BAŞÖRTÜSÜ MÜMİNE BAYANIN KALKANIMIDIR?

Bugün ilim ve hizmet maksadıyla okuyan bayanlar erkeklerle aynı ortamda,diz dize ihtilat halinde okumaları onlarla etkileşim içinde olmaları tehlikesine karşı kendilerini sadece bir parça başörtüsüyle mi koruyacaklar. zinaya ve flörte düşmeleri koruyamadıklarını gösteriyor.korumanın tek yolu erkeklerle karışık ortamlardan kaçınmalarıdır. yoksa zinada fuhuşta flörtte sayısal rakamlar düşmeyecek iyice yükselecek.bugün sokakları kafeleri tuytuları şenlendiren türbanlı aşıkları görmek yeterlidir.bu işin hakikatini anlamaya.acı bir haber ve olay vücuda geldi şehrimizde genç kadınlara kuran öğreten takva sahibi bir hafız hoca kendisi gibi evli bir kadınla zinadan yakalandı.şehir çalkalandı.bu haberle.ben hiç şaşırmadım.çünkü karma eğitim her şeyi karıştırdı.nesilleri soyları fikirleri.şunu anladım yüce dinimiz kadınla erkeği camide bile yanyana koymamakla ne kadar hikmetli bir hüküm koymuş.bu hüküm eğitim iş hizmet adına bile olsa tasvip edilmemiş.çünkü dehşetli neticeler vereceğini biliyor.ama biz hala anlamak istemiyoruz.kadını kaynından sakınan aynı odada yalnız bırakmayan bir dinin hükümlerini görmemezlikten gelip felaket ve helaketlere kapı açmışız.müslümanların içine düştükleri flört ve zina hallerini çarşaf çarşaf yayınlayan gazetelere maskara olmuşuz.Bir anket sitesinin yaptığı araştırmaya göre insanların dikkatini en çok açık saçık bayanlar ondan sonra neşeli tipler üçüncü sıradada türbanlılar geliyormuş.türban fantazisi de almış başını gidiyor.artık ayrıcalık olmuş örtülü kızlarla çıkmak arkadaşlık etmek.baştaki örtü kalple dinle imanla emirlerle uyuşmadıkça bu elim manzaraları izlemeye devam edeceğiz. maalesef. örtülü Kadınlar Hz fatma gibi gözden hariç her yer kapalı oduğu halde çarşıya zaruretten çıkarken sırtına onu kambur ve yaşlı göstermek için yastık koyarmış ki dikkat çekmeyeyim ve genç kadın olduğum anlaşılmasın.bu ibretlik olayı kalplere akıllara gönüllere kazımamız lazım.yoksa fuhuş zina soyumuzu neslimizi kazıyacak.çarşaflıda olsak örtülüde olsak farketmiyor yine gönüller gözler kalpler yapacağını yapan böyle erkek kadın karışık hayatlara devam ettikçe....vesselam.

3 yorum

Ynt: BAŞÖRTÜSÜ MÜMİNE BAYANIN KALKANIMIDIR?

Yani kızlarımızı okutmayalım ,,evde otursunlar,kısmetleri çıkınca evlendirelim gitsin kendi evlerinin hanımları olsun mu demek istiyorsunuz.Etrafın bozukluğu konusunda hemfikirizamabu kızlarımızı okutmamıza engel olmamalı.biz elimizden geldiğince çocuklarımıza Allahı ve dinini tanıtalım ,Allahın bizden istediklerini ve istemediklerini öğretelim,sevdirerek,zorlayarak değil,gerisi onlara kalmış bir şey.Belirli bir alt yapıya sahip olurlarsa ,günaha girmeleri biraz daha güçleşir.Bir de beni neden SELEFİdiye adlandırıyorsun.Selefi denince aklında ne canlanıyor,bunu da bana anlatabilirmisin lütfen.Selamlar sevgiler

