Yeni Cumhurbaşkanımız Hayırlı Olsun

Yeni cumhurbaşkanımız Abdullah gül 3. turda 339 oy alarak 11. Cumhurbaşkanımız oldu...
İnşAllah yeni Cumhurbakanımız Ahmet Necdet Sezer gibi ayrımcılık yapmaz Her kesime hitap eder Sn Gülün seçilmesi vatanımıza milletimize hayırlı olsun...

hayirli olsun :)

vatana millete hayirli olsun...

Hayırlı olsun ne diyelim :D

Arkadaşlarım gerçektende Akp ye oy vermiş biriolarak sevinmedim ülkenmizde en azından dinini imanı bilen islamı bilen bir kişi geldiği için çok sevindim inşAlllah Allah utandırmasın çünk bizim hem Cumhurbaşkanımız olduğu gibi aynı zamanda başkomutanımızda

Abdullah Gül beğendiğim biri inşaallah ülkemiz içinde hayırlı olur

Sonunda gerçekten bu türk milletini Türkiye halkını herşeyi ile temsil edecek bir cumhurbaşkanı seçebildik.Bu zamana kadar gelen başkanlara baktığımızda hiç biri bu milletin %10 undan fazlasını temsil etmiyordu.
Düşünsenize Süleyman Demirel bile bu ülkede Cumhurbaşkanlığı yaptı.

Ama şimdi halkın en az %47 sini temsil eden bir cumhurbaşkanı var.Herşeyi ile halka örnek olabilecek türkiye mizi dünyanın enbüyük başkanları arasında Gururla tanıtabilcek temsil edebilecek bir BAŞKAN.

Bazı medya,sivil ve siyasi kuruluşların o kadar zorlama,karalama ve DARBE isteklerine rağmen ne kadar da zorlarına gitsede işte sonunda Apdullah Gül SEVE SEVE Cumhurbaşkanı oldu.

Bugune kadar EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR diyen Atatürk üzerinden Halka Rağmen Demokrasi yi dayatanların sonu oldu bu seçimler.

Sounda Atatürk ün dediği oldu.EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR VE MİLLETİN KALACAKTIR.

ALLAH A.GÜL Ü DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN.HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN.

EGEMENLİK (HAKİMİYET) KAYITSIZ ŞARTSIZ ALLAH'INDIR!

ben de çok sevindim inşallah bundan sonra türkiyenin de islamın da yolu açıktır...

dua edelim kardeşlerim...

bir de aman nisyan kardeşim "her doğruyu bil ama her yerde söyleme" yoksa sitemiz kapatılabilir mazallah

selam ve dua ile...

Padişah patlıcanı çok sevdiği için, dalkavuğu da patlıcanı yere göğe sığdıramazmış. Birgün padişah, patlıcanı sevmez olunca dalkavuğu, ‘aman padişahım, bu musakkanın yenilmesini yasaklamak lazım’ demiş. Padişah, bir başka gün, ‘bu insanlara hayret ediyorum, o kadar güzel salata çeşidi varken tutup patlıcan salatası yiyorlar, en iyisi patlıcanın yenilmesini yasaklamalı’ buyurmuş.

Bu konuşmaları duyan birisi padişahın olmadığı ortamda, dalkavuğa sormuş:

‘Yahu sen bir zamanlar patlıcanı metheder ve göklere çıkarırdın. Şimdi patlıcanı ve yemeklerini kötülüyorsun. Nasıl olur da bu kadar değişebilirsin?’ Dalkavuk hemen yanıtlamış:

“Bana bak arkadaş, bana bak... Ben patlıcanın değil, padişahın dalkavuğuyum. Anladın mı?” :wink:

DOĞRU İLE YALAN

Her doğruyu söylemeye gelmezmiş, birtakım doğruları yaymamak, çokluktan, kamudan gizlemek gerekmiş... Peki ama, bir doğruyu söylemek, gizlemek, yayılmasını önlemeğe çalışmak o doğrunun yerinde duran yalanı sürdürmek demektir. Yalanın yalan olduğunu bilerek sürmesine bırakmaya hakkınız var mıdır?... Bu yalanlar kutsalmış, onlara dokunmaya gelmezmiş... Bir şeyin yalan olduğunu anladık mı kutsallığına inanmıyoruz demektir; bunun için "kutsal yalan" sözü bir şeyin hem köşeli hem de yuvarlak, hem katı hem de biçimsiz olduğunu söylemek gibi bir saçmadır. Ama duygularını birer düşünce saymaktan çekinmeyenler böyle saçmalarla kolayca bağdaşabiliyor.

Birtakım doğruların gizlenmesi gerektiğini ileri sürmek eski kibarlık, asillik (aristocratie) -aristokrat- düşüncenin bir kalıntısıdır. Bir yanda büyükler, kibarlar, damarlarında mavi kan akanlar var, onlar doğruları bilirler, onların bilmesinden bir kötülük gelmez; ama küçüklere, kibar olmayanlara, kölelere sakın açmayın!... Öyledir kişioğlu: kendisi için ille birtakım ayrıcalıklar ister. Eski acunun kibarlığı, aristokratlığı yıkıldı ama onun yerine aydınlar türedi...

Bir kişi olarak ilk ödevimiz, yalan olduğunu anladığımız düşüncelerden benzerlerimizi yani bütün kişileri kurtarmaya çalışmaktır. "Ben bunun yalan olduğunu biliyorum, ben buna inanmıyorum, ama kamunun bu bağlar altında kalması, onun anlamaması daha iyi olur." diyen kimse, öğrendiği anladığı doğrulara layık olmayan kimsedir. İnandığı bir şey yoktur onun: Bir şeyin ne doğru olduğunu düşünür, ne de yalan olduğunu. Ancak kendisini düşünür, büyük görmek için bir yol arar.

Her doğru söylenebilir, her doğru söylenmelidir, yoksa çevremizi aldatıyoruz, çevremize yalan yayıyoruz demektir.

Nurullah Ataç

bU tabir, "YALAN SÖYLEME, ANCAK HER DOGRUYUDA HER YERDE SÖYLEME" asil mühim olan bunun yerini dogru tesbit etmek...

Hakimiyet kayıtsız şartsız tabikide Allah'ındır bizler gelip geçici fanileriz gün gelir değerimiz yükselir gün gelir ayaklar altında oluruz lakin her şeyin sahibi bir olan Allah heryeri nizamıyla yaratmış her yere egemen ve hakim olmuştur....Atatürkün bu sözü soylemedeki amacı Türk milletini övmek ve yine Türk milletine güvenmektir...Ama asıl hakim şüpesiz Allah (C.C)dir...

belki bu söze en uygunu, "EGEMENLIK KAYITLI VE SARTLI MILLETINDIR" denmesi... 8-)

belki bu söze en uygunu, "EGEMENLIK KAYITLI VE SARTLI MILLETINDIR" denmesi... 8-)

:lol: evet :twisted:

hemen neden köpürüyorsun nisyan hanım?

dünyada her şey tedricidir.

zaman ve zemin uygun olmalı ki anlattığımız şeyler tepki çekmesin ve insanlarca kolay kabul edilebilsin

şimdi ben çıkıp bütün bildiklerimi sokakta anlatsam ne olur

ne olur biliyor musun?

intihar olur

intihar caiz midir?

hayır?

peygamber efendimiz bile belli bir zamana kadar herşeyi açık açık yapmamış

"her söylediğin doğru olsun ama her doğruyu her yerde söylemek senin hakkın değil"

bediüzzaman said nursi


Tartışma ve ilmi sohbet köşesi