BILDIRCIN YUMURTASI

[b][color=blue]BILDIRCIN YUMURTASI

... Bundan 8-9 ay kadar evvel tam 6 ay öksürdüm. Serde doktorluk da var ya profesörle-re, doçentlere ve yardımcı doçentlere gittim... Bir sürü film, test, tahliller yapıldı. Bir sürü ilâç verildi. Torbalar dolusu antibiyotik ve şurup içtim. Bana mısın demedi. Öksürük, hapşırık, baş ağrısı devam etti... Daha başka yolları da de-nedim...

Bir dost imdadıma bıldırcın yumurtası önerisi ile yetişti. Bilindiği gibi bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtasına göre, 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva etmektedir. Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım için doğal bir antibiyotik olması, lezzeti salataların süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir...

Bir adet bıldırcın yumurtası bir bardağın içine kırılıyor. Bir kaşık balla karıştırılıyor. Bir bardak süte katılıyor. 15 gün müddetle sabahları aç karnına bu şekilde içiliyor. Öksürük ve alerjik şikâyet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz.

İdame dozu (tedavisi) olarak, ayda 5-10 adet yumurta içmeye en az üç ay devam edile-cek...

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

[/color][/b]

3 yorum

BILDIRCIN YUMURTASI

bende kışları içerim ve kışın hiç hastalandığımı hatırlamam

28.05.2008 - islambey

BILDIRCIN YUMURTASI

[b][color=green]rica ederim.
sağlıcakla kalınız.[/color][/b]

15.01.2008 - dutkmd

BILDIRCIN YUMURTASI

tesekkürler recete icin.