Dini Nikah kıydırmanın Şartları

Bir kız arkadaşım var onu çok seviyorum
yeri geliyor el ele sarmaş dolaş oluyoruz
ama ikimzide dini nikah kıydırmak istiyoruz fakat aileler bilmiyo
onun annesi ve babası
benim annem ve babam bilmiyor
Nikah kıydırsak olur mu
daha evlenmemize 4 sene var
şimdiden kıydırsak el el zina olmasa olur mu
lütfen yardımlarınızı bekliyorum.. Allah'a emanet olun

14 yorum

Ynt: Dini Nikah kıydırmanın Şartları

[quote=cansen22 ]

BANA GÖRE RESMİ NİKAH YAPIP EVLENME CÜZDANI SAHİBİ OLMANIZ ŞARTTIR. BUNUN DIŞINDA FUHUŞ YAPMIŞ OLURSUNUZ.
[/quote]
toplam 3 mesajınız var 3 ü de aynı zihniyeti aynı fikri belirtmekte ...
ilk mesajınıza ufak birşey yazdım
2.sinde biraz daha açıklamaya çalıştım
ama pek sallamayacaksınız gibi
3. sünüde buraya yazıyorum
eğer müslümansanız dikkat edin
bu kurallar size veya bir başkasına göre değerlendirilemez
Hz. Allah Koymuş kuralı oldu bitti
Sen yorum yapamazsın
Saçma saçma çağdaşlık(!) ilericilik aşısı yapmaya çalışma

28.01.2009 - hhmercan

Ynt: Dini Nikah kıydırmanın Şartları

BANA GÖRE RESMİ NİKAH YAPIP EVLENME CÜZDANI SAHİBİ OLMANIZ ŞARTTIR. BUNUN DIŞINDA FUHUŞ YAPMIŞ OLURSUNUZ.

14.10.2008 - cansen22

yasiniz tutyor ama bir sefer daha düsünün ailelerinizi iknaya calisin araci koyun komu komsu hatiri sayilar tanidiginiz yokmu
Allah yardimciniz olsun

21.09.2008 - talib

Yarin bir gun Allah niye anne babasinin haberi olmadan izni olmadan diye bizi cehennem atesine atar mi, sonumuz cok mu kotu olur bilmeden yapmayalim ama biz karar vermek istiyoruz ikimizde birimiz 87 dogumulu digerimiz 90 dogumlu yas kac olmasi gerekir, gercekten cok onemli biz ciddi dusunuyoruz sizlerden dua istiyoruz iliskimizin devami icin niyetlirimiz allah icin dua ederseniz sevinirim, yine oncelikle yardimlarinizi bekliyorum. biz simdi kiydirsak yas tutuyorsa allah katinda problem olur mu

20.09.2008 - softlee

sonra pisman olmayin yasini dolduran icin annesi babasi sart deyil.olsalar daha iyi olur.

20.09.2008 - talib

anladimmm...

Ne cefasına yada sefasına olur sa olsun
aileler bilmeden dini nikah yapsak olur mu
diğer halleri göze aldık ama dikkatliyiz sorumun cevabını alamadım,
Anne baba bilmesi gerekir mi dini nikah konusunda...?

19.09.2008 - softlee

Re: aynı durum bi basamak önde.

[quote="onuc0bir"]benimde böyle bi durumum var.ama ailemiz biliyo.biz kendimiz dikkatli olmak istiyoruz.ailemiz hususunda bi engelimiz yok.istedik sözlendik.seneye nişanlanıcaz inşallah.ama bu arada konusup görüşüyoruz günaha girmek istemiyoruz.ne yapabiliriz.[/quote]

Dini nikah yapmaniz lazim.

15.09.2008 - talib

aynı durum bi basamak önde.

benimde böyle bi durumum var.ama ailemiz biliyo.biz kendimiz dikkatli olmak istiyoruz.ailemiz hususunda bi engelimiz yok.istedik sözlendik.seneye nişanlanıcaz inşallah.ama bu arada konusup görüşüyoruz günaha girmek istemiyoruz.ne yapabiliriz.

