Buruk ama tatlı bir mektup

ismi bende mahfuz bir kardeşimin bana özel yazdığı samimi mektubu kendi izniyle yayınlıyorum.. aynı hallerde olanlara teselli olur ve dahi aynı hallerde olmayanlara da durup durup mutsuzluk üretmemeleri konusunda tembih olur ümidiyle..
s. demirci

Değerli hocam, Senai abi, Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun,Geçenlerde
arabada yine hastane yolunda giderken ,elime cd" niz geçti, "kıl beni ey namaz",
diğer ismi " hastane yolu "cd'si, çünkü biz o cd'yi hep hastane yolunda dinledik. O
cd bizim dinlerken ağladığımız, derdimize bir nebze teselli olan cd. Siz
Hollanda"ya konferans'a geldiğinizde almıştık ve ertesi gün en ağır imtihan
günlerimiz başlamıştı, bu yüzdendir ki biz o cd'yi sadece hastane yolunda dinledik,
çünkü o günden beri hastane ikinci evimiz oldu.O günden beri zor günler oldu,
yoğrulmaktan yorulduk ama birçok güzelliklerde keşfettik. Daha önce hiç
farketmediğim güzellikler bunlar. Her imtihan insanI kendine, dolayIsIyle insana
kendindende yakIn olan Rabbine yaklastIrIyor. Ve Rabbinin aslInda herzaman zaten
kendine yakIn oldugunu ama bunu birturlu gormedigimizi yada belkide gormek
istemedigimizi anladIm. Megerse rabbimle kendi arama ne cok mesafeler koydugumu,
kendime gelince anladIm.AklImda uydurdugum hurafeler oldugunu, bu imtihan sayesinde
ogrendim, onlari teker teker sorguladiktan sonra bir guzel sildim supurdum, ortadan
kaldirdim. Basimiza gelenlerin, cogu insanin dusundugu gibi bir ceza olmasi
gerekmedigini, aslinda bizi yucelten bir imtihan oldugunun farkina vardim, ne kadar
aci ve zorluklar olsa da tevekkulun herseyi kolaylastirip yollari actigini
gordum."Insanlar sadece iman ettik demekle birakilip imtihan edilmeyeceklerini mi
saniyorlar? Dogrusu biz onlardan oncekileri de imtihan ettik" (ankebut 2-3)
ayetlerini hep hatirladim.Eğer insanı Rabbi terbiye ederse böyle eder, sanki kapı
kapı açıldı herşey, " Allah sabredenlerle beraberdir " ayetinin anlamını çoğu zaman hissettim ve yaşadım, elhamdülillah. Gün oldu yukarıya bakıp " tükendim Allah'ım"
dediğim anlar oldu,dualarIm hic cevapsIz kalmadI, imtihan içinde birsürü imtihanlar
yaşadık, yaşıyoruz. Inşaallah, rabbim bizden razı olur ve imtihanını kazananlardan
eyler. Oğlum şu anda iyi elhamdülillah, pazartesi tekrar PET-scan ile kanser
hücrelerinin tamamen yok olup olmadığı anlaşılacak. Eğer bittiyse sadece iki tane
kemoterapisi kalıyor, inşaallah bu yeterli olur ve atlatmış oluruz. Yine dualarınızı
bekliyorum hocam. Sohbetlerinizi takip edemiyorum. Bazen tekrarlarını izlemeye
çalışıyorum, özellikle "namazla diriliş" proğramını çok izlerdim. Perşembe akşamları
sohbetlerimiz olurdu, bunlarada devam edemiyorum, beş vakit namazın dışında fazla
bir faaliyetim yok ona üzülüyorum. " bu da geçer ya hu" diyerek teselli olmaya
çalışıyorum. "Ibrahim'ce tevekkül, Ismail'ce teslimiyet duanız, duamız oldu". Bizde
sizin için dua ediyoruz, Rabbim dualarınızı kabul eylesin. Allah'a emanet olun
gurbetci kardeşiniz

2 yorum

tşkrler kardeşim

07.06.2008 - hadra

paylasim icin tesekkürler.

07.06.2008 - talib

Konular