Mavi kuş

Bir gün bir mavi kuş aniden camınızdan içeriye giriyor ve dışarıya çıkamıyor.bu yolunu şaşırmış kuşta sizi çeken bir şey var ve onu beslemeye karar veriyorsunuz.ama ertesi gün kuşun rengi sizi şaşkınlığa düşürerek maviden sarıya dönüşüyor!bu özel kuş ertesi gün yine renk değiştiriyor.üçüncü günün sabahında parlak kırmızı ve dördüncü gün tamamen siyah oluyor.beşinci gün uyandığınızda kuşun rengi nedir?1-renk değiştirmiyor,siyah kalıyor.

2-ilk rengi olan maviye dönüyor.

3-beyaz oluyor

4-altın rengi oluyor

beyaz olmasını isterdim.

4 cü şık altın rengi diyeyim ..

yokmu bir fikri olan yada gerçeğini yazsın kardeşte öğrenelim bulmaca eksik kalmış ...

MAVİ KUŞ İÇİN ANAHTAR

kuşun renk değiştirmsine gösterdiğiniz tepki gerçek hayattaki zorluklara ve belirsizliklere vereceğiniz tepkileri gösterir miş.


1-KUŞUN renk değiştirmediğini,siyah kaldığını söyleyenler karamsarlardır.
durum bir kez kötüye gidince bir daha asla düzelmeyeceüinimi düşünüyorsunuz?belkide şöyle düşünmeye çalışmalısınız:eğer bu en kötü durumsa o zaman işler daha kötüye gidemez.unutmayınki hiç dinmeyen yağmur yoktur ve en karanlık gecenin sabahında bile mutlaka güneş doğar.


2-KUŞUN yeniden maviye döndüğünü söyleyenler iyimserlerdir.
hayatın iyi ve kötünün bir karışımı olduğuna inanıyorsunuz ve gerçekle savaşmakla bir şey elde edliemeyeceğini biliyorsunuz.şanssızlığı soğuk kanlılıkla kabulleniyorsunuz ve olayları strese yada endişeye kapılmadan kendi akışına birakıyorsunuz


3-KUŞUN
beyaza döndüğünü söyleyenler baskı altında sakin ve kararlı davranabilenlerdir.
en kötü zamanlarda bile kaygılanmakla ya da kararsızlıkla zaman kaybetmiyorsunuz.eğer durum çok kötüleşirse o zaman gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden kayıplarınızı bir kenara atıp amacınız için kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz4-KUŞUN atın rengine dönüştüğpünü söyleyenler korkusuzdurlar.
siz baskının anlamını bilmiyorsunuz.size göre her kötü durum bir fırsat.napolyon ile kıyaslanabilirsiniz,demiş ki,"imkansız;bu sözcük Fransızca değildir."ancak sonsuz güveninizin sizi gafil avlamasına izin vermeyin.


kokoloji sayfa 21-22-23

3-KUŞUN beyaza döndüğünü söyleyenler baskı altında sakin ve kararlı davranabilenlerdir. en kötü zamanlarda bile kaygılanmakla ya da kararsızlıkla zaman kaybetmiyorsunuz.eğer durum çok kötüleşirse o zaman gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden kayıplarınızı bir kenara atıp amacınız için kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz


hımm..

mavi renkli kuş yoktur

mavi renkli kuş yoktur


:D

çoğu muhabbet kuşu mavidir :D

çoğu muhabbet kuşu mavidir :D


tebrikler :D :D :D

ben beyazı seçtim hemm kartalıma da uyuyor :D tşkler konu için


Beyin Fırtınası