niyet

[color=darkblue]Hocam ruhsal zeka kitabınız için öncelikle çok teşekkür ederim hayatımı değiştirdiniz diyebilirim .niyetlerimin değişmesiyle hayatımda yaşadığım değişimler inanılmazdı.bu sayede göreve başladım su anda öğretmenim ama mesleğimde istediğim başarıyı gösteremiyorum bu bende büyük bir vicdan azabı oluşturdu yapabileceğimin en iyisini yapmak istediğim halde bir türlü işiiime odaklanamıyorum aldığım parayı sonuna kadar haketmek istiyorum inanın tek istediği öğrencilerim için en iyisini yapabilmek faydalı olmak ama çok tembellik yapıyorum kendimi geliştirmek için ne yapabilirim yardımcı olursanız cok mutlu olucam.şimdiden teşekkür ederim.

mbozdag :

Siz öğretmen olmayı başararak zaten çok büyük bir başarıya ulaşmışsınız... buraya kadar gelen ge risini de getirecektir... buna inanıyorum... yavaş yavaş... mesleği benimsedikçe...

işinize neden odaklanamıyorsunuz? Psikolojik olarak sizi işinizden uzaklaştıran, işinizi düşünmekten sıkan şey veya şeyler nedir? Bunları keşfetmeniz gerekiyor...

istediğiniz başarı ifadesinden kastınız nedir. mesleğinizde başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz. kriterleriniz nedir, çıtanız nedir. ne yaparsanız başarılı olacaksınız.

tembellik mi yapıyorsunuz... bunun sebebi başkadır... çabaladığnıız halde yetenekleriniz başarmanıza izin vermiyor mu? bunun sebebi başkadır...

tembellik yapıyorsanız ya gerekçelerniz bitmiştir. hedefi tükenen kendini motive edemez. ya da aşırı stres altında çalışmaktan kaçıyorsunuz.. bu da yanlış çalışmaktan, hırstan acelecilikten, mükemmeliyeçilikten vs veya ailevi veya özel hayattaki başka bir sorundan veya dugyusal yalnızlıktan filan kaynaklanıyor olabilir...

Önemli bir mesele de iş ortamınızdır... Sosyalleşemiyor, çevrenizle ilişkilerniz sorunluyla, kaynaşamıyorsanız bu durumdan gelen stres de sizi yıldırıyor olabilir. Sorun hangisi ise ona göre çalışmak gerekir. [/color]

[url]www.yetenek.com[/url]

Konular