50. Yıl Hesabı

[b][color=indigo]50. Yıl Hesabı

Bağladım nefsimi zincir yulara
Dünyayı duvara astım gel de gör
Rahatı huzuru attım kenara
Çileyi bağrıma bastım gel de gör

Yürüdüm sel oldum, durdum göl oldum
Mazluma, mağdura kıvrak dil oldum
Zulüm sıcağında serin yel oldum
Yürekten yürege estim gel de gör.

Sonu hatırladım, ilki duyunca,
Kula kul olmadım ömür boyunca!
Hakkın zehirini içtim doyunca
Batılın balina kustum gel de gör.

Ülfetim olmadı iriler ile
Ağıla girmedim sürüler ile;
Ölümden korkmayan diriler ile
Selamı, sabahı kestim gel de gör.

Aşk ceylanı emzirince sütünü
Taşa çalıp, kırdım benlik putunu
Düşmanımdır inkarcının bütünü
Allah dostlarıdır dostum gel de gör.

Bazı kötülüğü kovdum elimle
Bazı kötülüğü yerdim dilimle
Gücüm yetmeyince kendi halimle
Haksıza buğzettim, küstüm gel de gör.

Çıkar için laf davulu çalmadım
Hiçbir yerden makam, rutbe almadım
Bildimse söyledim, korkak olmadım
Bilmediğim yerde sustum gel de gör[/color][/b].

Abdurrahim Karakoç

2 yorum

Ynt: 50. Yıl Hesabı

güzel katkın için teşekkür ederim abı hayat ellerine sağlık..

03.11.2008 - zhümeyra

50. Yıl Hesabı

Bana sevgini bahset ey Fahri Kainat,ey Alemlere Rahmet Nebi!

Sadece benim yüregim degil,tüm yürekler senin sevgi yagmurlarina muhtaç Efendim!Küçük elleri büyük yürekleriyle,ebabiller gibi zulmün üstüne tas olup yagan,Filistinli çocugun kalbine de yagdir sevgi yagmurunu saganak saganak..

Sadece inancini yasamak,iffetin timsali örtüsüyle toplum sahnesine çikmak istedigi için,alay edilen,dislanan ve yok edilmeye çalisilan Zeynep’lerin yüregine de yag ey Nebi!!Yag ki;bu sevgi yagmurlari onlara direnme gücü versin .Her türlü zulme ragmen ,sevgiyle ve güler yüzle bu kutlu dava yolunda yürüme azmi versin....

ZALIMLERIN YÜREGINE DE YAG EY NEBI!!!!!!

Gerçi onlarin yürekleri tas,beyinleri tas,ruhlari hep tas ama;Hz. Ömer’in ve Hz. Halit’in taslasmis gönüllerinde bile iman tohumlarini yeserten Mevla’m, belki onlardan da yeni Ömer’ler yeni Halit’ler yeni Vahsi’ler çikartir.Eger hidayet nasipleri degilse,eger iman tohumlari yesermeyecek kadar kalpleri taslasmissa,onlarin üzerlerine azap olup yag ey Nebi,tipki Bedir’de Ebu Cehil’lerin üzerine yagdigin gibi......

Bütün bunlardan sonra yine bana gel! Su günahkar,su kati kalbime, sevgine muhtaç,askina susamis yüregime gir ya Muhammed!!Ay’i böldügün gibi yüregimi de askinla ikiye böl!Bir tarafinda EN BÜYÜK SEVGILI taht kursun en zirveye,bir tarafinda sen kur saltanatini Ey Nazli Sultan!Ibrahim’in baltasini al eline ve kir yüregimdeki bütünputlari.Musa’nin elini getir yüregime ve aydinlat yüregimi.Musa’nin asasini vur gönlüme!Böl yürek denizimi ikiye ve EN BÜYÜK SEVGILI’ NIN sevgisiyle senin sevgin,el ele geçsin yüregimin en derinine ve en zirvesine giden yoldan ve sonra kapansin yürek denizim, firavunî sevgiler bogulsun iman denizlerimin dalgalarinda.Gel yüregime ya h.z. MUHAMMED (s.a.s) !Yüregim;hicretinden önceki Medine gibi seni bekliyor.Yüregime hicret etya h.z. MUHAMMED (s.a.s) !Gel ve mescidini kur gönlüme..Münafikligi ve küfrü kov kalbimden..Ve iman devletini kur yüregime...

Yüregime gel ya h.z. MUHAMMED (s.a.s) !Misafirlerin en azizi,en güzeli!En mübaregi ve en mukaddesi!Misafirlerin gülü,en güler yüzlüsü,en güldüren yüzlüsü,güllerin kendisinden güzellik ve ilham aldigi,gül yüzlü ve gül yürekli Nebi!!!Gel ve gülle donat kalbimi!Gel ve nurunla doldur,gel ve sevginle kandir, gel ve askinla yandir yüregimi!Sensiz ana babasini kaybetmis gözü yasli,kalbi yarali bir yetimim ey Nebi!Gel ve sevindir beni,oksa saçlarimi,al gönlümü.Tut ki;erken yitirdigin Kasim’inim,doyamadigin Abdullah’inim.Tut ki; caninin goncasi torunun Hüseyin’im.Sefkatinle sar beni,muhabbetinle kusat beni ey Nebi...

Yüregime gel ya h.z.Muhammed (s.a.s) !Yüregim simdi Mescidi Aksa...Filistinli çocuklar kosuyor yüregimin bulvarlarinda..Kimisi babasini ariyor gözü yasli, kimisi oyun yerine tas atiyor zulmün beynine,kimisi küçük bedenine gelinlik yerine,damatlik yerine bombalar kusanmis yürüyor küfrün kalbine. Sehadetin gururu ve ay yüzlerinde...

Ve Ümmetin boynu bükük, ümmetin diz çökmüs yüregimde. Haydi! Yüregime gel ey Nebi!Cebrail’le,Burak’la gel!Ve imani yaralanmis,izzeti paralanmis,namusu ayaklar altina alinmis,her cephede yenik düsmüs ümmetinin yüregini sevgi yagmurlarinla yika ve çikar miraca!!!!!

Ey Nebi!’’Sevdiginize sevginizi söyleyin’’buyuruyorsun.Iste söylüyorum,iste haykiriyorum sana;SENI SEVIYORUM EY NEBI.......................

SENI ÇOK SEVIYORUM!!!!!

VE EN BÜYÜK SEVGILI’ DEN ;önce O’nu ve sevgisini,sonra da seni ve sana kavusmayi diliyorum...Seni seviyorum Efendim!Seni çok seviyorum ey SEVGILI!!!!!!!!!!!!!!

26.08.2007 - abıhayat

Konular