MEYVE İLE TEDAVİ OLUN

[size=18px][color=darkblue]MEYVE İLE TEDAVİ OLUN
Jay Kordich adlı hastanın hazırladığı “Meyve ve Sebzelerin Gizli Güçleri” adlı kitapta meyve-sebze terapilerinden özet olarak şöyle bahsediliyor:

İncir: Bağırsakları çalıştırır, enerji verir.
Elma: Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder.
Kayısı: Kan yapıcıdır. Güzel bir cilt ve saça olumlu etkisi vardır. Kanserin önlenmesine yardım eder.
Muz: Kalbe ve kas sistemine faydalıdır. Yorgunluğa ve ishale birebirdir.
Vişne: Mineral ve vitamin deposudur.
Greyfurt: Sindirimi uyarır. Diş etlerinin kanamasını azaltır, soğuk algınlığına iyi gelir. Lifleriyle yenirse, kolesterolü düşürür.
Portakal: Soğuk algınlığı, grip, incinme, kalp hastalığı ve felçten korunmaya yardım eder.
Mandalina: Enfeksiyonlarla savaşmayı kolaylaştırır.
Üzüm: Böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenler. Karaciğeri temizler. Siyah üzüm hücre yenileyicidir.
Kavun: Endişe ve uykusuzluğa iyi gelir. Bağırsak ve cilt kanserine karşı tavsiye edilmiştir.
Karpuz: Böbreği temizler.
Kiraz: Kolesterolü düşürür, özellikle sapları idrar söktürücüdür.
Armut: Kalp-damar sağlığı, alçak kan basıncı ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminleri barındırır.
Çilek: Sigara dumanının etkilerini azaltır.
Sivribiber: C vitamini deposudur. Şişkinliği azaltmada faydalıdır. Saçlara, tırnaklara ve cilde çok iyi gelir.
Brokoli: Mide ve yemek borusu kanseri tehlikesini azaltır.
Lahana: Yaşlanmayı önleyici mineral olarak kabul edilen selenyum sağlıklı bir cilt verir.
Havuç: Enerji verir. Karaciğerin safra salgılamasına ve kolesterolü dengelemesine yardım eder.
Salatalık: Kasları gençleştirir. Deri hücrelerine elastikiyet verir.
Sarımsak: Tansiyonu düşürür, kan pıhtılaşmasını azaltır. Bazı mide kanserlerini önler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
Ispanak: Karaciğeri, lenf bezlerini ve kan dolaşımını uyarır.
REÇETELER
Uykusuzluk: Havuç ve kereviz sapının suyu karıştırılır.
Sindirimi kolaylaştırıcı: Karnabahar, havuç ve maydanoz suyu.
Grip: Bir bardak kızılcık suyu yahut elma + kızılcık, elma + üzüm + ananas suyu.
Sakinleştirici: Havuç ve lahana suyu karıştırılır.

[/color][/size]
türkiye takvimi

Konular