14.09.2008 - onuc0bir

sizin gibi bu konuda muzdarip olan bir cok insan var. aileler evlilik sartlarini zorlastirirken, cocuklarini nasil bir tehlikeye attiklarinin farkinda bile degil..

siz zaten el elesiniz. beraberiniz. tanismissiniz.. arkadas olmusssunuz. geriye ne kaldi?

sabir sabir sabir

11.09.2008 - vefali

Şimdi gayet temiz duygularla haraket ettiğinizi düşünüyorsunuz,çünki şeytan size böyle hoş gösteriyor.Dini nikah kıydırıp sadece el ele tutuşacağınızı söylüyorsunuz ,gerçektende böyle yapacağınızı varsayalım,şeytan size bu sefer de nasıl olsa dini nikah kıydırdınız siz artık karı koca oldunuz deyip sizi bu yönden kandıracak ve daha fazlasını yapacaksınız.Çünki şeytanın görevi Allahın doğru yolunun üzerinde oturup insanları Allahın yolundan saptırtmaktır.Siz gerçekten karşıdaki insanı seviyorsanız böyle bir işe kalkışmazsınız.Durum müsaitse hemen evlenin ,değilse bekleyin.Hem kendinizi hem de karşınızdaki kişiyi bu dünyada ve öteki dünyada ateşe atmayın.Yarın ne olacağı belli değil.Nefsinize göre değil Allahın kanunlarına göre haraket edin,inanın kazançlı çıkarsınız.Karar sizin.Selamlar sevgiler

11.09.2008 - rey2466

suan dahi günah isliyorsunuz yasiniz dolduysa dini nikah ondan sonra en kisa zaman da dügün 4 sene cok bence ikinize yarinlari düsünün icabinda ayrilacaksiniz oda daha kötü hadra kardesim güzel aciklamis baska ayrintiya gerek yok.

11.09.2008 - talib

Re: anladim

[quote="softlee"]Fakat biz cinsellik dusunmuyoruz kesinlikle el el tutusmak istiyoruz o kadar o yuzden nikah dusunduk, bu yuzden sakincasi var mi anlaminda sormuştum, ilginiz için tşk ederim[/quote]

[b]peki güzel kardeşim el ele tutuşmak helal mı ki ? Hayır değil.Sırf bu günah olmasın diye dini nikah kıymak doğrumu ? O hiç değil.Size tavsiyem sabretmeniz :wink: [/b]

10.09.2008 - hadra

anladim

Fakat biz cinsellik dusunmuyoruz kesinlikle el el tutusmak istiyoruz o kadar o yuzden nikah dusunduk, bu yuzden sakincasi var mi anlaminda sormuştum, ilginiz için tşk ederim

10.09.2008 - softlee

[b]Dini nikahın büyüklerin haberi olmadan araya aileler arası bir resmiyet girmeden resmi nikah olmadan kıyıdırlması tamamen yanlıştır ! Rabbimizinn bize verdiği bu hikmeti nefsimizi tatmin etmek için yada nefsimizi tatmin edipte günah olmamsını düşünüp kendimizi avutmamız ise ayrı bi yanlışlık.şimdilik seviyorsunuzdur ama yarına nasıl çıkıcağmızı kim garanti verir ki ? Büyük bir kavga oldu yada başka bi olay bi şekilde ayrılık oldu o zaman ne olucak ? Boş ol.Boş OL.Boş Ol. diyip bu iş biticekmi.Evet belki bi nevi biticek ama bu sefer kız DUL sayılıcak değilmi ? Bu yüzden kesinlikle kıydırlmaması lazım madem arada bu kadar sevgi var sabredin bir kaç senede daha el ele tutşup sarmaş dolaş olmak şartr değil gönüller sevsede yeterli kardeşim :wink: [/b]

10.09.2008 - hadra

Konular