Otoban

[b]Azami Yükseklik[/b]

Temel Dursun'la beraber kamyon şoförlüğüne başlar. Kamyonu yüklerlerler ve tam altı metre olur. Çıkarlar yola şehrin birinin girişinde azami yükseklik 4,5 metre yazılı bir tabela görür. Temel ve Dursun'u dürter Dursun etrafa bakar. Temel'e: -Temel gazla etrafta polis falan yok.

[b]Otoban[/b]

Temel, Almanya'da otobanda arabasını sürerken radyodan bir anons işitir : "Sürücülerin dikkatine; Otobanda bir araba ters yönde gitmektedir. Lütfen azami dikkat sarf ediniz." Haberi duyan Temel sinirlenir ve " ula ne bir tanesi haçan bunların hepsi ters gidiyo da!! der.

[b]Kemençe[/b]

Temel banka soymak için testereyle demirleri kesiyormuş. Tam bu sırada bekçi gelmiş "Ne yapıyorsun burada?" Temel hemen: "Görmüyor musun kemençe çalayrum" Bekçi "Nasıl kemençe çalmak sesi çıkmayı hemşerum" Temel: "Merak etme kemençenun sesi sabaha çıkacak demiş.

[b]Kuruduğunu Düşündüm[/b]

Temel, adamın birinin kendisini iskeleden denize attığını gördü. Hemen ardından atladı, adamı boğuşa boğuşa karaya çıkardı. Adam "Yaşamak istemiyorum.. Beni niye kurtardın" diye bağırdı çağırdı. Temel'in elinden kurtuldu ve gene denize atladı. Temel de peşinden. Gene boğuştular. Güçlü kuvvetli Temel adamı bir kez daha karaya çıkarmayı başardı. Adam sahilde yürüdü, orada bir ağaç buldu. Dalına kendini astı. İki saat sonra karakolda komiser Temel'in ifadesini alıyordu.
"O buz gibi havada iki kez denize dalıp adamı sen kurtardın değil mi?.."
"Evet amirim."
"Peki adam kendini astığında niye gidip ipi kesmedin de, oturup rüzgarda sallanmasını seyrettin."
"Ben zavallı adamın, kendini kuruttuğunu düşünmüştüm, amirim."

[b]Kaç Para Verdiler?[/b]

Komşusu Ahmet Bey'i bahçesinde yalnız otururken gören Temel sordu:
-Yalnız mısın, hanım yok mu? -Antika müzayedesinde. -Yaa, kaç para verdiler?

[b]Atlayınca[/b]

Temel ile Dursun Toronto'ya gelmişler Dünyanın en yüksek kulesi olan CN Tover'i gösterip Temel Dursun'a burası o kadar yüksek ki yukarıdan düştüğün zaman aşağıya gelene kadar 3 gün geçer. Dursun ölür müsün diye sorunca, Temel ne zannettin ya 3 gün yemeden içmeden yaşanır mı?

[b]Kalmasa[/b]

Balıkçı Temel'e, bir müşteri hamsinin fiyatını sormuş.
-Beş yüz bin..
-Karşıdaki balıkçıda dört yüz bin.
-Sen de git oradan al.
-Orada kalmamış,
-Bende kalmasa iki yüze satarım.

7 yorum

Otoban

[quote="ankebut-57"]Teşekkürler. :D :D :D[/quote]

rica ederim.

gerçekten teşekkür etmek istiyorsanız; duanızı beklerim :oops:

17.09.2007 - naz

Otoban

Teşekkürler. :D :D :D

16.09.2007 - ankebut-57

Otoban

[quote="sahabe"]bir parçada lsa bizi rahatlattın naz sağolasın dualarımla[/quote]

siz de sağolun, selam ve dua ile..

16.09.2007 - naz

Otoban

bir parçada lsa bizi rahatlattın naz sağolasın dualarımla

16.09.2007 - sahabe

Otoban

yüzünüzde tebessüm oluşmasına vesile olduysam ne mutlu :wink:

20.08.2007 - naz

Otoban

[quote="dilbeste"]Teşekkürler.. :D :D :D :D :D[/quote]

19.08.2007 - talib

Otoban