sonuçta Asker ocağına her erkek vatani görevini yerine getirmek için gider Düşünün ki arabayla savaş alanına gidiyorsunuz ve 3 kişi savaşta ölüyor düşman kurşunuyla. geri kalanlar teröristleri öldürüp akşam arabayla birliğe geri dönerken yolda kaza yapıyorlar ve onlarda ölüyorlar. Şimdi bir grup asker savaşta düşman ateşiyle diğeri trafik kazasında ölüyor. Bunların ikiside şehit olurmu?

7 yorum

Ynt: Şehitlik mertebesine nasıl ulaşılır?

hayal kurmak paraylamı kardeşim niye kurmak istemiyosunki ???
insan hayalleriyle yaşar ...

ayrıca gölge kardeşiminde dediği gibi

[quote=Gölge ]
sen günümüzde namusunu korurken yada islamiyet mücalesi verirken ölsen sehit degilmisin...
en azindan banko Cennetlisin be can...
dinimiz o kadar güzel ve Rabbimiz o kadar merhametli ki ELHAMDULILLAH...

ne diyoruz her zaman:

AMELLER NIYETLERE GÖREDIR

[/quote]

12.03.2009 - hhmercan

[quote]ya beyazcan, sen fazla kadin-erkek ayirimi yapiyon gibi geliyor bana...
[/quote]

evet yapıyorum :-\

[quote]ve fazla karamsarsin...
[/quote]

evet karamsarım...ve böyle olmassam mutsuz olacağımı biliyorum...hayal kurmak istemiyorum artık :(

11.03.2009 - beyaz.nur

ya beyazcan, sen fazla kadin-erkek ayirimi yapiyon gibi geliyor bana...
ve fazla karamsarsin...
sana söyle bir misal versem:
kurtulus savaslarinda kadinlar kah su veya mermi tasirken, kah yarali askerlerin yaralarini sararken ölse veya öldürülse sehit degillermi...
yada sen günümüzde namusunu korurken yada islamiyet mücalesi verirken ölsen sehit degilmisin...
en azindan banko Cennetlisin be can...
dinimiz o kadar güzel ve Rabbimiz o kadar merhametli ki ELHAMDULILLAH...

ne diyoruz her zaman:

AMELLER NIYETLERE GÖREDIR

10.03.2009 - Gölge

[quote]HZ. Allah nasîb ederde İnşallah bizde şehîd oluruz, o makama erişebiliriz [/quote]

amin demek isterdim de ne yaıkki bizim böyle bir şansımız yok :'(

[quote]Hem Vatanımı korur görevimi yapar, hemde bu yalan dünyadan 'Şehit' denerek o muhteşem manevi makama çıkarak giderim ...
[/quote]

gerçekten çok kıskandım şimdi ne güzel böyle bir şansınız var sizin :'(

09.03.2009 - beyaz.nur

[quote=Gölge ]

"Ameller Niyetlere Göredir".

[/quote]

Kesinlikle ...
Yani söylenebilecek en güzel söz ...

HZ. Allah nasîb ederde İnşallah bizde şehîd oluruz, o makama erişebiliriz ...
Hem Vatanımı korur görevimi yapar, hemde bu yalan dünyadan 'Şehit' denerek o muhteşem manevi makama çıkarak giderim ...
Tekrarlıyorum ama kusura bakmayın
Rabbim herkeze nasib eder inşallah ...

26.02.2009 - hhmercan

sehitligin cesitleri vardir...

eger sen "canini, malini, vatanini, aileni, namusunu... korurken öldürülmüs olsan ve müslümansan sehitsin.

bu; asker, polis, memur gibi herkes icin gecerlidir.

ama asla unutmamak gereken bisii varki, o da "amellerin niyetlere göre oldugudur...
söyle izah edeyim:
askerdesin ama islam'a inanmiyorsun ve vatan müdafaasi icin degilde mecburiyetten yada kahramanlik amacli yola ciktin ve öldürüldün... burada sehitlik bekleyebilirmisin..!
polissin ve resmi elbisenin kutsiyetini kullanarak "harac" yada "rüsvet" alirken öldün yada öldürüldün... sehit olabilirmisin..?

yani nerede olursan ol, nerede ne yaparsan yap
"Ameller Niyetlere Göredir".

26.02.2009 - Gölge

Eğer şehitlik için gereken şartları taşıyorsa(Müslüman olması vb.) şehit olur ...
diye biliyorum ...

25.02.2009 - hhmercan

Konular