Biz Gençlerin Gece Hayatı Olmalı !İslam'ın genç davetçisi!
Senin mutlaka gece hayatin olmalıdır. Peygamberani deyişle, bir süt sağımı kadar da olsa gece uyanık olup, ALLAH-u Tealanın huzurunda bulunmalısın. Diğer insanlardan farklı olarak, uykunu bölüp huzura varmalısın.

Bil ki, gecesi olmayanın gündüzü yoktur. Gece sabaha kadar yatağa boylu boyuna uzanan birisinin gündüze vereceği bir şeyi yoktur. Gece senin feyizle dolduğun, gündüz ise bu feyzi başkalarına aktardığın vakittir. Dol ki, boşaltacağın bir şeyin olsun.

Ne güzeldir gece! Yıldızların parlayıp kendisini gösterdiği, nurların tecelli ettiği zamandır ve mekandır gece. Görmüyor musun? Bin aydan daha hayırlı olan vakit, gündüz değil gecedir. Resulullah (sallallahu aleyhi vesellem)in şu yalan dünyadaki en yüce ve mutlu anı olan Mirac, gece vuku bulmadı mı?

Evet, gece gönül adamlarının akşama kadar bekleyip durduğu vakittir. Gece samimiyettir, gece sıpsıcaktır. Gecenin, yani yalnızlığın riyası yoktur. Herkes uyurken kalk, bir abdest al soğuk suyla, Rabbinin huzuruna var, boynunu bük… Ona bir şeyler mırıldan, isteklerini sırala…gecenin nasıl iletken olduğunu göreceksin. Radyo dalgaları bile gece daha iyi çeker.

Bütün bunlar olup biterken, gecenin bunca avantajları varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayıptır

alıntı

Böyle gece hayatlarina can kurban :wink:

kesinlikle böyle bir gece hayatımız olmalıdır ....

paylaşımınız için teşekkürler..

ne güzel birsey dir ki gece kalkip da rabbimize dua etmek ama hic birimiz yapmiyoruz yapanlar vardir tabi ama cogumuz yapmiyoruz ama yapmamiz gerek bu yaziyi bizimle paylasdigin icin allah senden razi olsun kardesim emegine saglik selametle


Yasin&Havva

ilginiz için ben sizlere teşekkür ederim kardeşlerim


kesinlikle böyle bir gece hayatımız olmalıdır ....

paylaşımınız için teşekkürler..


Gençlik ve Sorunları