Intel'den "8 Çekirdekli Platform" müjdesi

Intel, ABD'nin San Francisco kentinde düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda, Intel® Dual Socket Extreme Desktop Platformu'nu tanıttı. Önceki kod adı "Skulltrail" olan bu platform, toplam sekiz işlemci motoru elde etmek için iki adet dört çekirdekli Intel işlemcisini ve ATI* veya NVIDIA'nın* çoklu kart grafik çözümleri seçeneğini destekleyen ilk masaüstü platformlarından biri.

"Yeni 8 çekirdekli masaüstü platformumuz, yüksek performans isteyenlere yenilikçilik sunma açısından büyük bir başarı sağlayacak" diyen Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Grubu Genel Müdürü Jeff McCrea, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni Intel Desktop Board D5400XS, en hızlı masaüstü işlemcilerimizden ikisi ile birlikte pek çok dörtlü grafik çözümünün ikili olarak kullanılması esnekliğini sağlıyor. Sonuç, mükemmel bir PC performansı."

Intel Dual Socket Extreme Desktop Platformu'nun temelini, iki adet Intel® Core™ 2 Extreme QX9775 işlemcisi ile Intel® Desktop Board D5400XS anakart oluşturuyor. Sıkı oyuncular, günümüzün önde gelen grafik yoğun oyunlarının keyfini, NVIDIA SLI* veya ATI Crossfire* grafik kartlarından ikisini aynı anda kullanarak çıkarabilecek. Sekiz işlemci çekirdeğinin sağladığı performans, Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda, özellikle en mükemmel oyunlara imza atan 3D animatörler, dijital ses sanatçıları ve HD video editörleri tarafından da beğeniyle karşılandı.

http://www.chip.com.tr/konu/Intel-den-8-Cekirdekli-Platform-mujdesi_5646.html


Donanım & Yazılım