Minik Guvercin

[b][color=olive]Minik Guvercin

Minik bir güvercindi kanatlanıp uçan. Hayaliydi bir gün cennette uçmak. Uzun bir yolculuk vakti geldi çattı.
Yola koyuldu. Hayalindeki cennette uçuyordu. Nice diyarlar üzerinden geçti ama hiçbirini beğenmedi.
‘’ Dedi ki hayır burası cennet olamaz, bu gördüğüm diyarlar cennet değil ‘’ İçindeki hayali o kadar büyülemiş diki onu, minik güvercin için tek cennet o hayali olmuştu. Sonra uçmaya devam etti. Bir diyara geldi. O kadar güzeldi ki,
gözleri kamaştı. minik güvercinin , içinden dedi ki ‘’ Evet.. Evet… Cennet burası olsa gerek, Şuraya baksana ne kadar güzel bir yer ‘’ Sonra alçaldı ve bir ağacın dalına kondu. O kadar seviniyordu ki artık hayallerindeki diyarı bulmuştu.
Bütün diyarı gezdi dolaştı. Minik yüreği neredeyse çatlayacaktı.

Minik güvercin aşık olmuştu bu diyara…
Gözleri büyülenmişti sanki.
Gözleri hayal ettiğini görebiliyordu.

Minik güvercine gündüz çok kısaymış gibi geldi ve gece oldu çattı. Karanlık kapladı her yanını.
Sanki bu karanlık değildi. Zift rengiydi etrafını saran. Sanki ilk defa bir gece yaşıyordu. Hayatında daha
evvel böyle bir gece yaşamamıştı Bir anda bir korku düştü minik yüreğine. Minik gözlerinden yaşlar akmaya başladı
Sonra kendi kendine dedi ‘’ Gündüz çok güzeldi..!. Gece niye bu kadar korkutucu..?.
Hayır,,, Hayır burası cennet olamaz ben nereye geldim…! ‘’ O bir anlık gafletinin bedelini ödüyordu.
Beğenmediği diyarlar ona göre cennet sayılmıyordu.
Şeytan minik serçenin yüreğindeki hayalini biliyordu Ona gösterişli, süslü püslü bir diyar gösterdi
Artık gözlerinden büyü kalkmıştı. Anlamıştı yanlış yaptığını.

Sonra kulakları sağır edercesine büyük bir rüzgar onu sürükleyip alıp götürmeye başladı. Uçmaya çalışıyordu
Minik kanatları rüzgara karşı koyamıyordu Minik bedenini kurtaramıyordu bu rüzgarın içinden.
Korku içinde ağlayarak ‘’ Ya rabbi sana sığınıyorum, bana yardım et ‘’ dedi Bu samimice isteğini rabbim geri çevirmedi…

Sonra bir ses duydu… Çok sıcak ve sevgi doluydu.
Annesi evladım kalk artık … sabah oldu uyan dedi….

__________________[/color][/b]

Konular