12 yorum

islam düşmanları

[quote="zhümeyra"]müslümanın müslümandan başka dostu yoktur desek nasıl olur acaba
[/quote]

güzel olur tabiki..

ama vefalı kardeş öyle bi dediki,neredeyse müslümanı kendine düşman,düşmanı ise müslüman göstermediği kaldı..

[quote]her karsi olan düsman degildir. dost görünen de düsman olabilir. islami benimsemis ben müslümanim diyende gercekte bir islam düsmani olabilir. zehirleri ile müslümanlari zehirliyor ve el altindan islami tahrif ediyor olabilir.. [/quote]

ben işin görüntü boyutunu hiç düşünmüyorum bile..dost görünüpte düşman olan birisini nasıl müslüman olarak görebiliyosunuz,hayret yani..
benim dinim öyle birisi için münafık sıfatını uygun görmüştür..

islami benimsemis ben müslümanim diyipte,gerçekte islam düşmanlığı yapan birisinin nasıl olurda müslüman olabileceğini düşünebiliyorsunuz? :lol: fıkra gibisiniz :lol:

[quote]islam karsiti olan biri islama dost görünenden daha cok hizmette ediyor olabilir. [/quote]

islam karşıtı olan birisinin islama hizmet etmesi düşünülemez..bunu ancak farkında olmadan yapabilir,yanlışlıkla yani..ozamanda zaten iman etmemiş biri olduğu için,hizmetinin bir hükmü olmaz :lol:

nitekim çokçada görüyoruz hakikaten iman etmeyip,islamı müslümanlardan iyi yaşayanları..

arkadaşlar seyirci kalmayın lütfen.güzel bir tartışma konusu..hepberaber konuşalım istiyorum..

21.10.2007 - NaTuraL

islam düşmanları

müslümanın müslümandan başka dostu yoktur desek nasıl olur acaba

çünkü ordaki şıkların hepsi kısmen müslüman düşmanı deyilmi ...

21.10.2007 - zhümeyra

islam düşmanları

[quote="NaTuraL"]

ama tekrar söylüyorum,islamın düşmanı, islam karşıtı olan herşeydir..[/quote]

her karsi olan düsman degildir. dost görünen de düsman olabilir. islami benimsemis ben müslümanim diyende gercekte bir islam düsmani olabilir. zehirleri ile müslümanlari zehirliyor ve el altindan islami tahrif ediyor olabilir..

islam karsiti olan biri islama dost görünenden daha cok hizmette ediyor olabilir.

teoriniz cikmaz sokak

21.10.2007 - vefali

islam düşmanları

[quote="vefali"]Uhud harbine kücük savas demiyor muydu efendimiz...

büyük harp kisinin kendi nefsi ile olan olsa gerek..[/quote]

evet doğru söylediniz fakat yanlış yerden yakalamışsınız cevabı diyelim..

sorulan soruda 'insanın düşmanı' kimdir veya nedir denmiyor..
insanın düşmanı nedir diye sorulsaydı,hiç şüphesiz bende kişinin kendi nefsidir diye cevap verip sizin söylediklerinizi onaylardım.

ama tekrar söylüyorum,islamın düşmanı, islam karşıtı olan herşeydir..

21.10.2007 - NaTuraL

islam düşmanları

Uhud harbine kücük savas demiyor muydu efendimiz...

büyük harp kisinin kendi nefsi ile olan olsa gerek..

21.10.2007 - vefali

islam düşmanları

gayet tabidirki bu ISRAIL dir... öbürlerinin müslüman düsmanliginin icindede israil vardir...

20.10.2007 - alaattin

islam düşmanları

+'islam düşmanı'yazısını görünce aklıma gerçekten ilk olarak ebu cehil geldi..

biliyosunuz onun bu ismi almasındaki sebep cahil olması ve bunda ısrar etmesi..

belkide cahilliktir ve bunda ısırarcı olmaktır islam düşmanlığı ne dersiniz?

20.10.2007 - NaTuraL

islam düşmanları

yazdıklarınız sorulan soruya cevap niteliğini taşımıyor malesef..çok yetersiz.

islam düşmanları kimdir veya nelerdir diye bir soru sorulmuş,buna verilecek tek cevap,islam karşıtı olan her anlayış,islamın düşmanıdır olabilir..

islam karşıtı derken,bu bir fert olabilir,millet olabilir,kişinin kendi nefsi islam karşıtı olabilir vesair..

20.10.2007 - NaTuraL

Re: islam düşmanları

[quote="NaTuraL"]
bu bir cevap değildir..en azından yeterli değildir.

bana göre islam karşıtı olan her anlayış,islamın düşmanıdır.[/quote]

sen güclü olursan kimsenin horozu ötemez. ancak sen sene düser sen seninle ugrasirsan ensene her devlet her millet... Baska milletlerin bizlere galip gelmesi onlarin güclü olduklarindan degil... bizim nefsimize yenik düsmemizdendir..

20.10.2007 - vefali

[quote="vefali"][quote="yasssar"]islam düşmanları[/quote]

kisinin kendi nefsidir desem.........[/quote]

bu bir cevap değildir..en azından yeterli değildir.

bana göre islam karşıtı olan her anlayış,islamın düşmanıdır.

20.10.2007 - NaTuraL

[quote="yasssar"]islam düşmanları[/quote]

kisinin kendi nefsidir desem.........

20.10.2007 - vefali

islam düşmanları

Türkün Türkden başka dostu yoktur bu yukardakilerin hepsi bir çıkar uğruna her an dostda olabilir ...

20.10.2007 - keceemre

Konular