17.01.2009 - rey2466

bak selefi kardeş osmalıdan tut ta abbasilere zkadar kadın hep olması gereken yer olan evindeydi.Çünkü hadis kadının allaha en yakın solduğu yeri evinin ortasıdır.demektedir.sokaklar çarşılar hamamlar şeytanın mekanları olarak tavsif edilmiştir.bugün taciz tecavüzler şiddetin son noktaya ulaştığı bu zamanda bunun yine en mühim sebebi kadının kendisidir.bugün gözünü kalbini aklını açta etrafırna insafla bak,kaç tane kız vardır okurken aşyka meşke flörte düşmüyor,kaç tanesi iffetini hayasını edebini muhafaza edebiliyor.erkeksiz olan bir ortamda çalışmaya amenna ama erkekli karışık bir ortamda nelerin karıştığı ortadadır.1300 sene kadınlar çaryşafın altındaydılar.ve kadın sömürünün,şiddetin tuzakların kavatların pezevenklerin tasallutları altında değildi,fatihler yavuzlar gözlerde gönüllerde kalplerde kirlenmiş o muallime annelerden geldiler.şimdi insanların kalpleirin cinsel hastalık ile kirlendiği bir zamanda kadını hayatın her alanına sokarak ona yapılacak olan tek şey kötülüktür.fıtratının zıddı iuşlerde köle yaparak ona tepe tepe sömürmek alçaklıktır.bugünün okullarında kadın ve kızlar flört aşk muhabbet tüketim moda dersleri öğreniyorlar ahlak fazilet erdem dersleri değil.allah kainatı hayır üzerine yaratmıştır.kemalata ermek için illa insanların günah işleyip tövbe etmelerimi görekeirl.ilimle marifetle zikirlede insanlar yücelirler yükselirler,sizlerin mantığınız iyice insanların imtihanlarını zorlmaştırıyor.kadının olmduğu yerde sefahet olacaktır.haset,rekabet,kıskançlık kin adavet olacaktır.çünkü girdiği erkek ortamına kadın bunları sokar istemeden yada isteyerek.camide bile erkek kadın yanyana namaz kılamazken namaz bozulurken acaba yan yana hiç bir maslahat olmadan gelen kadın ile erkek arasında kalp fikir akıl duygular bozulmazmı,biraz gerçekçi olun.selef alimleriniz karma eğitime ne zamandan beri cevaz verdiler.sen şeytana bu tavrınla kadınları yardımcı ediyorsun.çünkü kadın insanları daha çok kadınların eliyle aldatır.bugün toplumu mahveden manevi hastalıklardar maddi hastalıklar değildir tuturmuşsunuz herkes doktor olsun diye bir insan her gün maddi hstalıktan dolayı doktorlara gitmez ama maddi hastalıktlar hep bulaşıcı değildir.ama manevi hastalıklar devamlı insanı rahatsız eder yaralar bozar,maddi doktora bir ihtiyaç varsa manevi doktorlara binlerce ihtiyaç var.bugün nedense hiç bir bayan manevi doktorluk olan ilahiyatlarda okumuyor,psikilokluk okumuyor,medreselerde okumuyor,nerede paralı kariyerli mevki makamlı iş varsa onu okuyor,manevi hastalık olan ahlaksızlıkların yayılmasına cazibesiyle süsüyle varlığıyla hizmet ediyor,ahlakı seyyieye hizmet ediyor,

16.01.2009 - tahkik

Dünya imtihan dünyası ,herkes kendi imtihanını öyle veya böyle bir şekilde verecek.Çobanla ayakkabıcının hikayesini hemen herkes biliyordur.öyle kolay sorularla imtihanı geçiştirmek yok.Yeryüzündeki bütün kadınları çarşafa soksak,hayatın bütün alanlarında haremlik selamlık uygulamasına geçsek,yine de bu tip olayların olmayacağını mı zannediyorsunuz.Eğer herşeyin düzeleceğini zannediyorsanız kendinizi kandırırsınız .Kadınlar okuyacak ve hayatın her safhasında görev alacaklar.Gelecek nesilleri onlar yetiştirecek.Kendilerini geliştirecek ve yetiştirecekler ki kendi çocuklarını da güzel yetiştirsinler.Hastanelere gittikleri zaman hemen kadın doktor ararlar.Kendileri kızlarını okutmazlar ki,kızlarıda doktor olup kadın hastalara baksınlar.İmtihan gerçekten çok zor ama mükafatı da çok büyük.Şeytan insanın içinde ve insana olmadık şeyler fısıldıyor,çünki onun görevi bu.ve insan diyecek ki Allahım şeytana uydum beni affet,şeytan da diyecek ki esasen benim onlar üzerinde hiç bir gücüm yoktu ben çağırdım onlar da geldiler.Allah da diyecek ki ben size şeytan apaçık düşmanınızdır demedim mi.Sonuçta her şey insanın elinde ,cehennemde ateş yok her insan kendi ateşini götürecek.Selamlar sevgiler

16.01.2009 - rey2466

Konular